Hamile kadının sokakta gezmesi doğru mu?

bu konuyla ilgili bir beyanat vardı. sahibi özür diledi mi arkadaşlar bir bilginiz var mı?

Güncellemeler:
arkadaşlar ömer tuğrul inançer adlı gereksiz şahıs hamile bayanlara saygısızlık yapmıştır. bu soruyla amacım onu kınamak.

0|1
16|29

En İyi Erkek Görüşü

• Bildiğim kadarıyla bir özür dileme durumu olmadı.

Hemcinslerimin %90'ının, beyinleriyle değil de, çükleriyle düşündükleri bir ülkede,
    böyle şeyler, "normal"leşmiş durumda ve içinde yaşamaya çalıştığımız toplum
    gitgide yozlaşmaya devam etmekte ne yazık ki...

0|0
    0|0
    • En iyi erkek görüşü için teşekkür ederim.
      Bu tip sorularda en iyi görüş seçilmeyi sevmiyorum ama,
      yine de teşekkür ederim.

• konuya net cevap veren tek kişi olduğun için seçtim. hiç kimse detayı okumamıştı. hepsine tek tek derdimi anlattım. dolayısıyla eig senin hakkın :) yapacak bişey yok.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 28

• Ömer Tuğrul İnançer haklıdır. Bu ülkenin demokratik olması, fikir hürriyetine önem verilmesi vurgulanıyor ama hak ve hürriyetler bir o hoca için geçerli değil maalesef. Din düşmanları kanallarda islama ve Müslümana, inançlara hakaret ederken özgürlük, bir hoca İslami bir edebi hatırlatmak istediğinde ise yobazlık oluyor. Lanet olsun bu düzene.

0|0
    0|0
    • Yazık sana. Hamile kadının dolaşması hangi akla ve vicdana göre edepsizlik olabilir. Umarım kadınları değersiz ve günahkar bulan bu kafa yapısından kurtulursun.

• Yanlış

Hem sevişmiş hem de utanmadan bunu gösteriyor

0|0
    0|0
  • gezsin ya ne olacak sokakta gezince :S

1|0
    0|0
  • Hayatını nasıl devam edeceğine kendi karar verir, bebeğine zarar vermedikten sonra kimsenin göz zevkini düşünmesinede gerek yoktur.

0|0
    0|0
  • Niye doğru olmasın

0|0
    0|0
  • böyle saçmalık mı olur

0|0
    0|0
  • Saçmalıktan öte

1|0
    0|0
  • Bir canlı Dünya'ya getirmek kadar kutsal bir şey yok. Böyle birşeyi görmenin nesi kötü olabilir ki

1|0
    0|0
  • Aslında hamileliğin 6. Ayından sonra gezmesi onun ve çocuğun sağlığı için normal değil z her an her şey olabilir.

Düşebilir yolda yürüyen biri çarparak düşürebilir vsvsvs...

0|1
    0|0
    • kadın doğum uzmanı değilsen sağlık gibi bir konuda farazi yorum yapmamanı öneririm.

• google layacaksın cevap yazıyorsan ama. benim sorum doğru senin cevabın yanlış. bu durumda uyarmak da bana düşer. bu ülkede hamile kadının sokakta gezmesini terbiyesizlik olarak addeden hadsizler oldu. özür dilemiş mi onu merak ettim ben daha çok. sorum ironi amaçlıdır.

• Onu ne bilelim biz.

• Ne alaka ya yok gezmesin sokakta hamile kadın 9 ay evde kalsin onu diyen kalsn bakalm 9 ay evde karnında çocukla hamile kadın iki hakka sahiptir lan iki kişilik yemek iki kişilik yer iki kişilik Şevkat

0|0
    0|0
  • O her kimse, o şahsı doğuran ana sokakta dolaşmamış mı o zata hamileyken?

0|0
    0|0
  • Ozan Güven burda olsada cevap verse.
    Bu durumu günah/yanliş bulanlar zigot iken 31 çekmeye başlamıştır, master abazadır, net.

0|0
    0|0
    • keşke bunu yanlış bulan kişi trt de bunu söyleyecek cesareti bulamasaydı. sanırım bu terbiyesizliğinin cezasını da çekmedi.

