Müslümanken birinin vaftiz annesi olabilir miyim?

hristiyan bir arkadaşım var, bugün hamile olduğunu öğrendim. Bana vaftiz annesi olur musun dedi. Olabilir miyim?

0|2
617

En İyi Erkek Görüşü

• Hristiyanlıkta vaftiz ebeveyn olmak demek, bir tür manevi anne babalıktır. Bizdeki süt anne, cici anne vs. gibi birşey. Ancak şöyle bir durum var: Vaftiz anne ve baba, o çocuğun özellikle manevi gelişiminden sorumludur. YAni sen, o çocuğun iyi ve doğru bir insan olmasını sağlamak için elinden geleni yapmalısın. Ve bu hıristiyanlıkta genelde "iyi ve dinin gerekliliklerini harfiyen uygulayan evlat" demektir. Hıristiyan öğretisine bağlı biçimde o çocuğun büyümesini sağlamaktır görevin. Buna göre sen hristiyan değilsen ve o inancı ve öğretiyi o çocuğa aşılamayacaksan öz annenin bunu senden istemesi biraz mantıksız. Bunun, öz annenin dinine bağlı bir insan olduğunu varsayarak söylüyorum.

YOk, o anneye göre çocuğun manevi gelişiminin hristiyanlığa bağlı olması demek değil ise bir mahsur yok. Ama bu sefer neden o anne vaftiz gibi bir geleneğe sıkı sıkıya bağlı?

Ortada bir mantık hatası var yani. Ama şahsi fikrim, hiç bir mahsur olmaz. Senin çok iyi ve manevi olarak harika bir insan olduğunu düşünüyor o arkadşaın demek ki. BEn kabaca, "Benim çocuğuma hıristiyanlığa göre iyi bir insan olmayı öğreteceğine vicdanına göre iyi bir insan olmayı öğretsin" demek istemiş arkadaşın. BEnim hoşuma gitti. Ol bence...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle olamazınız. Olursanız onların dinini kabul etmiş olursunuz, bu da inanç yönünden insanı küfre götüren hususlardandır.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 16

• olmak istiyorsan ol :D

0|0
    0|0
  • Olursun

0|0
    0|0
  • Bilmiyom

0|0
    0|0
  • Olamazsın, vaftiz Hristiyanlarda yeni doğan çocuğa uygulanan bir ayindir. Vaftiz neden yapılır biliyor musun? İslam inancına göre her doğan çocuk İslam fıtratı üzerine doğar. Hristiyanlar İslam olan çocuklarını vaftiz yaptırarak Hristiyan yaparlar. Sen de bu işe şahit olacak, orada bulunacak, vaftiz annesi olacaksın. Kesinlikle olmaz. İstersen Diyanet'e sor. Maazallah küfre düşüyor olabilirsin.

0|0
    0|0
  • hayır vaftiz bir anlamda şahitlik demek zaten hristiyan oldum demeylede olmaz diyen kiliselr var kısaca olamazsın hem vaftiz annemi kaldı ya? hiçbir hristiyan vaftiz anneyi falan takmaz suya sokun çıkartın

0|0
    0|0
    • ya yok. Ben bulgaristanda yaşıyorum. Burda herkesin var vaftiz annesi. Ama birgün bana teklif edeceklerini düşünmedim hiç. Kıza da birşey diyemedim

• senin gavur oldugunu bilmiyolarmı yani msülüman? onalra göre))

• biliyo tabi kaç senedir tanışıyoruz ama teklif etti klisenin sorun cıkarmayacağını söyledi. Bir yemin verecekmişim, cocuğa birşeyler yapılacak falan . Tamam onların için sorun yok da ben de müslümanım, benim dinime uyar mı bu

• olamazsın

0|0
    0|0
  • Bilmem olabilir misin

0|0
    0|0
  • Ol.:))

0|0
    0|0
  • islamiyette var mı incele

0|0
    0|0
    • islamiyette yok ama islamiyette olmayan birçok şeyi yapıyoruz zaten. Tüm yaptiklarımız islamiyette yok zaten

• mutlu olacaksa yap

• Onlara ozenmek dinimizde yok onlara gorede kabul olurmu bakalim

0|0
    0|0
    • klise kabul edermiş. Onlara göre vaftiz anne olmak için din değiştirmeye gerek yok. Ama merak ettiğim bizim dinimiz açısından cok büyük sorun olur mu? zaten bir yemin verecem, imza o kadar, ben başka birşey yapmaycam

• Dinimizde baska dinlerw benzemek vb seyler terstir ornel noel kutlamak gibi

• Neyin pesindesiniz hayırdır? :Dddd asdghh

0|0
    0|0
  • olamaz sın,

0|0
    0|0
  • Bunu din alimlerine sormak lazım.

0|0
    0|0
  • ben imamım olmaz :))))

0|0
    0|0
  • snn dediğin çamı sulamadan vajinayı yalamadan yapmam gibi birsey :)

0|0
    0|0
  • La ne alaka benim dinime aykiri de geç

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Dinden çıkarsın

0|0
    0|0
  • Sen müslümansan yapamazsın bunu ancak hristiyan biri yapabilir bence

0|0
    0|0
  • Olamazsın kafayı mı sıyırdın, dinden imandan çıkacaksın.

0|0
    0|0
  • Müslüman olarak onların dininde olan hristiyanlığa şahitlik ediyosun dinden çıkarsın

0|0
    0|0
  • Sence olabilir misin? Onların kavramlarını kabul etmek gibi olmayacak mı bence oyle

0|0
    0|0
Yükleniyor...