Kardeşimi tiner çekerken yakaladim babama söylesem mi detayi okuyun lütfen?

Arkadaşlar kardesimi odada tiner çekerken yakaladım sonra kafasi guzel olmuştu elinden aldim banyoya soktum biraz ayilttim konustum ilk defa merak ettiği icin yapmis babama soylicem dedi ağladı söyleme bir daha yapmam dedi sizce nasil davranmaliyim?

1|0
4|4

En İyi Erkek Görüşü

• Bağımlı olup olmadığını bilmiyorum ama bağımlılar o kadar kolay yalan söylerler ki hayret edersiniz. Çok ama çok sıkı davranmalısınız. Bu işin bir daha olmamasını garanti altına almalısınız. Kardeşiniz kız mı erkek mi, kaç yaşında hiç bir şey söylememişsiniz ama bu işin şakası, savsaklaması olmaz. Babanızla ve ailenizle bu konuyu görüşüp kardeşinizi yola getirmek için hep beraber mücadele etmelisiniz. Madde bağımlılığı özellikle nefsi zayıf gençler üzerinde etkili olmaya müsaittir. Kardeşinizin sözüne göre değil doğru olana göre hareket etmelisiniz.

0|0
    0|0
    • Görüşün ve önerilerin çok çok teşekkürler. Kardeşim yaşında okumak istemedi sanayide çalışıyor meslek okulunuda gidiyor ayni zamanda. Zaten işi gereği sabahtan akşama kadar tinerli maddelerle çalışıyor. Ama bugün elinde bir bez ve tiner sürülmüş halde tek başına odada çekerken yakaladım Ağladı midesi bulanmıştı. bir daha yapmayacam dedi babaya söyleme dedi. Simdi parantez açıyorum onun bir üstü de bir ara çekiyordu onu örnek alip denemek istemis onun bir üstü bıraktı o da sanayide çalışıyor.

• Teşekkürler. İyi geldi önerilerin. Hepsini göz önünde bulunduracağız. Ama okula ne kadar ısrar ettiysek gitmedi istemedi. bizde ilerde bari bir mesleği olsun eli birsey tutsun diye işe gönderiyoruz çok zor degil işi ama işte şeytan nefsi de kolay olunca ve yaşı da küçük olunca ister istemez yapıyor bunlari. Neyse herşeyin hayırlısı

• Okula devam etmemesi sorun değil ama daha önce anlattığım gibi çevresindeki disiplin kayboldu. Okulun koruyucu yapısı kayboldu. İşveren ile okul müdürü aynı olur mu hiç. O yüzden siz ona yalnız olmadığını göstermeli, hataları göstermelisiniz. Abisi de denediği halde neden kendi de tiner dener ki çocuk. Adı üstünde çocuk. Onu kendi haline bırakmak onu kaybetmeye yol açabilir.
      Umarım kardeşinize, oğlunuza, ailenizin parçasına sahip çıkarsınız.
      Başarılar...

Kızlar Ne Diyor 4

• soyleme. otur yanına, guzelce ogut ver. şevkatlı ol, sevkatlı konus. bu tur seylerın altında genelde sevgısızlık yatar. sorunlarını cozme yoluna gıdın.

0|0
    0|0
  • söyle

0|0
    0|0
    • Gizli söyleyip babamın da ona söylediğimi caktirmamayi düşünüyorum

• Bir daha yaptığını fark edersen şöyle

0|0
    0|0
  • Babana deme biraz takip et eğer devam ederse söyle

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• al bir parça strafor bu sensin de, sonra tineri dök straforun üzerine straforun nasıl yok olduğunu göster.

0|0
    0|0
  • Sakın fazla uzerine gitme guzel guzel zararlarini anlat ve destek ol yoksa inadina yapacak

0|0
    0|0
    • Görüşün için cok teşekkürler. Ben üzerine gitmedim samimice yaklaşıp niye yaptığını kötü birsey olduğunu söyledim söz verdi bir daha yapmayacam diye ama bilniyorum bagimliysa nasil kurtulabilir bağımlılıktan

• Yalniz birakma beraber zaman gecirin cogunlukla yaninda olacagin icin yonelme firsati azalir

• kuzenimin bugün kumar oynadığını gördüm yanından kalkar kalkmazda eniştemi arayıp babasına anlattım parasına sigara içilen pis bir ortamda olduğunu adresini bile verdim ve şu anda kendi evimdeyim kuzenim 2 saatdir bana beddua okuyor bende cevap olarak şunu yazdım sen benim gibi sigara alkol bile kullanmayan namuslu şerefli birini şerefsiz bir ortama sokuyosun ben seni yerin dibine sokmuşum çokmu yazdım

0|0
    0|0
    • Senin durumun daha kötü imiş ya

Yükleniyor...