Madem Atatürk dinsizse o zaman neden Atatürkçülük ders kitaplarında okutuldu bunca sene Şimdi mi uyandık?

Arkadaşlar yanlış anlamayın Atatürk düşmanı değilim ama Atatürk düşmanlarına bir sorum var Madem Atatürk sizin gözünüzde dinsiz ve mason ise o zaman neden eskiden günümüze ders kitaplarında Atatürkçülük Kemalizm gibi konular anlatılıyordu Atatürk düşmanları bu soruya cevap verebilir mi Bunca sene Atatürk'e bişey demediniz dinsiz demediniz kötülemediniz şimdi mi görüyorsunuz Atatürk'ün dinsiz olduğunu peki Atatürk düşmanlarına soruyorum bende Atatürk madem Osmanlı'yı yıktıysa neden dedeleriniz ona boyun eğdi neden Atatürk'e tepki göstermedi bu soruyu cevaplayın makalım madem Atatürk dinsiz biriydi neden Osmanlı Atatürk'e karşı cephe almadı da şimdiki insanlar cephe alıp kötülüyor o zaman bu soruları Atatürk düşmanlarının cevaplamasını bekliyorum

0|0
5|9

En İyi Kız Görüşü

• İstedikleri herşeyi yapıp istedikleri gibi gezip, tozup, içip, eğlendikleri demokrat ülkede şeriat diye tepinen gerizekalılar var. Atatürk'e leke çalınıyor sadece. Şayet Atatürk KUR'AN-I KERİM' İ İLK TÜRKÇE TERCÜME YAPTIRAN KİŞİDİR. Ona dinsiz diye suçlamak ona iftira atmaktan başka birşey değildir.

0|1
    0|0
    • Müslüman mısın?

• Hayır Atatürk ile ilgili bir mevzu değil. Allah'a inanan birinin şeriata karşı olması, oldukça komik bir durum da.

• @kedivedeli Oldukça komik mi? Laiklik bir devletin olmazsa olmaz unsurudur bence. Din ve devlet işleri birbirine karıştırılmamalıdır. Eğer karıştırılırsa günümüzde olduğu gibi din üzerinden primler yapılmaya başlanır. Herkes dinini özgürce yaşamalı, ama hukuk sistemine din karıştırılmamalıdır.

En İyi Erkek Görüşü

• Osmanlı zaten yıkılmış, Sevr'i imzalamıştı, Atatürk nasıl Osmanlı'yı yıkmış oluyor ben bunu şahsen hangi zeka seviyesi ile iddia ettiklerini hiç anlamıyorum.

Adamlar saltanatımız devam etsin de ne olursa olsun zihniyetiyle her denilene uyup komple bağımsızlığı elden bırakmışlar, bunlar hala Osmanlı da Osmanlı.

0|1
    0|0
    • Zaten kardeşim herşey mondros tan sonra başladı. Atatürk baktı ki ülke yıkılıyo. Yabancıların elinde geçiyo. Halkla birlikte hareket etti. Ülkenin kalan kısımlarını kurtardı. Anlaşma yüzünden mondros ateşkes antlaşması ülke zaten bölünecek ve paylaşılcaktı. Hepimizin Atatürke ve ülkemizi geri alırken şehit olan daha 18 ine bile gelmemiş atalarımıza borçluyuz.

• @Ugur210 Mondros'u geç, Osmanlı Sevr'i imzalamıştı. Mondros gene neyse.

Atatürk fırsattan istifade Osmanlı'nın getirdiği kültürü yıkıp, ülkeyi bir ortadoğu memleketinden medeniyetin merkezi haline gelmiş batıya döndürdü işte. Halen daha birilerinin zoruna gidiyor tabii bu. Onlar arap hayranı çünkü.

Kızlar Ne Diyor 4

• Atatürkün dinsiz olup olmamasiyla, derste islenmesinin ne alakasi var?

Sonucta atatürkün bu ülke icin yaptiklari ele aliniyor, din dersi verilmiyor😄

0|2
    0|0
    • çünkü eskiden de Atatürkçülük ders kitaplarında işleniyordu ama kimse buna ses çıkarmıyordu şimdi ise öyle değil şimdi ise herkes ses çıkartıyor madem Atatürk dinsizdi Osmanlı'daki dedelerimiz niye uyanmadı o zaman bunca sene bişey demiyorduk benim çocukluğumda Atatürk'e laf edilmezdi son yıllarda laf edilmeye başlandı

• Helal olsun ablacim , harika yazmissin. Bu kadar

• Umarım o tür düşünen insanlar ilk Atatürk'ün kur'ani Kerim'i Türkçeye çevirttigini biliyordur... Biraz zeka...

