Size şiddet uygulayan biri ile beraberliğinizi sürdürür müsünüz?

Sorum genel itibari ile kızlara.
Kızlar , diyelim ki birlikte oldugunuz insan size tokat attı veyahut başka br şekilde şiddet uyguladı. Hala onunla beraberliğinizi sürdürür müsünüz? Yoksa affeder geçer misiniz? Ama bir de şöyle bir durum var: Öfke otokontrolünü sağlayamayan bir insan bir daha yapmaz mi aynı şeyi sizce?
Kızlarımızın bu konuya ne kadar duyarlı olduğunu merak ediyorum.

0|0
32|22

En İyi Erkek Görüşü

• Annemin yaşadıklarını bildigim için onun çektigi acıları bildigim için tamamen karşıyım hatta elimden geldigince böyle gördügüm kızlara yardım etmeye çalışıyorum

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• bir tokatla kalmaz o iş ben babamın tokadını hala unutmamışken elalemin psikopatını çekemem yani erkek kadına birkez el kaldırdımı arkası gelir aciz erkek kadında dener gücünü affım olmaz biter.

1|0
    0|0
    • Bravo... İnan bana o kadar haklısın ki...
      Kadınlar da bunu anlamıyor işte "bir erkek sana bir kere vurdu mu bunun arkası gelecek"!!!
      O yüzden yılanın başı küçükken ezilmeli , sorunun kökü erkenden kazinmali , daha da ugrasilmamali...

• annelerimizin dönemindeymiş herşeye katlanmak iş yok okul okumamışlar baba evine dönmek ayıp şartlar buymuş ama şuanki şartlar erkeğe mahkum olmadıgımızı gösteriyo

• Öyle - ama bir de şöyle bir durum var : kadının özgürlesmesi , eğitim durumuna ve cesaretine de bağlı biraz. Çünkü mesleği olmayan kadın , kocasına bağımlı kalmayi kendi kaderi zanneden kadındır. Yani cesaretini de kırmış oluyor eğitimsiz kadın bir nevi. "Amaaaannn, kim uğraşacak şimdi çalışmakla , özgürlükle falan? Özgür olmam ama gider kocamın parasini yerim, keyfime bakarım" mantığı ile hareket edildiği sürece bu durum devam edecektir... ne yazık ki...

Erkekler Ne Diyor 21

• Sürdürür birçoğu. Sevgi alameti olarak görüp sevinebilir bile hatta.

3|0
    0|0
    • Var mı sahiden öyleleri ya?
      Gerçi haklısın , var.
      Ama kadınların gözü açıldı artık.
      Tabii bunun bedelini çok ağır ödüyorlar.
      Öldürülme, katledilme , taciz , tecavüz...
      😞 😞 😞

• Teşekkür ederim 😊😊😊 yorumların için
      Onu seviyorum çünkü öz babamla karşılaştığımda, öz babam psikolojik sorunlarımdan dolayi bana 6 ay katlanamazken o beni yanına kabul etti.
      11 sene baktı , büyüttü.
      Sonradan çocuğu olsa bile kendi öz çocuğu ile hiçbir ayırım yapmadı. Hatta ara ara "Sen benim ilk göz ağrımsın" dahi der.
      Annem de onu hayatına kabul etti. Bana da bana bu kadar şey yapmış ve artıları çoğunlukta olan bir insanı sevmek , hatrını saymak ve saygı duymak düşüyor. Sonuçta bana bazı şeyler öğretti.
      Tamam ona kizginliklarim da çok ama sevgilerim de öyle...
      Ne yaparsın , hayat işte...

• Evet, insan bazen mantıklı bir şekilde de sevebiliyor karşısındaki insanı :)

• Kadına vuran erkek korkaktır. Gerçekten korkaktır. Yani erkek kavgasında höt desen pısar. Ne yazık ki bunlar ezikliğinin acısını kadından, masumdan çıkarır.

1|0
    0|0
  • Şiddetin hertürlüsüne karşıyım.

1|0
    0|0
  • Erkek adam delikanlı adam şiddet uygular mi ya? Annene ablana şiddet uygulayabiliyosan kız arkadasinada uygula masum o oda bir ana kuzusu varsa ole bir insan adamım. Diye gezmesın yarın birgün kızına sevgilisi şiddet uygulasa napardin empati kurmak lazim

1|0
    0|0
  • sürdürmem

1|0
    0|0
  • Uygulamam

1|0
    0|0
  • Ergen ergen konuşmayın. Tokat atarsa ayrılırlarmış. Yok babasının tokadını unutamamış.

0|0
    0|0
    • Kadın ekonomik özgürlüğünü de elde etmişse, neden daha elin adamını çeksin ki? Sonuçta bu haltı bir defa yapanın bir defa daha yapmayacağının teminatını kim verebilir? En doğrusu baştan bitirmek...

• Ben kalkıp da ''Kadın tokat atsa kadın haklı'' diye bir şey demedim. İki taraf için de çifte standart uygulaması yanlıştır.
      Doğru, haklısın, toplumu öyle bir hale getirdik ki... Eskiden kadın zavallıydı, kadın sesini çıkaramıyordu, kadın alttaydı, kadın eziliyordu... O zamanlar kadından daha iyisi yoktu! 2 kadının şahitliği 1 erkeğinkine denk iken, kadının mirasta vs. vs. hiçbir hakkı yok iken, kadın adeta yok sayılıyorken tabii ya, kadın iyiydi! Şimdi kadın ekonomik özgürlüğünü elde etmek istedi. Dayak yedi. Tecavüz edildi. Öldürüldü. O... pu damgası yedi. Bazı dar zihniyetler yüzünden...

