Ölüyoruz, Susuyorsunuz!! Neden sesiniz çıkmıyor?

Yine bir kız, yine bir tecavüz, yine bir ölüm.!Ölüyoruz, Susuyorsunuz !! ?

Can güvenliğimiz yok, gecenin körü, sabahın altısı, öğlenin üçü; okul, sokak, bar farketmiyor. Ölüyoruz, susuyorsunuz!!!

O silahın namlusunda sessiz kalan herkesin parmak izi var! Ülke ayıplarımıza bir kız kardeşimi daha eklediniz. #canseliçinsusma

Her gün tecavüze uğrayabilirim korkusuyla dışarı çıkan biri olarak bu ülkede kadın olmak çok zor #canseliçinsusma

Peki Adalett?

0|0
7|17

En İyi Erkek Görüşü

• Tecavüz bir insanlık suçudur, her erkek en az kadınlar kadar bu duruma tepki koymalıdır. Tecavüzcülerle aynı ülkede yaşamak istemiyorum arkadaş, dittirin gidin şu mk ülkesinden.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Şimdinin kızlarıda öğretmen ayartmak için gömleğin düğmelerini aaçıp etek katlıyorlar
    bu demek değil tecavüz edilsin
    ama rahat durmuyor kızlarda
    Allah ıslah etsin

2|3
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Ne güzel bir memleket olmuşuz. Tecavüz edeceksin ama hakkında bir suçlama bile olmayacak. Söyleyecek söz çok ama kifayetsiz kalır.

1|0
    0|0
  • Durum biraz farklı her açıdan bakılabilir.
    Aşağıda bir arkadaş da söylemiş bazı kızlar öğretmen ayartmak için etek katlayıp, düğme açıyor diye. Çok doğru söylemiş ama bu o kişinin karakterini ortaya koyar tabi kide tecavüz falan gibi bir şey söz konusu olamaz, kimsenin hayatı ve davranışları kimseyi ilgilendirmez.

Bu tamamen cahillikten olan bir şey bana kalırsa. Gerçi yapan kişide öğretmen ancak bu devirde öğretmen olmak zor bir şey değil. Devlet ortada, ülkenin hali ortada... Böyle şeyler sık yaşanır ne kadar üzülsek de.

En yakın sürede yapıcı bir çözüm getirilir umarım

0|0
    0|0
  • adalet imkansız

0|0
    0|0
    • Orspnun namusu kadar ulkemde adalet.

• Cok can yakan izler.

• UNUTAMIYOR INSAN BIR SEKILDE YASIYOR AMA TRANVALARI KALIYOR SADECE O IZ HALININ ALTINA ITILMIS BIR TOZ KILINTISI GIBI HALI HER KALKTIĞINDA ETRAFA SACILIYOR.

• böyleleri ibrete alem olması için asılmalı. intihar etmesi kabul görülecek birşey değil. ama olması gereken biran önce şeriatın gelmesi. idamın başlaması.

0|0
    0|0
  • Çözüm susmak mı konuşmak mı
    İkisinide denedik bir katkısı olduğunu sanmıyorum

1|0
    0|0
  • ulan ozaman o tecavuz edeeri ihtiyaclari i gidermedikce sahsen tecavux etmedigim hde baz veririm devam ey erkeler

0|0
    0|0
  • Benim bir köpeğim var. Adı maya.
    Fakat bütün mayalı yiyecekler midesine zararlı.
    Tıpkı Adalet aranılan bir ülke de Adalet kalkınma Partisinin olduğu gibi

0|0
    0|0
  • kick boks ogrenin

0|0
    0|0
  • Adalet olsaydı bunu yapan pislik ile aynı dünyada bulunmazdık.

