Yüce ALLAH'I Neden inkar ediyorsunuz , gördüğümüz hissettiğimiz herşeyi bir tesadüf olarak düşünmek çok saçma, bana biraz açıklama yapın, sizin bu inançsızlığınız gerçekten bana çok saçma ve mantıksızca geliyor, size saygı duyuyorum, ben 4 4lük bir müslümam değilim kabul ediyorum, herkes istediği gibi inancını yaşamakta özgür lâkin neden bu şekilde düşünüp geneliniz islama karşı bir düşmanlık hissediyor ve inancı olanları geri kafalı görüyorsunuz? Rica ediyorum seviyenizi bozmayın :)

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Her insan yaratilisi geregi birseye inanma siginma ihtiyaci duyar. Bu onu yaratan birseyin oldugunun gostergesidir. Insanlar bu yuzden putlar yapmis guneşi ateşi ilah edinmislerdir. Ama ne gunes ne putlar nede elle tutulur baska birsey ilah olma vasfini tasimamistir. Mantikende akli yerinde olan biri hamurdan yapilan acikinca da yedigi biseye tapmaz. Demek ki bizim anlayamadigimiz birsey var. Bizden ustun olan duyu organlarimizin algilayamadigi birsey. Kalben hissedersin bunu. Adini Allah olarak bilip bilmemeside sorun degil. Onu yaratan bir sey var ve o bunu goremiyor birseye ihtiyac duyuyor ama neye? Gormedigi için inanamiyor belki. Belki Allah in dinini baskalarindan cahillerden ogreniyor ve soguyor. Ki zaten Allah a inanmiyor dinine pek ilgi duyacagini sanmam. Belki baska birsey. Ama dinini iyi bilen biri Allah a inanmayan birinin soracagi her turlu sinsi soruya cevap verebilir. O kisinin teorilerini curutebilir. Onemli olan dogru kisiden ogrenmek. Allah a onlarin tabiriyle Tanriya inanmayan her insan can tehlikesine düştüğünde sahibini ister yaninda. Istemsiz birsekilde tanrim yardim et der. Birine siginma istegi vardir. Gücünü alacagi birseye. Buda onu yaratan birseyin varligindan dolayidir. Yani inanmasalar bile ihtiyac duyduklari kacinilmaz bir gercektir. Allah i inkar edebilirler ama ona ihtiyac duyduklarini anlari inkar edemezler.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Çünkü öyle alıştırdılar islamı hep yara aldı, ehli olmayan kişilerin elinde oyuncak oldu ben olsam bende önyargılı yaklaşırım. En iyisi müslümanlara bakarak değil kurana ve sünnete bakarak yaşamak

0|1
    0|0
  • tanrıya inanırım ya kurallar

0|0
    0|0
  • Elhamdülillah Müslümanım

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• 1- Allahı inkar falan etmiyoruz. Var olan birşey inkar edilebilir. Varlığı kanıtlanmamış birşeyi neden iknar edelim?

2- Her şeye tesadüf falan da demiyoruz. Neyi merak ediyorsan sor, cevabını verelim.

3- İslama karşı bir düşmanlığımız yok. Dİğer dinlerden bir farkı yok bize göre. Hiç bir dine düşmanlığımız yok. İnancı olanları geri kafalı da görmüyoruz.

4- İddia ettiklerinin hemen hepsi yanılgı ve sanrı. Seviyemizi de bozmuyoruz zaten, seviye bozanlar genelde biz ateistlerle diyaloga giren inançlı insanlar. İnançlı insanların da daha çok yobaz ve zekası gelişkin olmayanları.

5- Senin nasıl bir müslüman olduğunun konuyla zaten zerre kadar ilgisi yok.

Özetle, gördüğün gibi: Konu üzerine pek acayip bir yerden yorumlar yapıyor yaklaşımlarda bulunuyorsun

0|0
    0|0
  • Ateist beyler Allah yoksa benim belamı kim veriyor :D

0|0
    0|0
  • Allah yoksa ateistler neyi inkar ediyor. ;)

0|0
    0|0
    • Varolan bütün güzellikler Yüce Rabbimin varlığını ispat ediyor, Kur'an i km erimde bir çok ayette sizi çökerten ve ispat edilen ayet var siz hala bu kalıp düşünceden cikamadiniz, geri kafalı olan biz değiliz kardeşim :)

• asla inanmamamız gereken iki saçmalık evrim ve yaratılış :) Allah var hayrı yok.

0|0
    0|0
    • ALLAH doğru yolu göstersin, hidayet versin abi ne diyim

• amin sağol kardeşim hep dua ediyorum zaten "allahım beni koru, en başta kendinden" diye...

• Yüxlce Rabbim sana inanman için bir vesile versin inşallah kardeş ALLAH A EMANET ol

Yükleniyor...