• Ya bacım burda zır zır konuşuyorsun. Cinayetmiş peh. Bu ülkede cinayetlerin %90 ında erkekler ölüyor ise %10 unda kadınlar ölüyordur.

• Tek bişi için vururum :)
    Yemeğe başlarken besmele değilde foto çekmeye çalışırsa 😂

0|0
    0|0
  • Kimse bana şiddet uygulayamaz

0|0
    0|0
  • Bana şiddet uygulayan bir kız olsa ne güzel olurdu onun vurduğu yerde gül biterdi AS:DA:D:ASD:

1|0
    0|0
  • hayir shhs

0|0
    0|0
  • Sürdürmem.

0|0
    0|0
  • Sürdürrüm , sert seviyorum

0|0
    0|0
  • ahahahah :D !

0|0
    0|0
  • Kadınlar erkeklere yıllardır psikolojik şiddet uyguluyor zaten.

Şiddet, illaki temas gerektirmez.

0|0
    0|0
  • yok daha neler babam bile bağırsa tersler :)

0|0
    0|0
  • Kadınlar dövülurmü?

0|0
    0|0
  • Sürdüren kadın varsa demeki herşeyi bence fazladan hakkediyor

0|0
    0|0
  • hayır ruhuma uyguladı kaçtım

0|0
    0|0
  • Niye kızlara sordun? Erkek kızdan dayak yiyemez mi?

0|0
    0|0
  • Hiç işim olmaz karate bir kızdan dayak yedikten sonra aklım başıma geldi

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 31

• şiddete tolerans olamaz..

1|0
    0|0
  • bizde bir arkadas var kıza okulun ortasında küfretti ana bacı.. kız hala çıkıyo. ne şiddete ne hakarete tahammül gösteremem.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle hayır, ama eğer bu bipolar gibi bir hastalıksa ve bundan kurtulmak isterse yanında durur tedavisinde destek olurum.

1|0
    0|0
  • asla.

1|0
    0|0
  • Sakın devam etme evllnce bosanamıosun oyle psikolojik skntıları olanlarla sekıl A:|:(:)

1|0
    0|0
  • Hayır sürdürmem

1|0
    0|0
  • Hayır ya tedavi olsun ya da ayrılalım. Ben dayak yemem karşılık veririm ve bu zaten ilişkiyi bitirir.

1|0
    0|0
  • Ne kadar seversem seviyim daha o kişiyle görüşmem

1|0
    0|0
  • sürdürmem

1|0
    0|0
  • beni bagalamaz hic birseye affim yok

1|0
    0|0
  • asla

1|0
    0|0
  • Tabikide sürdürmem. Bir kere öyle bisey yapmaya cesaret ettiyse sende buna göz yumarsan sürekli yapacaktır.

1|0
    0|0
  • Bir kadına şiddet uygulayan erkek, bana göre aciz ve zavallıdır. Öyle basit ve güzsüz bir erkeği ne kendime sevgili yaparım, ne de hayatımın içine sokarım.

1|0
    0|0
  • kesinlikle sürdürmem. evliysem donuna kadar alırım süründürürüm sevgilimsede düşünürüz bişeyler :D

1|0
    0|0
  • Tabiki hayır

1|0
    0|0
  • Hayır, asla.

1|0
    0|0
  • öfke kontrolü sorunu yaşayanlar için çeşitli tedavi yöntemleri var

1|0
    0|0
  • Hayir

1|0
    0|0
  • asla

1|0
    0|0
  • kesinlikle bırakmalısın ömür geçmez şimdi sevgin varsa bile zamanla işkenceye döner bu durum.

1|0
    0|0
  • Hayur

1|0
    0|0
  • Kesinlikle Hayır.

1|0
    0|0
  • Hayır o kişiyi ben d edövrim

0|0
    0|0
  • Kesinlikle devam etmem. Şiddet, karakteri zayıf erkeğin gücünü gösterme çabasıdır.

1|0
    0|0
  • Bir daha yüzümü bile göremez kesinlikle. Ne demek ya kadına şiddet? Ne demek?

1|0
    0|0
  • asla! böyle birşey yapmasına izin dahi vermem ama diyelim ki oldu; anında terk ederim

1|0
    0|0
  • Kesinlikle affetmem, yuzune dahi bakmam

1|0
    0|0
  • İlk defada ayrılmak saçma. bir defa yapan tekrar yapar diye düşünürsen önceden yaşadığınız güzel şeyleri inkar etmiş olursun. Ki hepimiz zaten hayatta psikolojik şiddetle karşı karşıyayız. Çok abartmamak lazım.

0|0
    0|0
    • Bilemiyorum. Ama sence bunu bir kere yapan bir daha yapmaz mi ve bu yapılan şey güzel anıları alıp götürmez mi?

• Güzel anıları götürmek o kadar kolaysa problem sendedir. Ayrıca bir kere güzel bişey yapınca yine yapar denmez ama kötülük yapınca hep yapacak olur

• asla affetmem ve evliysem hemen boşanırım

0|0
    0|0
  • sevgili olsam ayrılırdım.

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    1
Yükleniyor...