Evcil hayvan almak istiyorum?

Ama ne alacağıma karar veremedim annem sayesinde 😒 balığı bile kabul etmiyor akvaryum temizliğinden dolayı 😒 temiz bir hayvan olarak ne önerebilirsiniz? Lütfen öneride bulunun kendime yoldaş arıyorum 😊😊

0|0
14|23

En İyi Erkek Görüşü

• Evcil hayvan istediğine göre alternafitlerin fazla değil, kedi, köpek, kafes kuşları, veya akvaryum tercih edebilirsin, yani bunlar arasından tercih yapmalısın, Şunu unutma bir hayvanı sahiplenirken sadece kişisel zevklerini düşünmemelisin, evcil hayvan konusu tüm ailenin ortak sorumluluğunda ve bilincinde kabullenilmeli, ailenin reddettiği bir hayvanı eve alman hem ev içerisinde çatışmalara gebe olur hemde sorunluluklarını tekbaşına halletmek zorunda kalırsın. Kafes kuşları bakımları en kolay olanlardan biridir ancak evi kirletmeleri yem kabukları ve çıkardıkları seslerden ötürü ev halkını rahatsız edebilir ancak aileye alerjen ve temizlik konusunda en az sıkıntıya sokan hayvanlardan birisidir, muhabbet kuşu veya kanarya tercih edilebilir, Akvaryumsa dışardan gözüktüğü gibi basit bir konu değil başlı başına uzmanlık konusudur ve ciddi anlamda ilgi ister özellikle temizlik konusu ve ürettiği kokunun üstesinden gelmek çaba ve emek ister. Köpek ise ne kadar sevimli olsada ev ortamında ev içerisinde olmasını doğru bulmuyorum evet seviyorum ama köpeklerde ciddi anlamda koku sorunları vardır. Köpekleri çok çok severim fakat ürettikleri koku nedeniyle ev ortamında bakımları düzenli çiş ve gezinti için dışarı çıkartılmaları gerektiğinden dolayı ev ortamında bakımları hem ciddi sorumluluk hem alerjen problemleri hem temizlik hemde hijyen konusunda sorunlara gebedir. Kedileride severim köpekler kadar olmasada kediler ev ortamında köpeklerden daha iyi uyum sağlarlar, hem hijyeniktirler hemde ev ortamına uyum saplamakta zorluk yaşamazlar, kokmazlar kendilerini temizlerler, çişlerini köpekler gibi ortalığa yapmazlazlar. Ailenizle birlikte karar vermelisiniz tek başınıza aldığınız kararlarda aileniz sizi yalnız bırakabilir bunun sonucu olarakta sahiplenen hayvanı dışarı bırakmak zorunda kalırsınız ki bu istenmeyen bir durum.
    sevgiyle kalın

1|0
    0|0
    • Kedinin tuvalet eğitimi kolaymıdır ve zarar verirmi bnde hayvan istyrm

• Hiçbir kedi türü suyu sevmez, dünya literatüründe suyu seven suda yüzebilen sadece birtek kedi ırkı vardır dünyada water cat olarak tanımlanan bu kedi. Bizim yakından tanıdığımız orjinal van kedileridir. Van kedileri dünyada water cat olarak bilinir ve suyu seven tek türdür. Van kedisi haricindeki kediler suyu sevmezler, zaten kedi ve köpeklerin derilerinin ph değerini korumaları açısından sık sık yıkanmaları doğru değildiri Yılda en fazla üç kez yıkanması önerilir, aksi durumda hem tüy yapıları bozulur hemde deri hastalıklarına yatkınlıkları artar. Kediler zaten kendilerini temizledikleri için fazlaca duş ihtiyacı olmaz kokmazlar, Ancak beslenen kedinin ırkına göre tüy dökme sorunları olabilir düzenli fırçalamak gereken ırklar varken, haftada birkez fırçalamayla yaşamını ev ortamında sürdürebilen ırklarda var.

• hiçbir hayvanı kedi ve köpek akşama kadar ev içerisinde yalnız bırakılması doğru değildir. bu şartlarda kedi veya köpek sahiplenmeniz ileride vicdanen rahatsız olmanıza sebep olacaktır. kedi veya köpeğede yazık olacaktır. Evde yalnız kalabilecek kuş veya balıktır.