0|0
    0|0
  • bir cinayet bir tecavüz olduğunda duyarlı insan moduna girmiş, insanlar olmak yerine, bu duyarlılık modunun süresini tüm zamana yaydığımız zaman bitecek inşallah

0|0
    0|0
  • suçlunun cezasını çekmesi lazım ama ülkede millet gezemiyor demek haksızlıktan başka bir şey değil

0|0
    0|0
  • bu sapıkların tecavüzcülerin cogunun annesinde suç öyle bir erkek cocugu yetiştiriyolarki. çevrenizde de vardır bizim toplum bozuk arkdaşlar hertürlü pislik var ona göre yaşamak gerek.

0|0
    0|0
  • Son donem TR'de bu olaylar artti..

0|0
    0|0
  • ne desek boş.

0|0
    0|0
    • Bos degil konusmak lazim.

• vatandaş; konuşalım da ne konuşalım? ben burda anlatmaya kalksam; ya sen anlamazsın, ya benim dilim dönmez

• başlamıştır bile meşrulaştırma bahaneleri öyle demiş bunu yapmış şunu giymiş diye. bir sonraki olay için uygun zemin hazırlanır yine elbirliğiyle en kısa sürede. dünyada suçun sıfır olduğu hiç bir yer yok sorun adaletin olmaması ve suçlunun masum mağdurun suçlu gösterilmesi pisliğin halı altına itilmesi meydana çıkınca da haklı gerekçe bulunmaya en olmadı hafifletilmeye çalışılması. adalet genel bir kavramdır sadece cinayet tecavüz gibi uç örneklerle sınırlı değildir herkese lazımdır. biz de balık baştan kokalı yıllar oldu koca bir nesil heba olucak daha kötü olucaz. köle yetiştirmek için eğitim ve adaletin içine edilirse ortaya çıkan ürün bu olur.

0|0
    0|0
  • adalet var demiyoruz acınızı paylaşıyoruz, ama burda sorularda dikkat ediyormusunuz hocasına aşık olan ilişki yaşayan ya da yaşamak isteyen şahıslarda var. sonramı sonrası belkide bu

0|0
    0|0
    • Iliski yasayan yasamak isteyen asik olan bir kiz zaten bunlari istedigi icin sonrasinda intihar etmez oyle degilmi?

• istediklerini elde ediyorsa neden intihar etsin, sen mutlu olduğunda intihara mı teşebbüs ediyorsun. olayı çarpıtmayalım konuyu zaten savunmuyorum elimde olsa o adam kendi elimle öldürürüm, ben sadece bazı örnekler verdim

Kızlar Ne Diyor 6

• Bis sesimizi çıkarsak ne fayda eder? Koskoca ,, Adalet" adamı bırakmış, bizi dinlerler mi sence? İlla her gün tecavüz olması gerek, illa şehit haberleri almamız gerek.. mutluluğun hayalini kurmak için bile, illa mutsuz olmak gerek ! ..

0|0
    0|0
  • Kahretsin! Bıktım artık gencecik ne tatlı kız ya

0|0
    0|0
  • Artık üzülemiyorum, gurudum, biddim, dükendim.

Of...

0|0
    0|0
  • Allah belasini verir insallahhhh

0|0
    0|0
  • Bu şeref yoksunları yüzünden çantamdan biber gazını çıkarmaz oldum.

0|0
    0|0
  • İste bu yuzden tesettur sart. Erkegin sapikca duygulari cikmiyor tesetturluye karsi. Uzuldum.
    Gencecik kiz yazik oldu

1|1
    0|0
    • Namusu evvela erkeğe öğretmeli..

• Allaha emanet..

• Ya arkadaşım Allah aşkına neden tesettüre bağlıyorsun olayı. Adam öğretmenlik gibi kutsal bir mesleğe sahip ve insanlar çocuklarını ona emanet ediyor. O ise emanete hıyanet edebilme cüretini gösteriyor. Ya kız öğrenci, öğretmeninin üstüne atlasa ne yazar. Bu kadar mı cibiliyetsiz bir millet olduk.

Yükleniyor...