Benim Gibi Dindar Olup da Sonradan Dinden Uzaklasaniniz Var Mı?

Eskiden dindar biriydim ama şu son bir yıldır dinden uzaklastim. Muhafazakâr bir aileye mensubum ve inancliyim ama son bir yıldır yaşadığım tecrubeler ve dünya görüşümün degismesi beni dinden uzaklaştırdı. Eskiden beş vakit namaz kılarken artık sadece cuma namazlarina gidiyorum hatta bazen ona da gitmediğim oluyor ve işin tuhafi bu durum beni hiç huzursuz etmiyor. Aranızda benim durumumda olan var mı?

Güncellemeler:
Güncel
Guncel

0|0
12|10

En İyi Kız Görüşü

• Sen bayağı bayağı şeytanın emrine itaat ediyorsun kardeşim. Silkelenip kendine gelmeni tavsiye ederim. Aksi taktirde olacakların farkindasindir...

3|1
    0|0
    • Ne gibi?

• Böyle konuşman çok itici. Annem 60 yaşında o da ayni üslupla konuşuyor. İnsanları şeytanla bir tutarak dine çekemezsiniz. Bu çağ bu yobazligi kaldırmıyor.

• @catlove Aynen öyle

En İyi Erkek Görüşü

• tam tersi Müslüman sanıyodum kendimi taki Kuranı okuduktan gercek Müslüman oldum hakikati buldum. Bunların hepsi zaten amaç dinsizleştirmeye çalışıyorlar ama vallahi zafer islamındır.

3|1
    0|0
    • Kurani okuyunca muhammede eş helalliginden bahsedilmesinden, yildizlarin yakin gokte olmasindan, gunesin balciga batmasindan falan rahatsizlik duymadin yani? Ilginc.

• @marilynWomanson cahile söz anlatmak köre renk tarifi gibidir. tamam senin inancın sana benim inancım bana ben namaz kılmaya gidiyorrum.

• Cok dogru soyledin:) ateist icadindayiz sonucta.

Kızlar Ne Diyor 11

• Turan Dursun :) mitolojiye bu kadar bagliyken kendini bu kadar gelistirebilmen ve sorgulamayi ogrenebilmen buyuk basari bence.

0|0
    0|0
  • Yaşadigin tecrubeler neler ki sen bu hale gelmişsin? Ve dunya gorusunun ne oldugunu merak ediyorum.
    -istersen konusabiliriz

0|0
    0|0
  • Tanıdığım insanlar var senin durumdan da öte. Ailesi muhafazakâr olup da kendisi sonradan ateist veya deist olmuş insanlar.

0|0
    0|0
  • Atayiz olduk

0|0
    0|0
  • senin yolun yol değil..
    Butun kızlar emin ol dindar erkek sever benim çok alakam yoktur ama isterimki eşim dindar olsun ve olduda.. Yapma bunu soguma hem namazı terketmek en buyuk günah bunca zaman yapmıssın simdi dönme yolumdan kurban olayım...

2|0
    0|0
  • Ben varım. bir buçuk, iki sene önce her şey daha farklıydı. Zamanla daha fazla düşünmeye başladım, inandığım şeyler saçma gelmeye başladı, şimdi hiç namaz kılmıyorum ve evet bu beni huzursuz etmiyo.

0|0
    0|0
  • Ben de eskiden kuran kursunda çok okudum ama şimdi dinle alakam yok. Sebebini yazmam uzun sürer. Bıkkınlık diyeyim kısaca.

0|0
    0|0
  • evet hatim etmiştim

0|0
    0|0
  • mucizelere ve hayat döngüsüne bir göz at derim ;-)

0|0
    0|0
  • Bende 5 vakit namaz kılarken nasıl böyle bir hale geldim bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Çok hatalar yapıyorsun o zaman hayatında

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Benim de benzer dostum. 21-22 yaşıma kadar, namaz kılan inançlı bir adamdım.
    Daha sonra dinler tarihi ve ilahi dinler üzerine okuyup çizdim. Şu anda hiçbir dine inanmıyorum. Tamamen yalan dolan olduğuna kanaaat getirdim. Tabi, münferit fikrimdir bu.

0|0
    0|0
  • Öyle olmaktan Allah a sığınırım

2|0
    0|0
  • Toparlanmalisin tez zamanda

2|1
    0|0
  • eskiden çok katı müslümandım
    şimdi doğru yolu buldum dinsizim çok şükür
    Tanrı ve ilahi adalet velevki olsa bile dinler kesinlikle uydurma çok bariz net yani
    Aziz Nesinin kuranı okuyunca ateist oldum lafını çok iyi anlıyorum Şu an

0|0
    0|0
  • Bunun sebeplerini senden daha iyi bilen biri daha yoktur, ben kendimden biliyorum 👍🏻

0|0
    0|0
  • sonuç

0|0
    0|0
  • Muhakkak kişiyle küfür arasında namazın terki vardır. Hadis-i Şerif

0|0
    0|0
  • Aynen senin durumundayım, sadece inançlarım değişmedi.
    Amelde sıkıntı var...

0|0
    0|0
    • Eskisi gibi ibadet etmek
      gelmiyor içimden.

• Aynı durumdayız kardeşim...

• Ben her cumaya giderim ama 5 vakit hiç kılmadım şuana kadar. İslam dünyasının içinde bulunduğu durum beni soğuttu yani diğer dinlerde herşey rayına oturmuş ilerlerken bizim dini herkes farklı yorumlayıp uyguluyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...