Engellilere ayrılmış alanları işgal ediyor musunuz?

Günlük hayatta görüyoruz ki, insanların bir birine saygısı hiç kalmamış ve sürekli engelliler için ayrılmış alanları işgal ediyorlar. Engellilere ayrılmış alanları işgal ediyor musunuz?Peki ya siz, siz bu alanları işgal ediyor musunuz?

1|0
14|11

En İyi Kız Görüşü

• Asla, en basiti otobüste bile engelli kardeşlerimize ait olan yere bile gitmemeye özen gösteren biriyim.

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Dün bulunduğum ildeki Real'e gittim. Tabi hafta sonu olduğu için otopark kalabalıktı.
    Gözüme hemen Engelli araçları için ayrılmış park yerleri ilişti. Ancak otoparkta 3-4 tur atmama rağmen engellilerin yerine park etmeyi kendime yediremedim ve 5 dk gezindikten sonra park yeri buldum. Halbuki içerideki işim 5 dk'lık bişidi..

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• O konuda toplum biraz duyarsız

0|1
    0|0
  • Engelli olmaya gerek yok bebek arabasıyla bile 100m gidilmiyor sokaklarda..

0|1
    0|0
  • Etmem

0|1
    0|0
  • Etmiyorum

0|1
    0|0
  • Etmem

0|1
    0|0
  • Engelli öğretmeniyim bende sinir oluyorum böyle olanlara

0|1
    0|0
  • Etmiyorum

0|1
    0|0
  • Ben yapmiyorum dikkat ediyorum

0|1
    0|0
  • Hayır tabikide

0|1
    0|0
  • Bu konuda oldukça hassasımdır.

0|1
    0|0
  • Kaldırımlardaki ve yollardaki sarı tırtıklı kısımlar haricinde işgal etmiyorum.

0|1
    0|0
  • Bir de genclerin metro asansorlerini kullanmasi nedir. Yahu ztn yuruyen merdiven var. Neden mesgul ediyorsun. ztn cok yavas calisan bir alet. ben cocugum bebekken bile yuruyen merdivenle iniyordum sirf mesgul etmemek icin.

0|1
    0|0
  • hayırn tabiki

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Okuduğum bir makalede Türkiye'de 10 milyona yakın engelli vatandaşımız olduğu yazıyordu. Bu rakam bazı ülkelerin nüfusundan bile fazla. İnsanlara yardımcı olmamız gerek. Ne cep telefonu kullanımı ne de lüks araba miktarı, engelli vatandaşlarımıza duyarlılığımız bizim medeni ve çağdaşlığımızın ölçütü olmalı.

Ne otoparkta yerlerine park ederim, ne de toplu taşımada yerlerine otururum. Boş olması bana onların haklarını kullanma izni vermez. Zaten onlara yeteri kadar hizmet veremiyoruz. Biraz saygı göstersek çok mu.
    Üyesi olduğum derneğin engelli vatandaşlarımıza yönelik çalışmaları oluyor. Büyük bir memnuniyetle onlarla vakit geçiriyorum. Özellikle yavrucukların halini görmek üzücü.

1|1
    0|0
  • Hayır Gördüğüm Yerde Uyarırım Uyarılamayacak Bir Durum Varsa Gerekli Ceza-i Yaptırımın Uygulanmasını Sağlarım.

0|1
    0|0
  • Etmiyorum

0|1
    0|0
  • etmıyorum

0|1
    0|0
  • Genelde ayakda gitmeyi tercih ettiğim için sıkıntı olmuyor.

0|1
    0|0
  • Birader yapsa da yaptım der mi bu platformda sen de yani soruya bak. Türk milletine aptal mısınız? diye sormaya benziyor.

0|1
    0|0
  • Asla..

0|1
    0|0
  • Engelliler tuvaletini işgal ediyorum sadece 🙊

0|1
    0|0
  • Ne kadar duyarlı olalım desekte bazı o. c o bölgeleri malesef işgal ediyor.

0|1
    0|0
  • Bu konu da sizleri duyarlı olmaya davet ediyoruz ben de engelliyim

0|1
    0|0
Yükleniyor...