Çocukların yetişkinleşip, yetişkinlerin çocuklaşması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çocuklar çok ufak yaşlarda tempolu hayata alışıyor... Rekabete dayalı oyunlar oynuyor...
Yetişkinler ise tıpkı çocuklar gibi ayaküstü beslenmeye başladı (fast-food)... Hayal dünyasına önem verdiler (sinema)... Ve artık televizyon bile çocuğu yetişkin, yetişkini çocuk kapasitesinde sunan diziler yapmaya başladı. Ne düşünüyorsunuz bu konuda? Nelere yol açıyor bu? Çocuklar çocukluğu yaşayabiliyor mu?

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• Çocukların erken büyümesini iyi bir şey olarak nitelendirebilirim. Bilinçlilik açısından ancak bu da ahlaki değerleri tehlikeye sokuyor. Bacak kadar çocuklar sözde aşk acısı çekiyor ve malum ergenlik döneminde genel ahlaka aykırı davranabiliyorlar. Tabi ki böyle şeylerin suçunu bir tek çocuklara atamayız. Ailelere gelince ben bunu insan hayatındaki duraksama dönemi olarak adlandırıyorum. Hayatı bir rutine soktuktan sonra insan sebebini bilmediğim şekilde beynini bir kavanozun içine sokup bu şekilde yaşamaya devam ediyor. Verdiği tepkilerdeki insaniyeti kaybediyor bunun en doğal sonucu olarak çocuklaşmaya benzer tepkiler yapıyor. Bu kişilerin çocukları ise en çok acıdığım tayfadır. Ne olursa olsun hayatta esasen yalnız olarak kalacakları için başarıya ulaşabileceklerini sanmıyorum.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bence aileler çocuklarına ayak uydurmaya başladı çocuğun seviyesine inmedikleri zaman bazı çocuklar ailelerinden utanıyor başka arkadaşlarının ailesini görüyor benim ailem neden böyle değil diyorlar yanlış olsada bunu yapıyor

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• şöyle açıklasam olurmu hadis dir, Gençlerinizin en iyisi, ihtiyarlarınıza benzeyenlerdir. İhtiyarlarınızın en kötüsü de gençlerinize benzeyenlerdir.”

1|0
    0|0
  • Çok güzel bir konuya değinmişsin..
    Benim de dikkatimi çekiyor bu..
    Çocuklara büyük sorumluluklar yüklenirken, büyükler sorumluluktan kaçıyorlar..
    Çocuklardan çok fazla disiplin ve başarı bekleniyor..
    Büyükler ise "kimseye bağlanamıyorum" "ciddi ilişkiye hazır değilim" "evlilik bana göre değil" "çocuk yapmaya hazır değilim" gibi cümlelerle "hayatın gereği" olan birçok sorumluluktan sıyrılmaya çalışıyorlar..

1|0
    0|0
  • küçükken mahalle maçı yapmayan beyblade oynamayan misket oynamayan arkadaşlarıyla sokakta saklambaç oynamayan kişi çocukluk yaşadım demesin artık bunlar kalmadı çocukluğun yerini tabletler aldı...

2|0
    0|0
  • 12 yaşında bir çocuğun elinde iphone varsa ve annesine 'anne bir kes sesini ya' diyorsa, ben o nesilden hiçbirşey beklemem.
    Ama haklısın artık sanki roller değişti gibi, yetişkinler daha bir çocuksu oluyor. Sanki içlerindeki çocuk hiç ölmemiş gibi.

1|0
    0|0
    • O nesil dediğin çocuk nesli olmamalı ama. O nesil dediğin onların ana-baba statüsünde olan kişilerin nesli olmalı.

• Ben bunun tamamen olumsuz bir etki yarattığına inanıyorum günümüz insanlarına üstünkörü bir göz attığımızda hem yetişkinlerde hemde çocuklarda bir memnuniyetsizlik görüyoruz bunun nedeni olarak bahsettiğiniz etkeni görüyorum

1|0
    0|0
  • Evet ben mesala kucukken daha buyuktum.

1|0
    0|0
  • içindeki çocuğu yaşlanana kadar susturan ve yaşlandığında evet haklısn diyip konuşturan bir kesimden bahsediyorsun değilmi :)

1|0
    0|0
  • dünyanın sonu gelmiş

1|0
    0|0
  • Yaşam değisiyor

1|0
    0|0
  • Rekabet ortamıymış pehhhh sanki güzel bir şey gibi anlatıyor.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Hayat sartlariokadar dert yuklediler ki dogal olarak oyle. Yani anneme bakiyorum benden daha civil civil daha enerjik 45 yasinda olan ben miyim annem mi

1|0
    0|0
Yükleniyor...