• Niye gezemez mi

0|0
    0|0
  • Ne sorun var

0|0
    0|0
    • senin o muhabbetten haberin yok belli ki. trt gibi devlet kanalında bunu terbiyesizlik olarak adlandıran biri oldu. ben de toplumsal kınama yapıyorum kendi adıma. hukukı yaptırımı da olmalı bence ama orasına hakim değilim.

• Benim için sorun, yanlış değil. Gezsin, gezebilir.

0|0
    0|0
  • Gezer tabi.

0|0
    0|0
    • ömer tuğrul inançere göre terbiyesizlikmiş. bunu trt de söylemiş. devlete bak kanalına ağzıyla sıçanları çıkarıyor.

• Ya devletin dediği hiçbir şeye normal bakmamak lazım. Ona bakarsak öz kızınla ilişki yaşamak da normal... Saçmalık bu insanlar ya 😒

• 6 aydan sonra gezmemeli

0|1
    0|0
  • gezebılır ama yanında biri olması şarttır

0|0
    0|0
  • Lafı söyleyen ya hamile kadınlara bakıp azıyordur ya da hamile eşi onu aldatmıştır

0|0
    0|0
  • Doğru değil tabi... çocuğu başka çocukların elinde dondurma görürse aniden içeriden kaça bilir...

0|0
    0|0
  • şahsen ben cok göz önünde bulunmalarını dogru bulmuyorum...

0|1
    0|0
    • evet analarımız da bizi doğururken utanmışlardı zaten :) dünyaya birini getirmek utanç verici doğrusu.

• wall analarımız bizi nasıl dolanarak getirdi bilmiyorum ama tayt üzerinde uzun bir tunig giyim kuşam değişti görüşlerime katılmayabilirsin. ama saygı duyabilirsin. herkesin kendine göre haklı oldugu sebepleri vardır.

• niye yanlış olsun ki?

0|0
    0|0
  • abaza sapık hoca bılmem verdfımı kı.

0|0
    0|0
  • onu diyen bok yesin

0|0
    0|0
  • Neden özür dileyecekmiş ben onu anlamadım?

0|0
    0|0
  • ığrenc bır soru gercekten

0|0
    0|0
    • senin o muhabbetten haberin yok belli ki. trt gibi devlet kanalında bunu terbiyesizlik olarak adlandıran biri oldu. ben de toplumsal kınama yapıyorum kendi adıma. hukukı yaptırımı da olmalı bence ama orasına hakim değilim.

• Dilemedi bence de haklı adam ne o öyle incecik kıyafetlerle dalyan gibi geziyorlar hiç estetik degil

0|0
    0|0
    • ben onu sokakta görürsen bir bayana haddi olmadan yargılama ve akıl verdiği için tokadı basarım. bana göre kadınlara karışan bütün erkekler şrfsizdir. karşınızda köle yok terbiyesizler.

• gel de ciddiye al böyle adamı. bir de kadınlar hakkında ahkam kesiyor.

• Ahkamı ben kesmiyorum ahkâm kesilmiş zaten. hiçbir erkek ben de yakışıklı gorunebilirim diyerek yüzüne milyarlari harcamaz ama kadınların çoğu güzel görünmek için deli olurlar bıçak altına yatarlar. Bu hep kozmetik sektörünün kadını poh pohlamasi sen de güzel gorunebilirsin tuzağıyla kadınları avlamasi. Ne yazık ki kadınların çoğu da düşüyor bu tuzağa.

• tayt ile gezmesi benimde hosuma gitmiyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Neden? sevişmek, çocuk beklemek falan günah mı? Seviştiğini anlayan abazanlar tahrik mi oluyordu? Çok ayıp.

0|1
    0|0
  • hamile kadının (kendisinin ve bebeğinin sağlığı düşüncelerinden uzak; terbiyesizlik olarak yansıtarak) sokakta gezmesini yanlış karşılayan zihniyetlerin sokakta dolaşması yanlış bence, gereksiz yere çevre kirliliği..

