Kürtler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sorum çok açık kürtler hakkında ne düşüyorsunuz eğer goruslerinizi belirtirseniz sevinirim

0|0
18|30

En İyi Erkek Görüşü

• Kürdüm dil özgülüğü istiyoruz diye terör olduk senin gibiler sık sık bu soruları sorup kürtlere küfür ettirmek için elinden geleni yapıyor tek şunu diyebilirim hepiniz ırkçı fasit bir yapı ile kürtlerin katletmedildiği zaman suskun yaratıklarsınız

1|2
    0|0
    • bilip bilmeden konuşma bende kurdum ve gurur duyuyorum

• Tarihle tartışma yap 1071 de İslam için kalkıp 20 bin kişilik ordu ile mervani hükümeti kalkıp türklere yardım edip bizans la yapılan savaş kazanıldı sonradan kalkıp kürt devletine ihanet eden türklerdi.
      Çanakkale kars suriye ırak cephelerinde savaşıp avrupalı devletlere karşı savsan kürtlerdi yine kalkıp ırkçılık yapıp kürt dilini yasaklanıp verilen sözlerden vazgeçenler türklerdi diye eklersin atatürk İzmir konuşmasinda kürtlere dil kültür sözü verdiklerini söylüyor. Ama 1923 te yasaklanıp tek dil yapıliyor
      Hatta şah süleyman mezarını getiren ypg bugün aynı ecdat ya yine terörist bunlar diyen kürtleri vuran devlet yine türkler...
      Tarihte her seferinde İslam diye diye milleti kandırıp dururlar gençlik KÜRDİSTAN devletini iki yerde kurdu iki yer kolay hızlıca kurulacak merak etme

• 😊😊 böyle senin gibi bilgili insanları görünce insan mutlu oluyo kardeş

En İyi Kız Görüşü

• Severim çoğunu iyisi de var kötüsü de her insanın iyisi ve kötüsü olduğu gibi. K*rt yazanlara sinir oluyorum en büyük ayrımcılığı kürtleri dışlayarak ve aşağılayarak biz yapıyoruz

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• İyiside vardır kötüsüde ama kültürleri yaşayışları zaman zaman ters gelebiliyor hoşlanmadığım oluyor ama genelleme yapmak hoş değil he vatan haini olanları zaten at çöpe onlara yoruma bile gerek yok diğer türlüsüylede insanlığına bakmak lazım kürt kökenli arkadaşlarım var.

1|3
    0|0
  • Diğer hiçbir insandan farkı yok benim için ve insanları ırklarına göre ayırmaya çalışan , birbirine düşürmeye çalışan , insanları maddi çıkar uğruna kandıran ve yönetmeye çalışan bu sistemde emeği olan herkesin Lanet üzerine olsun ALLAH KAHHAR sıfatı ile kahretsin.

1|1
    0|0
    • Rica ederim kardeşim teşekkür ederim.

• 😊😊😊😊

• Onları Türklerden ya da Araplardan ayrıştırıcı şeyler düşünmek benim ya da sizin haddinize mi sizce? Kürtler de insandır, coğrafi bölgelerinin, tarihinin, geçirdikleri eğitim hayatının, sosyal durumlarının ve kültürlerinin özelliklerini bireylerinde yansıtır. Her ne kadar görmezden gelinse de Türkler gibi kimlik haklarına sahiplerdir.
    ' Ey insanlar! Muhakkak ki Biz, sizi bir erkek ve bir kadından yarattık. Ve sizi milletler ve kabileler kıldık ki, birbirinizi (soyunuzu, babalarınızı) tanıyasınız. Muhakkak ki Allah’ın indinde en çok kerim olanınız (ikram olunanınız, en şerefli olanınız), (ırk ya da soy olarak değil) en çok takva sahibi olanınızdır. Muhakkak ki Allah, en iyi bilen ve haberdar olandır.' HUCURAT 13

1|0
    0|0
  • çok iyi insanlardır, yardım sever, yarım ekmeğini bölüşür, kendi üzeri açık yatar seninkini örter. bunları söylerken kendim kürt değilim, bir çok arkadaşım kürt, hiç bir zararlarını görmedim aksine hep faydalarını gördüm. tabiki her milletin içinden kötüsüde çıkar bu ayrı. ama bugün git diyarbakıra çal bir kapı açım de, doyurmazlarsa ben bişey bilmiyorum.

