Nereli olmamız , şivemiz, kültürlerimiz çokmu önemli sizce nedir bizleri bizlerden ayıran özellikler?

neden çok sorulur nereli oldugumuz neden ayrımlar var ülkemizde ,

1|1
5|2

En İyi Kız Görüşü

• Merak ediyor insan..
    Fakat kullandıkları ağız pek umurumda olmaz. Önemli değildir bence😐

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Adanalıyım, yıllardır istda yaşıyorum, bnmle konuşan kişi ilk karadenizli tahmininde bulunur nedendir yıllardır anlamam...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Ülkemizde çok farklı kültürler var. Bu yüzden karşımdaki insana nerelisin diye sorarım. O yörenin törelerini, geleneklerini öğrenmeye çalışırım. Onun haricinde İNSAN olması yeterli. Kişinin doğuda ya da batıda doğması önemli değil. Önemli olan büyüdüğü toplumun içinde hangi etkenlerin altında kalması. Mesela savaşın ortasında büyüyen bir çocuk ile İstanbul'da büyüyen bir çocuğun psikolojisi aynı olamaz. Hayalleri aynı olamaz. Hayattan beklentileri aynı olamaz. Fakat bu farklılıklar aşılamayacak kötü şeyler değildir. Aksine zenginliktir. O zenginlikleri kullanıp insanı güzel yetiştirmemiz, insana şekil vermemiz lazım. Ben bu sebeplerden dolayı nereli olduğunu soruyorum. 😊

0|1
    0|0
  • Ayrimcilik degilde herkes kendi yasadigi toplumun gelenek gorenegini yemegini vs ogrenir. Ben dogulu birini neden istemem ornek veriyorum. Irkimi kirmam. Cocuklarimin turk olarak dogmasini isterim. Dogu yemekleri harikadir yedim ama yapamam. Ustume kuma kesinlkle kabul etmem. Esim oldugunde kardesine es olmam. O yuzden herkes kendi civarindan alirsa adetlerine alisik olur sorun yasamaz. Ben batida dogdum ve batidan bir esim olmasni istiyorum. Arkadasliga gelince yeni bir kurt arkadasim oldu cok sevdim ya baya iyi anlastik ve bu kurt ben bununla konusmam gorusmem demedim. Pkkli olmadigi ve desteklemedigi surece kardesimdir herkes.

0|0
    0|0
  • Her bölgenin kalıplaşmış şeyleri, yaşayış tarzları coğrafi konumu var iç anadoluyla ege bir değil mesela ya da doğuyla marmara

0|0
    0|0
    • öyle ben ege liyim ünv bitirdim ama şivemden hiç bir taviz vermem bunuda bilirler yani

• bende sadece örnek gösterdim, mesela kimi yerde hala yer sofrası var bu bir örf bir anane, bizim bölgede tarhana meşhurdur olmazsa olmaz dır yani. kimi yerde insanlar eve ayakkabı ile giriyor buda onların örfleri yani degişik örnekler var

• Evet öyle :)

• nereyi bölüyoruz :D? , şaka bir yana zamanla bunları aşıcak bir toplumdayız

0|0
    0|0
    • bölünmekten bahsetmiyorum, askerde herkes memleketlisini , arar, otogarda hemen sorarlar nerelisin hemşo diye başlar bir okulda aaa şive ye bak ya kesin ege lisin ya da bak şu kıroya kesin bu dogulu ya da trakyalı gibi olaylar yaşıyoruz

• Aşacağına inanıyormuşsun bende aş dedim bakalım nasıl aşıyosun

• ben topluma dedim :D @KezbanTerbiyecisi2

Erkekler Ne Diyor 1

• Önemli be kanka
    eğitim ve dünya görüşü önemli yani

0|0
    0|0
    • muhakak önemli ama bir etiket olmaması gerek, mesela izmirde bir mağzaya girdik annem teyzemle tezgahtar dediki aaa siz kesin egelisin dedi. ee herhalde izmirde yunan adalarındamı ege liyiz tabiki

• bu anlattığın memleketçilik
      o bizim ülkede ezelden beri var
      gelişen metropollerimiz ve metropol hayatı bile engel olamadı
      tez konusu yemin ediyorum

• aynen öyle katılıyorumm

Yükleniyor...