Ateistlere soruyorum? detaya bakın?

mutlaka ateist olmak ıcın haklı nedenlerınız vardır. bunlar neler? neden ınanmamayı sectınız?

1|0
29

En İyi Erkek Görüşü

• allah'la konuşuyorum diyen bir adama inanmak için geçerli bir sebep söyler misin? 1500 yıl önce allah'la konuşuyorum demiş bir adama inanıyorsunuz muhammed bugün yaşasaydı akıl hastanesinde kalırdı dürüst olalım.

1|1
    0|0
    • bir şekilde butun dunyayı ınandırmayı basarmıs ama? bu kolay degıl sonucta?

• @KartalTepe adam kaçtane bilim adamını mars etti izle videolarını. atsana o zman dedğin şey sen bakiyim

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 8

• Kolaya kaçtıkları için beybisi

#Türkerkeğii

0|1
    0|0
  • Bu dünyada çok üşüyorlar ya cejennemde sıcakta yanmak için onu tercih ediyorlar

0|1
    0|0
  • herkes kendi hür iradesi vardır elbette ki bir inanca yöneldiysen bunu iyi düşünüp araştırmak gerekecektir.

0|0
    0|0
    • ne alaka?

• şu alaka birşeye inanma gereksinimi duyuyorsan eğer; örneğim ev için pazar alış verişi yapacaksın alacağın ürünün tazeliğine bayatlığına son kullanma tarihine dikkat ediyorsun. veya avm den kendi üzerine bir giysi alacaksındır. giysinin mankenin üzerinde durduğunda çok beğendini nitekim kendi üzerinde o kadar da güzel durmadığını fark etmek gibidir.. lütfen karamsar olmayın yadırgamak değil niyetim sadece biraz olsun yöneldiğiniz veya ılımlı gördüşünüz şeyin size ne kadar iyi hissettirdiğini düşünmenizi gerektiğini dile getiriyorum.

• İnanmak için bir sebep yoktu :)

1|0
    0|0
    • kendını guvende hıssedebılır dın?

• @Pernicious bu adamın birçok videosunu izledim biraz ılımlı tavır sergiledi diye mi niye bilmiyorum herkes hayran olmuş ama hep aynı saçmalıklar değişen bir şey yok

• @brnrsln İmanlı birini tatmin edemezsini bunlarla imanı zayıf kişileri yanı soran kişi gibi kişileri her türlü şeye inandırabilirsiniz. soran kişi ne Allah var diyebiliyor nede Allah yok diyebiliyor sadece kimse emin değil ateis olduğuna zaten anlamak çok daha bir sürü ispatı var zaten ama şu bile yetiyor hiç bir insanoğlu şu zamanda bile ayetlerden birini yazamaz düşün ta kaç bin sene öne yazılabilinmiş ama

• Kur'an Tevrat İncil hepsini okudum bana masal gibi geliyor

0|0
    0|0
    • neden? kuranda cıdden yararlı seyler var

• Yusuf suresi'nde 11 gezegen olduğu yazıyor.
      YÛSUF-4: Hani Yûsuf babası Yakub’a: 'Babacığım, ben rüyamda, on bir yıldızla güneşi ve ayı gördüm. Onları, bana saygılarından secde ederlerken gördüm.' demişti.)
      Şu an bilinen 9 gezegen var. Bu ayetin yalanlanmasi için 12. gezegenin bulunmasi gerek.
      Ama 11. gezegen bulunmamış da olabilir...
      Sence 6.-7. Yüzyılda yaşamış bir insan güneş sisteminde 11 yıldız (gezegen) var diye neden yazsın ki zaten o zaman ki insanlar bunun doğru ya da yanlış olduğunu anlayamayacaklar.
      Sence bunu bir insanoglu kendi kafasindan yazmıştır?(Bilimin yok denecek kadar az olduğu bir dönemde) Yoksa bunu herşeyi bilen bir güç mü Hz. Muhammed (s. a. v) e vahiy yoluyla aktarmıştır?

• kevkeben yani yıldızlardır orada denilen gezegen değil

• Çünkü onlar için kolay bir yaşam daha cazipti.

0|0
    0|0
  • Ben söyleyim %99 u iş olsun diye ataistim diyo :) kalanıda rahat günah işlemek için yok sayıyo ve eksiğim kusurum var diye isyan ediyo hepsi bu, yoksa tesadüfmüş evrimmiş kendi bile inanmıyo

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Çünkü tanrı kavramı çok saçma.

0|0
    0|0
    • neden?

• Dogmalar üzerine kurulu bir yapıyı mantıkla yıkamazsın. Dogmalardan kurtulursan sorgulayabilirsin, yoksa objektif olamazsın.

• bişe dicem allaha inanmıyorum diye bişe yok allah var bunu kimse yargılayamz bazıları farkındalık olsun diye bazılarıda aileden gelen bişe bunca insan enayi mi inanıyo sanki tövbe tövbe

0|0
    0|0
    • ya sen bısey demeseydın keske mantıklı cevaplar arıyorum ben uf

• ya he hadi by

• hyahha işine gelmedi sana by

Yükleniyor...