2|1
    0|0
  • Bir çoğunun aklı bulandırılmış insan Irkı.

1|0
    0|0
  • bisi dusunmuoyrm

1|0
    0|0
  • Bir sey dusunmuyorum.

1|0
    0|0
  • Vatanına milletine bağlı her kürt kardeşimdir ayrımcılık yapanda şerefsizdir ve bu ülkede yaşamayada hakkı yoktur yalnız
    Şunuda unutmamak gerek bu ülkede herkese yanlış yapıldı herkes zulüm gördü tek kürtler değil

1|0
    0|0
  • ben ırk ayrımı yapmıyorum. terör yandaşı olan herkesi Allah ıslah etsin. Islah olanlardan değilse kahru perişan etsin.

1|0
    0|0
  • hiç bişeyy

1|0
    0|0
  • İyisi de var kötüsü de. İnsanları karakterleri doğrultusunda değerlendiriririm.

1|0
    0|0
  • Hiç bişey bizim gibi insan

1|0
    0|0
  • Dünyadaki kürtlerin %99.99 unu asla sevmem. Bu k. rtler sayesinde koyu bir Türk Milliyetcisi Oldum. Türk Etrafina Güneş, k. rt Etrafina Mkrop Saçar. Bu ülkede k. rtleri en cok sevmeyen biriyim. Tam bir k. rt sevdalisiyim (!) Onlar olmasa belki milliyetci olmazdim. Azılı bir Koyu Turanciyim.

1|1
    0|0
    • aferin 😂😂😂

• Mkk k. rtleri bu yavuzlugu birakin. Ülke Türklerin. Siz kira vermiyonuz gormuyonuz sizler sigintiniz. Size nefes bile cok. bir de utanmadan vara varaci diyon. Skttr got o zaman iraka napiyosan yap. Ben bu ulkemin basi olsam tum krtleri sinir disi ederdim.

• senin ağzına etselerde hakları var nankörün bir b*k bildiğinde yok

• Kürtlerin dostluğunu yeryüzünde başka hiçbir milletten olan insanlardan göremezsiniz. Kürt değilim ırkçı da değilim.. Ayrımcılık yapmam insanı insan olduğu için, yaradılanı yaradandan ötürü severim.

1|0
    0|0
  • İyi adamlar severim kürtleri

1|0
    0|0
  • Kimsenin kimseden üstünlüğü yoktur

1|0
    0|0
  • Pkk ve Kurdistan hayali olmayanlari severim

1|0
    0|0
  • ne dusuncez onlarda bızım gıbı ınsan mumın olan musluman olanları kardeslerımız

1|0
    0|0
  • Kürtten evliya koyma kapına demiş atalarımız 😀 yorumu sana bırakıyorum 😀

0|3
    0|0
    • Pkkya göz yummasaydiniz simdi bu olaylar olmuyordu biz burada sidik yarisi yapmiyorduk

• kardeş pkk başka bir sey bilip bilmeden konusma

• aslında mert insanlar siyasi sorunları var ama kendileri bile bilmiyor artık ne istediklerini okul dil özgürlük zart zurt sayıp sayıp duruyorlar bunlar zaten var dediğimde yok aslında şöyle böyle ne bilim düşünceleri ya da algıları düşük ve sığ.

1|0
    0|0
    • bizim tek istediğimiz dışlanmamak bir türkün çocuğu okulagittiginde nasıl rahat ediyosa bizim çocuklarımızda raht etsin ama öyle bireyler var ki çocuklarının beyinlerini yıkıyorlar evet dilimizi rahtca konuşmak itiyoruz bu bizim en doğal hakkımız sokakta konuşunca sanki iğrenir gibi bakanlar var asıl biz onların bu düşüncelerinden igreniyoruz

• bana kalsa araplar :) yurtdışındakiler ırk ayrımı bilmez terörist müslim der geçer :) türkiye içinde sorarsan sizler yani kürtler. savunduğunuz rusyada kaldım 1 yıl ukraynaya neler yaptığını zaten biliyorsun, savnduğunuz abd kaldım 1 yıl zencilere neler yaptığını biliyorsun her ay haberlerde savunduğunuz israile gitmedim gerek yok filistine yaptıkları ortada kimse masum değil, insan oğlunun aklı var kullanmasını bilene yeterli.@soran

• ama çoğu kullanmasını bilmiyo onlara ezbrlettiriler cumlelri tekrarlayıp duruyo papağan gibi 😂