0|1
    0|0
    • kadınlar hakkında böyle saçma sapan konuşan insanları dava etmek mümkün mü acaba. ben çok sinir oldum. mevzu biraz eski ama videoyu yeni izledim. cezalandırılması gereken bir davranış bence.

• bu ülke neler neler gördü.. açık kadını perdesiz eve benzettiler, öz kızı babasına helal kıldılar, tecavüzcüyü tecavüze uğrayan kadından daha masum ilan ettiler, kürtaj yaptıracağına ahlaklı ol dersi verdiler, yetmedi tecavüze uğradı diye çocuk yerine kadın ölsün dediler. bir kadının yediğine, içtiğine, etek boyuna, dekolte ölçüsüne, çocuk sayısına, kürtajına, ruj rengine kadar karıştılar da sen bir tek hamilenin sokağa çıkmasına mı şaşırdın? bir kadının vajinasından çıkıp, kadını beğenmeyenlerin hangi birini dava edeceksin..

• ne şanssızız ki böyle geri kalmış bir ülkede yaşıyoruz.

• Kendi ve bebek saglini tehdit etmiyorsa bir gariplik yok.. yaptim bakin der gibi o mucizeyi gosterme cabasindakiler garipseniyor sadece.. kime ne yoksa..

1|0
    0|0
  • Özür dilemediyse sokağa çıkmayacak mısın?

0|0
    0|0
  • Hamile bir kadının sokakta gezmesi kadar doğal bir şey olamaz. Ağzı olan konuşunca böyle saçma sapan ifadeler ortaya çıkıyor işte.

0|0
    0|0
  • kadinlarla ugrasmayi birakabilseler, annelerinin de bir kadin oldugunu hatırlayabilseler dünya daha yasanabilir bir yer olacak

0|0
    0|0
  • saçma geri kafalıca düşünceler. kim demişse kendisi dışarı çıkmasın böylece kimseyi görmemiş olur sokakta.

0|0
    0|0
  • Hamile bayan demek yakın zamanda elinden bir birey geçecek bayan demek. Insanlar bu mantalite ile düşünse hiçbir sorun olmaz. Yok sevişmiş yok biriyle yatmış diye düşünülmese böyle saçma şeylere kafa yorulmaz.

0|0
    0|0
    • ben de ilahiyatcıyım ama böyle beyinsiz erkeklere gıcık oluyorum. kadınları yönetmeye çalışacaklarına önce kendi dindarlıklarına baksalar böyle her halta karışmayacaklar ama nerede saygı.

• Keşke herkes insanları parmağıyla işaret etmeden önce kendi ellerinin temiz olduğuna dikkat etse. İslam anlayışında kadın asil bir varlıktır. Her birey bir kadının elinden geçer.

• Hamile olduğumda inadına daha sık çıkacağım

0|0
    0|0
  • hatırlıyorum bunu bilmiyorum açıkçası. böyle saçmalık duymadım

0|0
    0|0
  • bunu diyenin annesi kesin onu nezarethanede doğurmuştur

0|0
    0|0
  • Soru sahibinin beynin oksijen yakıyor olmasının mumkunatı yok.

0|0
    0|0
    • arkadaşlar bu soru ironi amaçlı. trt de bir uzman söyledi. galiba ilahiyat uzmanı. gereksiz bir şahıs olduğu için adını unuttum

• işte bu adama herhangi bir hakaret davası vs açma imkanı yok mudur acaba ben bir bayan olarak çok rahatsız oldum. adamı boğasım geldi. o kim oluyor da bizi yönetmeye çalışıyor.

• Kimi kime sikayet ediyorsun ki? Bence gene de denenebilir. Maddi olanaklarım olsaydı denerdim.

• Doğru değil

0|0
    0|0
  • Gezerim tabi kime ne

0|0
    0|0
  • Dostum sorunun ne? Istedigi gibi gezer herkes. Bebise bisey olur diye diyosan bu onun sorunu. Fakat seks manasinda diyosan bunu herkes zaten yapiyor. Ayibina gunahina tukureyim.

1|0
    0|0
    • arkadaşlar bu soru ironi amaçlı. trt de bir uzman söyledi. galiba ilahiyat uzmanı. gereksiz bir şahıs olduğu için adını unuttum

Yükleniyor...