Türkiye ile Rusya arasında bir savaş çıkmasını ister misiniz?

Olası bir savaşda Rusyanın askeri gücüne karşı Türkiye yeterli mi sizce? ve Nato yardim eder mi?

• Evet
    16% (4)13% (4)15% (8)Oy Ver
  • Hayır
    84% (21)87% (26)85% (47)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|21

En İyi Kız Görüşü

• Savaş hiçbirzaman hiçbir koşulda iyi birşey değildir ama sadece rte ölecekse olabilir :))))))

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• nato yardım etmez

0|2
    0|0
  • Hayır istemiyorum, her şey geçecek umarım. Hiç kimse Suriyeli halk için orada değildir, bu savaş da kimin uğruna olacak. NATO bence yardımcı olmaz dün bir Avrupalı sözcüsü NATOya fazla güvenmeyin dedi zaten

0|1
    0|0
  • Tabi ki istemem savas istemek nedir? Ayrica rusya bizi cig cig yer zaten

0|2
    0|0
  • Savaşı kim ister ki?

0|1
    0|0
  • Nato bize güvenmeyin demiş. Türkün Türkten başka dostu yoktur. Savaşsa savaş.

0|1
    0|0
  • Hayir elbette

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Şu devirde hala savaş çığırtkanlığı yapan insanları itlaf etsek, Dünya çapında ortadan kaldırsak valla da billa da Dünya 5 kat daha güzel bir yer haline gelir.

0|1
    0|0
  • Savaşı çıkartmak kolay barışı tesis etmek zordur. Ülkeyi savaş sonrası yeni baştan inşa etmekse en zorudur.
    Ha dersen ki savaş çıkar mı? Çıkmaz! Rusya ekonomik yönden şu aralar kötü dönemden geçiyor, keza Türkiye de. Ayrıca meydan o kadar boş değil, büyük güçler bu tür bir savaşa kolay kolay izin vermezler. Ayrıca Türkiye Nato üyesi ama böyle bir durumda kolay kolay bu organizasyonun desteğini alamaz. Ayrıca Rusya ile Türkiye arasındaki olası bir savaşta iki ülke arasında sıklet farkı var. Türkiye daha kendi iç barışını sağlayamamış, kendi sorunlarını çözememiş, ekonomik bağımsızlığını elde edememiş vs. Bunun yanında ülke olarak uzun menzilli füzelerimiz yok, nükleer başlıklarımız da yok, nükleer silahı olan ülkeler grubunda da değiliz, diğer kitle imha silahlarımız da yok, savunma sanayinde ve enerji gereksiniminde (özellikle Rusya-İran-Irak'a) ise hatırı sayılır oranda dışa bağımlıyız.
    Ha uçak düşürme olayına gelirsek; agresif saldırgan dış politikalarından ötürü birilerinin Putin'in fiyakasını bozması gerekiyordu, birilerinden alınan onay ile bu Türkiye'ye nasip oldu :) Hem Rusya ile olan ilişkilerimiz bozuldu, hem Suriye denkleminde devre dışı kaldık, hem de aracılık ederek II. Dünya Savaşı sonrası Rusya'nın uçağını meydan okurcasına düşürdük...

0|0
    0|0
  • Kimsenin savaş çıkmasını istemeyeceğini düşünüyorum. Gerçi evet isterim diye oy atan arkadaşlarda var. Neden istiyorlar anlayamadım.
    Rusya askeri gücü ve teknolojik olarak bizden çok daha üstün, bu şekilde başarı almamız pek mümkün değildir. Nato da yaptığı basın açıklamalarında pekte bizden tarafta durmayacaklarını belirtti.

