Kapanma konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kapanma konusunda ne düşünüyorsunuz?
malesef Şu an durum bu :( Sizcede durum aynen böyle değil mi?

Güncellemeler:
Bu konuda bile abazalık yapıp özelden mesaj atanlar var.. Sizin gibi sapıklar yüzünden hiç bişi yazmayalımmı be buraya profilimiz açık olarak.. Cinsellik için türlü türlü yol aramayın artık arkadaşım. Kadınları rahatsız etmeyin yahu bıktık abaza tipli erkeklerden.. Neden diğerleri gibi olmuyorsunuz? Profilimi gizliyorum sizin yüzünüzden öküzler.

0|0
16|29

En İyi Erkek Görüşü

• ikisi de yanlış.

1|0
    0|0
    • doğru olan nedir sana göre?

• bunun sana-bana göresi yok. göğüs kısımları gözükmeyecek. diğer türlü giyinmeler tamamiyle insanların kendi kafalarından uydurduğu şeylerdir.

En İyi Kız Görüşü

• 2. fotograftaki gibi kapanan insanlar bana gore cok saygisiz onlarin kesinlikle kendi iclerinden gelerek kapandiklarina inanmiyorum aile baskisi ile kapanmis bundan bunalmis acik giyinemiyosam bu sekilde nas fizigimi vurgulayip bir çekicilik kazanabilirim diye dusunen ve aile baskisindan kurtulur kurtulmaz acilmaya can atan insanlar oldugunu düşünüyorum eger kapanicaksa vi insan bunu kendisi istemeli ve bunu istiyorsa zaten fizigini belli etme cabasi olmaz bunu Allah yolunda yaptigi icin bu tarz seyleri dusunmeyi coktan birakmistir o kisi ve adam gibi kapanir ibadetini yapar ayrica ikinci fotoğraftaki gibi kapanip dinle dalga gecer gibi olmaktansa ben acik bir bayanin ibadetlerini yapmasini daha dine uygun buluyorum

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Her kapalı için söylememiz yanlış olur.
    Ama yapanlar var görüyorum görüyoruz Allah ıslah etsin.

2|0
    0|0
    • Her kapalıya değil tabiki sözüm.. Aynen Allah ıslah etsin..

• ikinci gibi olan çok kız var

1|0
    0|0
  • Sevmiyorum ikisinide.

1|0
    0|0
  • 2. hepsi nerdeyse

2|0
    0|0
  • Müslüman kelimesini deforme edip süslüman yapmak ve o kavramın itibarını düşürmek, kelime esprisine kurban etmek daha çirkin bir hareket...

1|0
    0|0
    • Ben yapmadım.. Ve ifade etmek istediğim durumda o değil :)

• Kapanmak Allah emri ama malesef giruyorum ki bir kismi saclara gozukuyor pek farz yerine getirmis olmuyor

1|0
    0|0
  • Kapanmak kişinin kendi tercihidir saygı duymak gerek. Ama dini açıdan saçını kapatıp yüzünden boyayı eksik etmeyen, dar giyenlerin ne kadar doğru olduğu tartışılır :D

1|0
    0|0
    • Tartışmadan duramiyor muyuz ki. Inanc onlarin inanci neden bizi ilgilendiriyor. Açıkçası bayanların işine erkeklerin karışması bana hiç doğru gelmiyor.

• Belki aile baskısından kapanıyor. Kimsenin özelini bilmek zorunda değiliz. O kadarını o da akıl edebiliyodur yani.

• @catlove kimsenin özelini bilmek zorunda değilim zaten aile baskısı ya da kendi tercihi bilemem. Ben düşüncemi paylaştım.

• Sağdaki gercekte olan asd

1|0
    0|0
  • müslüman tanımını yaparken hurafelere değil kurana başvurmak gerek

1|0
    0|0
  • Dediğinde haklısın. Tesettür ise amaç hatların belli olmaması gerekir ama maalesef bildiğin her uzuv ortada.

1|0
    0|0
  • millet kapanmayı çok yanlış anlamış kapanma sadece başını örtme değil bütün haram olan yerlenin örtülmesidir

1|0
    0|0
  • Allah için kapanın, tarz için degil

1|0
    0|0
  • Bir yerde farz diğer yerde tarz ;)

1|0
    0|0
  • benim için farketmez öyle türbanlılar gördüm ki genelevdeki karılardan daha beterdi

1|0
    0|0
  • herkesin hayatına kimse karışamaz.

2|0
    0|0
    • :D en ciddi konuda bile bu lafa gülerim arkadaş.. peki :D

• Muslüman olmak la günahkar olmayi karistirmayin bu yanilgiya cok düsülüyor

1|0
    0|0
  • modern kapalı dıyorum ben onlara. tabıkı herseye saygım sonsuz. herkes nasıl giyinmek ıstersen öyle giyinmeli..

1|0
    0|0
  • Hahahah süslüman

1|0
    0|0
  • Süslüman genelde herkes

1|0
    0|0
  • he mini etek he o tesettür iş gösterişse ikise aynı şeye cıkıyor

1|0
    0|0
  • Kapananların yarısı zaten süslüman, Açıklardan daha çok dikkat çekiyorlar.

0|0
    0|0
  • ikiside saçmalık

0|1
    0|0
  • Ne alaka.

