Ben elhamdülillah müslümanım kuran mealide gerçekten çok etkileyici güzel lakin cariyelik konusu anda bilgisiolan varmı?

Allah savaşlarda esir alınan kızları sırf müslüman değil diye ele geçirilmesine mal olmasına neden izin veriyor

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• İlgili ayetin meali şöyledir:

“Kocası olan kadınlarla da evlenmeniz haramdır, ancak harp esiri olarak eliniz altında bulunan cariyeler bundan müstesnadır. İşte bütün bunlar Allah’ın kesin hükümleridir. Bu sayılanlardan başkalarını, iffetli yaşamak, zina etmemek şartıyla, mal harcayıp mehirlerini vererek nikâhlamanız helâldır. Dikkat edin: Evlenerek beraberliklerinden yararlandığınız kadınlara, belirlenmiş olan mehirlerini verin, bu bir haktır. Ama belirledikten sonra, aranızda anlaşarak miktarını arttırıp eksiltmenizde size bir vebal yoktur. Allah alîm ve hakîmdir/her şeyi hakkıyla bilir, mutlak hüküm ve hikmet sahibidir.” (Nisa, 4/24)

İslamiyette kadının yeri gayet açık. Ver mehiri nikahına al, kaçını nikahına al, sınır yok.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• bu sroru kaldırılmıştı

0|0
    0|0
    • Evet çünkü soru şeklinde soramamışım ondan

Erkekler Ne Diyor 3

• Meal yerine tefsir okursan cevabını alırsın güzel kardeşim.

0|0
    0|0
    • Elmalılı hamdi yazarın okudum aslında meal mı tefsir mi bilmiyorum

• Dinimizde kölenin hakkı çok mühimdir. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
      (Azat edilen kölenin her uzvu için, azat edenin o uzvu cehennemden azat olur.) [Buhari]

(Kölelere yediğinizden yedirin, güç iş vermeyin ve onları hiç üzmeyin.) [Ebu Davud]

(Kölesine kötü davranan Cennete giremez.) [Tirmizi]

(Köle günde 70 hata işlese de affedin!) [Ebu Davud]

(Cennete ilk girecek olanlar, şehitler, efendisine hizmet ve Rabbine ibadet eden köleler ile kalabalık aileye malik olan iffet sahibi fakirlerdir.) [Tirmizi]

• Yorumlarınız için teşekkür ederim

• Biraz mantik yaparsan cokbasit cevabını kendine verirsin

0|0
    0|0
    • Doğru söylüyosun ama islamdaki birçok şeyin bilimsel kanıtı varken sırf bu yüzden dinden soğumak istemiyorum

• Hayır ateistliğe veya deistliğe falan çıkmıyor dininden memnunum Allaha şükürki müslümanım

• Hayır anlasamiyoruz :D hanı cevabı buldum dedinya kadın mal değildir kadına sahip çıkma olayına değindim bulduğun cevapla benim dediğim aynı kapıya cikiyo bunu dedim sonra virgul :) diğer dedigim ise sana ateist falan gibi itaflarda bulunmasına böyle bir cevrem oldu unide gözlemlediğim senin anlatımlarında bana bunu çağrıştırdığı bunu dile getirdim anlastik ;-)

• Bir erkek olarak herkesin seçmesi gereken din müslümanlık her şey senin zevki sefan için ne güzel lan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• O şekilde düşünürsen dünyadaki bütün kötülüklere Allah izin veriyor gibi görürsün. İnsanoğlunun seçtiği yoldur bunlar.

0|0
    0|0
    • Evet doğru diyorsun ama kurandada cariyeliğe izin veriliyor neden öyle onu sormuştum

• Bende Elhamdülillah Müslümanım

0|0
    0|0
Yükleniyor...