Sorumu yargılamayın, biliyorsanız ya da fikriniz varsa görüşünüzü bildirin?

ilk insanlar adem ile havvadır. Peki o ikisinden sonra nasıl oldu da çoğaldı insanlar. Adem ile Havva birlikte oldular sonra nasıl bu kadar çok insan çıktı ortaya? Yani adem ile havvanın 100 bin tane çocuğu olacak değil ya. Anlamıyorum, yanlış kelimeler kullanmak da istemiyorum. Kardeşler kardeşlerle mi birlikte oldu? herkes aynı ırktan gelmedi mi ozaman? Aile içi ilişki mi yaşandı? Adem havvayla sonra kızıyla mı birlikte oldu, ya da havva oğluyla mı yattı?

Güncellemeler:
çok zor sordum herhal :(

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Hz. Havva hep ikiz doğum yapardı ve biri kız biri erkek olurdu. Kardeşler birbirleriyle evlendirdi.
    Hz. Adem’den Peygamber Efendimize (asm) gelinceye kadar bütün peygamberler hak dini tebliğ etmişlerdir. Dinin temeli olan iman esasları hep aynı kalmıştır. Fakat ibadet ve dünyaya ait işlerde Hz. Adem’den Peygamberimize kadar her devrin icaplarına, insanların ihtiyaçlarına göre bazı hükümler değişerek gelmiştir.
    Cenab-ı Hak, Hz. Âdem’in çocuklarının birbirleriyle evlenmesini de bir zaruretten dolayı helâl kılmıştı. Çünkü insan neslinin artması gerekiyordu. Başka insan da olmadığına göre, bir zaruret olarak kardeşlerin birbirleriyle evlenmesi gerekiyordu. Bu âdet bir süre devam etti, fakat insanlar çoğalınca böyle bir evliliğe ihtiyaç ve zaruret kalmadı ve bu tatbikat da kalkmış oldu.
    Allah, nasıl ki Hz Adem'in eğe kemiğinden Hz Havva'yı O'na eş olarak yarattıysa, değişik seferde doğan bu kardeşleri de birbirine yabancı suretinde yaratabilir. Daha sonra ise insan nesli çoğaldı ve Allah bundan sonra farklı ikizlerden de olsa kardeş evlenmesini yasakladı.

Alıntıdır..

0|0
    0|0
    • koskoca allah 10000 tane daha adem ve havva yapıp bu işi çözememiş mi yoksa kitaplar bunu bize bu şekilde aktararak allahı küçümsemiş midirler?

• sabrınızdan dolayı teşekkür ederim. Ve diyorum ki allah soyumuzun dinimizce caiz olmayan bir şekilde oluşmasına nasıl izin verir, sonra da nasıl bana şimdi kardeşinle cinsel ilişki yapamazsın der

• Ben de farklı fikirlere saygınızdan dolayı teşekkür ederim. Değişik seferde doğan kardeşler birbirine yabancı şeklinde yaratılabilir. Allah öyle istemiştir öyle olmuştur. İnsanlar çoğalınca kardeş evliliği yasaklanmıştır. Yani ilk başta kardeş evliligine izin verilmesi baska insan olmamasindandir. Allah istese birkac insan daha yaratip kardes evliligine en bastan izin vermeyebilirdi ama bu O'nun bir tercihi.
      Belkide tüm insanların aslinda eşit oldugunu hepimizin Adem ve Havva 'dan geldiğini gostermek istemistir. Acikcasi cok da onemli oldugunu dusunmuyorum. Allah öyle istemiştir ve öyle olmuştur.

Erkekler Ne Diyor 4

• ben sana anlatayım...
    adem havvanın o kadar çocukları olmadı elbetteki. sadece bazı kardeşler ikiz şeklinde doğdu. bu ikiz şeklinde erkekli kızlı doğanlar kardeş sayıldı birlikte olmadılar, yani kardeşler kendi ikizleri dışındakilerle birlikte oldu. teknik olarak ensest ilişki olsada ilk insan için oldukça normal.
    ha ben evrim teorisini savunuyorum bu konuda o ayrı, basitçe anlatmaya çalıştım bazı hatalar olabilir

1|0
    0|0
  • ardindan farkli bolgelerde baska insanlarda yaratmis olabilir panpa. ilk insanin adem ile havva olmasi soyledigimle celismiyor :/ cok bilgim yok sadece tahmin

0|0
    0|0
  • Mesaj atarsan açıklarım sana

0|0
    0|0
  • Vee soranın beyin error. Not 404 found 😀

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• dinde mantık araman o kadar saçma ki...

1|0
    0|0
    • o zaman dini hayatımıza alma, orada yazanları uygulama da saçma değil midir? Din sadece inanmak için yok mudur

• din bana göre isteyenin inanıp istemeyenin inanmayacaği bişeydir. uydurma olup olmadığını bile bilmiyoruz. ben şahsen kuranda sürekli tartışılan bazı ayetleri allah dediğim yüce varlığın sözleri olarak kabul edemiyorum ona yakıştıramıyorum. dinlere inanmıyorum da diyemem tamamen, ama sorgulamıyorum yaşayıp gidiyorum, iyi bir insanım ve bu bana yetiyor. diğer şeyleri uygulamıyorum. neden böyle diye de sorgulamıyorum. çünkü ne zaman sorgulasam kesin cevaba ulaşamıyorum. ne ateistler ne inançlı kimseler kesin doğru budur diyemez bana.

Yükleniyor...