Türkiye'de ki feminizm hakkında ne düşünüyorsunuz (resimli) ?

Türkiye'de ki feminizm hakkında ne düşünüyorsunuz (resimli) ?

Güncellemeler:
Düzenleme...

2|0
5|5

En İyi Kız Görüşü

• Feminizm'i erkekleri kendinden üstün görmek diye algılayan hemcinslerimle dolu canım ülkem. Eşitliği istemek, sağlamaya çalışmak değil.

0|0
    0|0
    • Bir şey sormak istiyorum. Feminizm demokratik açıdan mı yoksa sosyolojik açıdan mı eşitliği sağlamaya çalışıyor?

• Var evet. Sosyolojik olarak kadın ve erkek eşitliği imkansızdır. Her ne kadar demokratik açıdan eşitliği sonuna kadar savunsam da sosyolojik açıdan imkansız. Neden mi? Birincisi kadın ve erkek fizyolojik ve anatomik olarak birbirinden farklıdır. Bu anatomik ve fizyolojik farklılıklar her iki cinse de toplumda farklı görevler, tabular ve ön yargılar yükler. İkincisi ise toplum kültürü. Her toplum geçmişteki geleneği yansıtır. Örneğin bu gün iskandinavya'da kadınlar erkeklerden daha özgürdür. Avrupa birliği ülkelerinin çoğunda böyledir. Adamın karısı eve sabah dörtte gelirse adam onunla tartışma bile yapamaz. Yaptırımı vardır. Amerika'da ise demokratik açıdan zamanında kadınlar her ne kadar çok ezilse de şu mezhepleri aşırı derecede geniş olduğu için oldukça özgürdürler. İsteyen istediğini yapar orada. Yani demem o ki sosyolojik açıdan eşitlik bazı toplumlarda mümkün değildir. Özgürlüğüne düşkün olan kadınların yapması gereken başka ülkeye yerleşmektir.

• Bilgi için teşekkürler yazarım bunları bir kenara

En İyi Erkek Görüşü

• Ahdahah güzelmis kanks

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Kimisi ne olduğunu bile bilmeden sadece oturduğu bir yerde "Bakın ben feministim." demek için konuşup duruyor görüldüğü üzere ama ben belirli bir kısımın gerçekten amaçları, bilgileri olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Ahahah 😄 tövbe est

0|0
    0|0
  • Bizimkiler feminist olucam diye faşist oluyorlar hicbirseyin ayarını tutturamıyoruz

1|1
    0|0
  • Ne alaka 😂çok saçma kızın yaptığı 😄

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Ahaha ne güldüm ya :D

0|0
    0|0
  • Oha lan. kdkalfls

0|0
    0|0