Erkekler Ne Diyor 22

• balık aslında iyidir yaa :) sen desen ben temizlicem benim odamda dursun desen kabul etmez mi

1|0
    0|0
    • Etmiyor ya 😞😞

• 20 :/

• üniversitede alırsın dicektimde hani ayrı yere gideceksin ya güzel olur :) ben 10 senedir besliyorum 200 250 kadar balık var

• Beni al :D tuvalete gitmeyi biliyom 3ayda bir mutlaka yıkanırım. Bit pire ilaçlarımı eksik etmem. Tüy dökmüyorum

1|0
    0|0
  • Maymun

0|0
    0|0
  • kopek al

0|0
    0|0
  • Ohoooo en temizi balik 6ayda bir temizliyosn akvaryumu bn 2kopek 3kedi arti balik besliyorum

0|0
    0|0
  • sennn yetmiyon mu :d

0|0
    0|0
  • Sitede hayvan çok al bir tane

0|0
    0|0
  • kamplumbağa al ya da muhabbet kuşu :)

0|0
    0|0
  • Kaplumbağa al :)

0|0
    0|0
  • benim gibi evcil yılan al

0|0
    0|0
  • guinea pig besleyebilirsin

0|0
    0|0
  • kuş al muhabbet kuşu

0|0
    0|0
  • çok tüylü bir kedi al geceleri sarılıp uyursun

0|0
    0|0
  • davşan al sekscambazı o :D

0|0
    0|0
  • Jako

0|0
    0|0
  • kedii kedii keddi

0|0
    0|0
  • bence kirpi al çok tatlı oluyolar :)

0|0
    0|0
  • kobra, anakonda, bunlar sen sevdıkce buyur sevmessen küser küçülür :)

0|0
    0|0
  • Kedi en temizidir şüphesiz ama bukalemun ya da koala da alabilirsin

0|0
    0|0
  • Su kaplumbağası bakımı kolay ☺️

0|0
    0|0
  • Miyavvvv benden iyi kedi olur bak bir düşün

0|0
    0|0
  • Bende evcilim😂😂

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• 2 kedi al

0|0
    0|0
  • Kedi kesinlikle

1|0
    0|0
    • Annem imkanı yok kabul etmez 😞

• Kedi temiz hayvan Allah dostlarının kedileri olurmuş hep böyle söyle belki kabul eder :D

• Paran varsa sfenks kedisi al senin annen ancak onu kabul eder. Balığı bile kabul etmiyosa aslinda niyeti almamaktir. Isi yokuşa sürüyor. Boyle ebeveynlere gıcık oluyorum lafa gelince çocuklarını severler ama onlar için eve bir hayvan bile almazlar. Sfenks tüysüz olur ve onu da cittykitty ile klozete alıştırırsan annenin hayal ettiği temiz hayvana ulasabilirsin.

0|0
    0|0
  • Kedi temizdir kısa tüylü

0|0
    0|0
  • Annem kedilerden nefret ederdi pis diye. bir gün bir getirdim hala şokta kedilerin bu kadar temiz oldugunu bilmiyordum diye.. Kendilerini temizlerler, sularında bir parça ip bile bulunsa suyu içmezler.. Tuvaletleri hakkında doğuştan eğitimliler. Yapıp gömüyolar sende 2 gunde bir çöpe atıyosun.. Kedi derim :)

0|0
    0|0
  • Kedi al çok tatlı oluyorlar

0|0
    0|0
  • Bende balık ve kuş var suanda en temizi onlar fazla uğraşmazsın

0|0
    0|0
    • Kuş çok tüy döküyor ama

• Ben katlanırım ama annem katlanamaz günümün çoğu iş sebebiyle dışarda geçiyor 😞

• En temizi balık o zaman hem kuş biraz daha ilgi ister

• bende aklına gelcek tüm hayvanları besledim son bir tane kaldı onada annem izin vermiyor balık olarak vatos ve çöpçü balığı alabilirsin ama

0|0
    0|0
  • balığı kabul etmiyorsa hiçbi hayvanı kabul etmez :)

0|0
    0|0
  • Kedi en temizi.

0|0
    0|0
  • Ejderhaaa

0|0
    0|0
  • Kedi al 😼

0|0
    0|0
  • Bnde istiyorum ama ninem diyoki o kedi bu eve gelirse bn giderim o yuzden alamiyoz

0|0
    0|0
  • bakımı kolay veya kokusuz hiç bir hayvan yok hepside meşakkat istiyo. en kolayı yine balık en azından evin içine tuvalet yapma veya tüy dökme derdi yok bir tek temizliği var o kadar

0|0
    0|0
Yükleniyor...