Kızım için Ülkem ismi nasıl?

7 aylık hamileyim daha net bir isim bulamadım. Kafamda sadece Ülkem var. Türkçe bir isim koymak istiyodum hep. Benim için anlamı güzel ve değişik olmalı. Hayatta uğruna canımı canımı feda edebileceğim tek şey ülkemdir. O yüzden kızıma da Ülkem adını koymak istiyorum onun da uğruna can veririm çünkü. Kulağa hoş geliyo mu?

0|0
16|13

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Bence daha islami olabilir :) yani tabiki senin kizin ne karisiyosam :) ama dikkat et gercekten guzel olsun bir ömür tasiycak Allah anali babali buyutsun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Güzel bencede.

1|0
    0|0
  • Güzelmiş.

1|0
    0|0
  • Gökçe türkçe

0|0
    0|0
  • Sen beğendiysen bizim için sıkıntı yok. :D

0|0
    0|0
  • ülkü koy en güzeli. almıla da koyabilirsin öz türkçe

0|0
    0|0
    • Almila nasıl öz türkçe ya

• al:kızıl mıla:elma
      kızıl elma türk ırkının en kutlu ülküsü. biraz tarih biraz edebiyat arkadaşlar lütfen bu kadar cahil olmayın

• Öz türkçe değil bu isim kendi cehaletin bence daha öz Türkçenin ne olduğunu bilmiyosun

• sen sevebilirsinde kızını da düşün anlamı güzel olsa da bir kıza verilecek bir isim değil bencillik yapma onu da düşün. geçilecek dalgaları düşün millet anlamına bakmaz. buda kızını ilerde rahatsız eder.

0|0
    0|0
    • Dalga geçilecek bir isim değil ki. Ne diye dalga geçebilirler ki

• Şöyle bir örnek vereyim Osman 4 halifeden birinin ismi bence en anlamlı dini isimler arasında ama bizim sınıfta en çok onun ismiyle dalga geçilirdi saçma sapan demek istediğim bu geçmek isteyen dini isimle de geçer

• o var zaten ama kızın kaldırabileceği ve üzülmeyeği kabul edeceği bir isim olsun

• güzel aslında :) denizde olabilir aslnda okyonus olabilir

0|0
    0|0
  • Ülkü daha iyi gibi

0|0
    0|0
  • iki ismi olsa Ülkem Duru

0|0
    0|0
  • İlkem olsun:/

0|0
    0|0
  • ülkücü koy

0|0
    0|0
  • ülkerin yedek parcası gibi yapma abla ya

0|0
    0|0
    • İşte beklenen cevap :-D

• İyi bari takılın biraz izin verdim :-D

• izinmi abla dedik abla oldun yapma iyi akşamlar :D

Kızlar Ne Diyor 15

• yani

1|0
    0|0
  • Söylemesi biraz zor gibi. "Her şeyim" anlamına gelen bir kelime falan olabilir belki, yine aynı şeye tekabül eder.

1|0
    0|0
  • Ülkü de çok güzel ☺

0|0
    0|0
  • hayir

0|0
    0|0
  • Ona seslenirken kendini nasıl Mutlu hissedeceksen o ismi vermelisin.

0|0
    0|0
  • Ülkem gelde sana gülkem derler pampa sjkzna

0|0
    0|0
    • Gülkem ne ya bari mantıklı bişey sallasaydın gelde sana dürtem falan deseydin

• Senden ben fikir vermeden mantık çıkmıyo anlaşılan

• böyle bir saçma isimden dolayısıyla cıkamıyor

• Değişik ve güzelmiş kocanla beğendiyseniz buradakilerin görüşlerin ne önemi var

0|0
    0|0
  • Daha farkli isimler olabilirdi

0|0
    0|0
  • 2000 den beri en çok Zeynep tercih ediliyormuş. Onu koyma derim Şu an sınıfımda 4 tane var sen düşün soyadlarıyla çağırıyoruz yani. Yani sen Zeynep demedin ama bende koymaman adına bir tercih vereyim dedim 😊😊

0|0
    0|0
  • Gelmiyor.

0|0
    0|0
  • kötü. koyma bence

0|0
    0|0
    • Neden peki söylenişi mi anlamı mı

• Ülkü de olabilir mesela :)

0|0
    0|0
  • hayır ya adımın ülkem olmasını istemezdım

0|0
    0|0
  • Ülkem adı çok hoş gelmiyor, belki "Ülkü" koyabilirsin.

0|0
    0|0
    • Tanıdıklarımdan dolayı itici geliyo

• ülkem ismi kelime olarak anlamlıda, değişik isim koyucam diyerek çocuğunuzu zor durumda bırakmayın. Hep dalga geçerler ülkem, ülküm bile diyen çıkar. Biraz düşünün çocuklarınızı değişik isim derken zor durumda bırakacaksınız haberiniz yok. Başka isim bulun gerçekten dalga konusu olur.

0|0
    0|0
    • Haberiniz yok derken? Ülkem dalga geçilecek bir isim değil bak yorumlara herkes Ülkü demiş e ülküm desinler bunda dalga geçilecek ne var. Zaten o zihniyetler ne koysak dalga geçerler herşeyden haberimiz var yorma sen kafanı

• ben sana gerçekleri söylüyorum ne sinirleniyorsun?
      bazı isimleri insanlar dışarda sürkeli kullanıp dalga konusu yapabiliyorlar iyi koyun çocuğunuzla dalga geçildiği zaman haberinizde olmayacak nasıl olsa

• ülkemmm ülkümmm ülkü bu isimler uzayıp gidecek bana kızmaya hakkınızda yok. Ben size gerçekleri söylüyorum pek çok isim var ama hepsi dalga konusu olmuyor. Gidin koyun şimdi.

Yükleniyor...