0|0
    0|0
  • http://i.hizliresim.com/Xk7oPO.jpg
    Rusya Dünya'da en geniş topraklara sahip devlet. Özellikle Sibirya üzerinde inanılmaz doğal kaynakları var. Ve toprak genişliğine rağmen her karışını korumakta hiç zorlanmayan bir ülke. Hatta daha da genişlemeyi düşündüğünü söyleyebiliriz. Abd dünyanın en güçlü ordusuna sahiptir ama Abd'nin bile çekindiği bir kuvvet Rusya.
    Türkiye, Rusya'ya oranla çok küçük bir ülke. Buna rağmen bırakın sınırlarını korumayı her tarafında bombalar patlıyor. Teklonojisi yok, Gelişmiş askeri araçları yok ve kaynaklarını güvence altına alacak ülke genelinde asayiş yok. Yani Türkiye savaş açsa muhtemelen en iyi ihtimalle ilk bir ay içinde yenilir. O yüzden ona buna savaş açmadan önce gelişmiş bir ülke olmaya çalışmalıyız ki muasırlık seviyesini yakaladıktan sonra bile savaş çok kötü birşeydir... O yüzden Atatürk'ün dediği gibi Yurtta Sulh, Cihanda Sulh

0|1
    0|0
  • savaşa karşıyım hiçbir ülke arasında çıkmasın

0|1
    0|0
  • Natoya güvenilmez... Türkiyenin askeri gücü yüksek olsa bile içerdeki faktörleride göz arde etmemelisin.

0|0
    0|0
  • Nato silah yardımı eder fakat savaş çıkmasını isterim her yerde Türkleri katlediyorlar. Hal hazırda ekonomik krizleri var iken, başlarını ezmek için tam fırsat düştü elimize. Ama rusya savaşmaktan kaçınıyor ne hikmetse belliki zayıf değilmişiz.

0|0
    0|0
    • Ruslar savaştsn ve kavgadan kacmaz. tanimiyorsun onlari uzun süre yasadim Rusyada. senin 100 ucagina karsilik 1.000 ucak, 1000 tankina karsilik 10.000 tanki var rusyanin. birsey hakkinda yorum yaparken bilgi sahibi olmak gerek. Nato yardim ederse Iran ve Cin de onlara yardim eder.

• Pakistan ve japonyada yardım eder bize. Yani 3. dünya savaşı çıkar ve Rusyada büyük ihtimalen yenilir. Çünkü, Avrupada ekonomik kriz yoktur. Rusyada vardır. Para olmasa savaş sağlıklı olmaz ne kadar güçlü olursan ol böyledir.

• Bunu neden isteyeyim, psikopatmıyım ben :D

1|0
    0|0
  • Yetersiziz. Rusya ile bas basa savasibilecek 2- 3 ulke var sadece. Nato yardim etmez.

0|0
    0|0
  • Aklı olan istemez.

0|0
    0|0
  • Hayir millet savasi counter saniyo galiba

0|0
    0|0
  • Rusya gibi bir ülke ile kim savaşmak ister ki bizim milletimizi alıştırmışlar evliyalar kurtarır yalanlarına ebesini tersten görecekler haberleri yok

0|0
    0|0
  • Neden savaş çıkmasını isteyelimki?

0|0
    0|0
  • Olası bir savaşta CHP ve HDP Rusya cephesinde savaşa girecektir. Yani savaş olursa bütün düşmanlarımız temizlemiş olacağız :D

0|0
    0|0
  • Nato yardım etmez

0|0
    0|0
  • Neden savaş çıksın?

Çocuklar zaten neredeyse her gün orta doğuda ölüyor. Derdiniz nedir sizin.

0|0
    0|0
  • evet çıksın sivilcelerle klawye başında olan s*kici timi bir görelim klawyeden yazmak kolay

0|0
    0|0
  • Istemem ama cikmis olsa ilk saflarda savasirim. su zamanda en buyuk silah kalemdir..

0|0
    0|0
  • Bizim imanımız ve RTE miz var 3 günde moskova da namaz kılarız osmanlıyı örnek alın düşmandan korkan kafirdir Tengri biz menen ALLAHU EKBER.

0|0
    0|0
    • Osmanlı zamanında ruslar Yeşilköy'de heykel dikmişler, İstanbul'a dayanmışlar, Erzurum'u falan ele geçirmişlerdi. Osmanlı'yı örnek alacaksak tarrağı yedik demektir.

• @Ragnar_Lodbrok Recep Tayip Erdoğan izin vermez ruslara Allah boşunamı göndrrdi bize bu adamı

• Galiba Rusya'yı işgal ederiz

0|0
    0|0
Yükleniyor...