Insanlar neden kötü?

Önce kendime baktim tamam ben de kötüyüm ama gördüklerim kadar değil! Kimseye zararim yok ben kendi halimdeyim ama insanlar o kadar kötü ki bıktım artık

0|0
1|2

Erkekler Ne Diyor 2

• dünya üzerinde hele ki ülkemizde "insan gibi insan artık kalmadı, gün geçtikçe azalıyorlar" gerçeğini ortaya koyan sözdür. tabi bu durumun birçok faktörü var. siz bir insana (kim olursa olsun ister anne baba ya da kardeş, en yakınınız) adam gibi davranırsınız fakat başka türlü teper. karşınızdakine ne kadar aşağılayıcı ya da sallamıyormuş/takmıyormuş gibi davranırsanız size o kadar iyi davranmaya ya da adam yerine koyup uymaya çalışır. en basit örnek; liseye kadar olan dönemlerdeki iyi çocukların diğerleri tarafından alaya alınıp gruplardan dışlanmasıdır. yani aslen benzer durum ileri ki yaşlarda da sürüyor. maalesef bu devirde "adamına göre muamele" yapılmalıdır ve karşınıza çıkan insanları çok çok iyi tanımalısınız. bugün bir kız, (yaşanmıştır) bir zamanlar kendisine değer vermiş sevip saymış ve kendisini insan yerine koymuş olan eski erkek arkadaşının arkasından dedikodu yaptığı yetmiyormuş gibi onunla başka erkekler ve kendi kız arkadaşları ile aksanından hareketlerine kadar her türlü acımasızca ala edebilmektedir, düşünün bunu bir kız bile yapabildiğine göre gün geçtikçe kalitenin ne kadar da hızlı bir şekilde azaldığını farkedebiliyor insan.

1|0
    0|0
    • Haklisiniz. Ya hic iyi biri olmaya calismadim iyi insan olmaktan ziyade insan olmaya odaklanmaliyiz bence. Ben kendimi de elestiriyorum bircok konuda ama insanlar hic dönüp bakmiyolar mi biz nasil insanlariz neler yaptik diye ya bu kadar mı merhametsiz olduk bu kadar mi yani

• bunun tek nedenlerinden biriside. dünya nimetlerine yönelmiş olmamız, ALLAH unutmak yatıyor altında iman zayıflıgı yatıyor altında, eger ki biz ALLAH ın varlıgını birlğini unutmuyarak yaşarsak, dünyanın getirdiği zevkleri bir kenara bırakırsak işte ozaman , iyi insan, merhametli insan oluruz, onun için insanlıgımızı lütfen sorguluyalım bir kere olsun ahlak aynasına bakalım

• Doğru soyluyosunuz Allah iyi insanlari korusun bunaltmasin

• Herkes kendi lehine
    Herkes kendi aleyhine.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...