0|0
    0|0
  • aynı

0|0
    0|0
  • Evet öyle gibi

0|0
    0|0
  • Size bir soru HERŞEYE LAZIM OLAN BİRŞEY SÖYLEYİN

0|0
    0|0
  • Süslğmanlar fazlaca arttı. layıkıyla dının gerektıgı kapananlara saygım sonsuz.

1|0
    0|0
  • ülke ölüm ile sıtma arasında tercihe zorlanıyor...

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Bir sevgilisi istedi diye kapanıp diğer sevgilisi istemedi diye açılan nesilden çok da bir şey beklememek gerek. Hakkıyla, Allah için kapanan zaten adam gibi kapanıyor.

1|0
    0|0
  • Bu dönemde tesettür modası bu yapcak bişey yok. Ben yargılamayı doğru bulmuyorum. Genç olanlar 2. Deki gibi giyinmek zorunda kalıyor. Sonuçta o bile belli bir yaşam şeklini temsil ediyor. demek istediğim bir şekilde bunu temsil etmek ve islam dairesinde kalmak için çaba harcayan insanlari bir çırpıda karalamayı doğru bulmuyorum.

2|0
    0|0
    • bir nevi haklısın.. Ama bunu başka amaçlar için kullananlarda var lafım onlara..

• 2. resim çok yanlış böyle olmamalı tabi ki ama kimsenin giyinişi kimseyi ilgilendirmediğinden eleştiri yapılmamalı. Zaten Allah'a karşı hesap verirken yeterince zorluk yaşayacaklarını düşünüyorum, birde üstüne insanlar hesap sormasın.

1|0
    0|0
  • Çok elestiriyoruz evet aslında kapanmak tarz değil ama buşekilde kapanan kızlar bile takdir layık bir zamanda yaşıyoruz

1|0
    0|0
  • Malesef. Sağdakiler yüzünden soldakilere de önyargılı oluyor. İş soldakilerde, sağlam tutmak lazım dünyada tek tesettürlü kalsa bile

1|0
    0|0
  • giyinmeninde bir adabi vardır

1|0
    0|0
  • Herkesin dini kendine. Hiç mi hiç umrumda değil ya

1|0
    0|0
  • Malesef aynen böyle

1|0
    0|0
  • Ben yorum yapmamayı tercıh edıyorum cunku benı ılgılendırmez bence bu konuda ne desek yanlıs olur.

1|0
    0|0
  • Maleseflik bir durum yok.
    Kimsenin kimseyi elestirmeye ve inanip, inanmadigini sorgulamaya hakki yok.
    Muslumanlar kendi icinde birbirine dusman kesiliyor zatende.
    Kadinlar birbirine boyle davranmamali.
    Ahlak ile cok tezat hareketler bunlar.

1|0
    0|0
    • Akilli insan neden az yahu bu ülkede. Su dediginizi diyebilen kac kisi vardir ülkede sayilir. Sayımız çoğalır inşallah ne diyeyim. Hep basma kalıp düşünceler.

• Tabiki hayır.. Esas olan konu ne biliyormusun. Kapanmaya karar verdiğimde bana "ne? kapanmayımı düşünüyorsun delimisin sen? bu devirde kapalılar açıklardan daha fazla dikkat cekiyor açık kal daha iyi." bunu söyleyen arkadaşım kapalı ve ona defalarca taciz cümlelerinde bulunmuşlar nedeni ise kendini bilmez üç beş kızın kapalılığı moda sanmaları sinirlendiğim nokta sadece buydu.

• Burada yanlis olan konu insanlarin, digerlerinin inancini yanlis bulmasi.
      Ve dinin gunumuz pratiginde hep kadinlar uzerinden gitmesi.
      Kendi aranizda birbirinizi eziyorsunuz.
      Erkekler bundan etkilenmiyorlar bile. Soyleyip kenara cekiliyorlar.
      Toplum baskisi size isliyor ve surekli yanlis bir seyim mi var diyerek paranoyak oldunuz.
      Sana bunu yapmalarina izin verme bence.
      Yukarida susluman dediginin acik bir yeri yok bu arada suslenmek (rastik vs makyaj) farz diye biliyorum. Yanlis mi bilmiyorum.

• herşeye burnunuzu sokmayın ya o belki öyle giyinmek istiyor, o o kadarını yapabiliyor nolmuş

1|0
    0|0
    • Olmuyor öyle işte de neyse..

• siz kapalıları eleştiriceğinize kendi saçlarınıza bakın o saçlar yılan olup boynunuza dolanmsın dikkat edinde. (:

0|0
    0|0
    • Merak etme hesap veremeyeceğimiz seyleri yapmıyoruz ;)

• tamam :)

• Çevremde süslüman gördüğüm kadar müslümanda çok görüyorum. Olması gerektiği gibi kapananlarda çok var.
    Genelleme yapıp kapalılara ön yargı oluşturmayın.

1|0
    0|0
    • Dediğimi anlamamışsın ama anlatmaktan yoruldum gerçekten.. :(

• Neyse yani dediğim gibi güzel kapananlarda görüyorum ben.

• Hepimiz kapanacayız

2|0
    0|0
  • Susluman tabirli kiyafette de cok garip bir durum goremiorum. Sonucta sadece paca daralior. Bu kdr takilmayin ne giydigine insanlarin.

1|1
    0|0
Yükleniyor...