Sosyal fobi ve asosyallik problemi var ne yapmalıyım?

ben su an lise 3 e gidiyorum. Eskiden okulda çok arkadaşım vardı şimdi eskilerden az kişi kaldi. ve ben onlarla kaynaşmadim ve tek kaldim. Su an yan sınıflardan arkadaşım var. Ama sınıfta yakın arkadaşım yok var ama yakın değil yanı bir muhabbete giremiyorum. mesela utanma çekingenlik problemi var kızarıklık oluyo

0|0
2|1

Kızlar Ne Diyor 2

• kendine güven asosyal kimseyle konuşamayan biri olsan en basında hiç arkadaşın olmazdı insanlarla iletişim kurmaya çalış kimsenin senin rezil biri olduğunu düşündüğü yok bunu anla

0|1
    0|0
    • bu sene için konuşuyorum benim ismimi bilmeyen kişiler var sınıf hocası dediki icine kapanık. özgüven olsa bunlar olmazdı :)

• İçine kapanıp kimseyle konuşmamazlık yapma işte kendini hayattan soyutlama arkadaşlarına katıl bir kez sonra zaten görüceksin problem kalmayacak

• Biraz daha cana yakın ol yavruş mesela git birine soru sor konu aç ya da arkadaş gruplarına katıl çekinme

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Öncelikle utanma sıkılma gibi duygu ve düşünceleri yenmemiz lazım sonra birileriyle konuşmanın iyi geleceğini sevdiğimiz insanlarla bir şeyler yapmanın vakit geçirmenin bize iyi geleceğini mantığımıza yatırmış olmamız şarttır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...