Toplum kurallarının olmadığı bir eski çağda mı yaşamak isterdiniz yoksa günümüzde mi?

Eski çağda olmayı seçerdim daha az şeye bağlı olur daha az derdim olurdu ve daha özgür hissederdim Toplum kurallarının olmadığı bir eski çağda mı yaşamak isterdiniz yoksa günümüzde mi?

0|0
12|10

En İyi Kız Görüşü

• Gunumuzdede uymuyor bazi medeniyetsizler

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlığın varoluşundan beridir toplumun belli kuralları ve hiyerarşisi olmuştur, İnsanların bir arada yaşamaları doğanın korkunçluğu ve zorluğundan kaynaklıdır, insanlar ne zaman doğanın zorluklarıyla mücadele etmek için bir arada kabileler haline geldilerse ve daha sonra köyleri oluşturdularsa beraberinde kurallar oluşmuştur daima varolmuştur, TArım toplumuna geçtikten sonrada savaşlar başlamış diğer köylerin savaçlıların ve kabilelerin tecavüzlerine gebe olmuştur toplumlar, Sonrasındada insanlık geliştikçe hukuk tanımı gelişmiş ve yazılı hale getirilmiştir kurallar. Yani insanlığın varolduğu zamandan beridir kurallar vardı ama yazılı halde değildi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• günümüzde tabi jki

0|0
    0|0
  • Hiçbir yerde

0|0
    0|0
  • Çok değil 10-15 sene öncesinde yaşamak isterdim. Yaklaşık 5 yaşlarında olurdum o zaman ve hayat daha güzel olurdu her açıdan.

0|0
    0|0
  • Toplum kurallarının olmadığı bir 21. Yüzyılda

0|0
    0|0
  • eski çağ su anki halimizden daha huzurludur eminim...

0|0
    0|0
  • Gunumuzde

0|0
    0|0
  • günümüz iyi bence

0|0
    0|0
  • Sana katılıyorum

0|0
    0|0
  • Eski cagda evet

0|0
    0|0
  • gunumuzde

0|0
    0|0
  • Günümüz daha iyi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• ne alakası varki toplum da düzenin sağlanması için kural şart sen illaki yalnız yaşamak istiyorsan bir ormanda filan tek başına yaşarsın

0|0
    0|0
  • günümüzde

0|0
    0|0
  • ortaçağ

0|0
    0|0
  • Adamlar 3000 yıl önce çiviyle duvara yazı yazmış
    Biz dokunmatik ekranda mesaj yazamıyoruz

0|0
    0|0
  • Eskide

0|0
    0|0
  • MO 300- MS 1000 yillari arasinda.

0|0
    0|0
  • Eski cag

0|0
    0|0
  • Kesinlikle günümüzde yaşamayı tercih ederdim. En azından sürekli bir yiyecek arama ve kendini koruma kaygısı yasamazdim. Evet şimdi iş hayatında belli bir stres yaşıyoruz ama bunun sayesinde bir çok şeye daha kolay sahip olabiliyoruz

0|0
    0|0
  • bende kesinlikle

0|0
    0|0
Yükleniyor...