• olumsuz

0|0
    0|0
  • Pkk dan sebep sevemiyorum ışte. aslında ırkçılık büyük günah

0|0
    0|0
  • Ne Mutlu Türk'üm diyene

1|0
    0|0
  • ya K * r t l eri K * r de ü yok

0|1
    0|0
  • Irkçıyım eh

0|0
    0|0
  • Burası bagcilar kurt cok. Kisilik farki var

0|0
    0|0
  • Irklarla alakalı bir sıkıntım yok. He ama ülkeye el uzatanın eli de dili de ayrı kesilir. Bu arada bana da giydirme pkknın açılımı Partiya Karkerên Kurdistanê diye geçer. Güya Kürdistan İşçi Partisiymiş. Kürdistan nerde ki bunların bir partisi olsun?

0|0
    0|0
  • Kızlarının genetik olarak kalçaları sağlam.

0|0
    0|0
  • Muslumansa iyi degilse pkk li oluyo zaten mk onun.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Toplasan avuç kadarı bizden
    Geri kalanının beyni yıkanmış pkk destekçisi cengaveri (!) Anlayacağınız bu öcalan piçleri Kürtlerin beynini fena halde yıkıyor ne vaatler veriyor bir bilseniz bazen diyorum bizde o halde olsak kanarmıyız diye lakin vatana ihanet etmeyiz HALİS TÜRK ler olarak
    Bu sebeple doğu darbeyi hak ediyor
    Faşistçe felan değil bu dediğim kusura bakmasınlar son çare darbedir.

1|3
    0|0
    • önce pkk nin açılımını öğren sonra gel tartışalım

• Kardeşim onlardansın derken pkk yı kast ettim
      Uğruna herşeyimi vereceğim sevdiğim insan dahi kürt benim
      Benim ayrımım vatansever vatanhaini ayrımıdır. Lütfen başka yerlere çekmeyelim..

• bu duncene sevindim

• Her pkklı kürttür, ama her kürt pkklı değildir. Onyargi ve genellemeleri sevmiyorum.
    Ben de zazayim, bu coğrafyada yillardir kürtlerle içiçe yaşiyoruz. Bir sikayetim yok. Birkac densiz yuzunden bir milleti yargilayamam.

2|3
    0|0
  • Bölücü olanları sevmiyorum.

1|0
    0|0
  • insan

1|0
    0|0
  • Kürtler diye genelleme yapmıyorum

1|0
    0|0
  • İyisi de var kötüsü de türkler gibi ne diyim ki şimdi

1|0
    0|0
  • bişey düşünmüyorum.

1|0
    0|0
  • en iyi arkadaşlarımdan biri kürt ve çok iyi bir insan.

1|1
    0|0
  • Bir trakyalı bir laz bir çerkez nasıl kardeşimse bir kürtte benim için odur. Tabiki bu istisna terör çizgisine geldiğinde değişir. Ülkesine ihanet eden terör ile birlik olan ise düşmandır. Allah yollarını düzeltsin..

0|2
    0|0
  • Normal siradan insan diger her insan gibi senin benim gibi

1|0
    0|0
  • koyu bir ülkücü olarak topunu versen acımadan yakarım

0|2
    0|0
    • biz sana ölüyoruz 😂😂😂 dikkat et bizi yakmak yerine kendin yanma

• birincisi o senin anandır ikinciside ben zaten senin ülkende yasamiyorum kürtlere küfür edeceğin dön de türklerin yaptıklarına bak bu arada senin gibi cici bir kızın ağzın küfür yakışmıyo minnoş😂😂

• @ebruğğğ Sen Benim Sevdigim Kiz Olmalisin Yaa. :-D kurban olurum sana dişi asena <3

• Bolucu olanlarinin cani cehenneme.

0|0
    0|0
  • Karadenizliler olarak genelde sevmezuk

0|0
    0|0
  • Bizim burada oturanlar acayip pisler. Bende çok titizimdir evlerinden hiçbir şey yemiyorum. Bir bardak su bile içmem

1|0
    0|0
  • türkler nasılsa kürtlerde öyle değişen bişey yok

1|0
    0|0
  • Almanlar, japonlar, türkler hakkında ne düşünüyorsam kürtler hakkında da onu düşünüyorum ➡ hepimiz insanız ve ırkın ve mezhebin hiçbir önemi yok!

1|0
    0|0
  • Ben kürdüm ve polisim

1|2
    0|0
Yükleniyor...