0|2
    0|0
  • Şimdi asıl kimin diktatör olduğunu anlıyor musun? Osmanlının atatürke yaklaşımı farklı bir durum. Ben atatürkün iyi bir asker olduğunu kabul edebilirim ama sonradan değiştiği kanaatindeyim.

0|0
    0|0
  • egmek zorundaydi iste

0|0
    0|0
    • Neye eğmek zorundaydı la?
      Atatürk, halka seçim yaptırdı.
      Halk şaşırdı la biz mi seçicez diye. Neyi seçicez hatta Atatürke padişah olmucak mısınız diyenler vardı. Ne biliyonda sallıyon.

Erkekler Ne Diyor 8

• kardeşım bir sakin ol ilkten bunlarn hepsinin bir cevabı var ttabikide ama yazdıklarından benım anladığım bir şey sen nutuğu okdunmu dostum? birinci adam ve ikinci adam serilerine okdunmu ilkten bunların cevabını ver?

0|0
    0|0
    • hayır okumadım ama ben şunu demek istiyorum madem Atatürk Osmanlı'yı yıkmak istiyordu dedelerimiz neden buna karşı çıkmadı söyler misin kardeşim neden Osmanlı halkı Osmanlı'nın yıkılmasına engel olmadı hadi onu geçtim muhafazakar kesimin söylediklerine bakarsak Atatürk diktatör olduğu için halk onun emirlerine uymak zorunda kaldı hadi onu geçtim Atatürk dinsiz ateist biriyse halk neden uyanmadı neden Atatürk'ün emirlerine karşı çıkmadılar ben anlamıyorum dedelerimiz daha önce uyanıp Osmanlı'nın yıkılmasını önleyebilirlerdi ya da Atatürk'ü darbe yoluyla Cumhurbaşkanlığından indirip yeni bir cumhurbaşkanı seçebilirlerdi mantıken öyle madem Atatürk dinsizdi o zaman neden halk uyanmadı da şimdi laf ediyoruz?

• Bir ulkede mevcut iktidar ne yaparsa yapsin onu sevenler kadar sevmeyenlerde cikacaktir bu tum dunya ulkelerinde ve liderlerinde boyledir ornek hitler stalin lenin mao alparslan meliksah timur gibi mesala

• @kkorhankk sevmeyebilirsin ama saygı duymak zorundasın elbette sevmeyenler de olacak

• “Fakat, bu prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmaları ile asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gayipten değil doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.”

Mustafa Kemal Atatürk

0|1
    0|0
  • Tarihle ilgili pek bilgin yok heralde. Sene 2016 da jeton dusmus pat diye bu soru aklina gelmis. Yakin tarihi arastir gorursun

0|0
    0|0
    • çünkü eskiden de Atatürkçülük işleniyordu benim çocukluğumda ama kimse ses çıkarmıyordu Atatürk hakkında ileri geri konuşulmuyordu şimdi ise Atatürkçülüğün ders kitaplarından çıkarılmasını isteyenler var madem Atatürk dinsizdi o zaman Osmanlı'daki dedelerimiz neden buna karşı çıkmadılar onun ilkelerine boyun eğdiler o zaman misal Atatürk Latin alfabesini getirdi onu kabul ettik madem Atatürk'ün dünsiz olduğunu biliyordu bu millet o zaman neden daha önce ses çıkarmadı Osmanlı'daki dedelerimiz de şimdi ses çıkarıyoruz Atatürk sözde Osmanlı'yı yıkarken neden dedelerimiz Osmanlı'nın yıkılmasını önlemedi bölünmesine karşı çıkmadı o zaman madem Atatürk dinsizdi neden Osmanlı'daki dedeleriniz Atatürk'ün gerçek yüzünü ortaya dökmediler neden Osmanlı'daki dedelerimiz uyanmadı bunu cevaplasın Atatürk düşmanları madem dinsizdi ise Atatürk zamanında niçin uyanamadık

• Atatürk, dinsiz bir turancıydı.

0|0
    0|0
  • Atatürk dinsiz diyen vatan haini net

0|1
    0|0
  • Tanrı bütün dinlerin belasını versin. Bu ülke ne çektiyse dinden çekti. Bu ülkenin bu halde olmasının tek nedeni din dir

0|0
    0|0
    • Tanrı bütün dinlerin belasını versin diyorsun ama o biraz zor Japonya gibi dinsiz yaşam da olmuyor çünkü Allah indinde tek din Müslümanlıktır Dinsiz yaşam demek Allahsız yaşam demek aynı ateistler gibi evrim teorisine inanıyorlar onlar tanrı bütün dinlerin belasını vermez hak olanlar hariç eğer o din hak değilse belasını verebilir ama en iyi Allah bilir tabii verip vermemek ona kalmış

• Kardeşim bizim başımız din yüzünden değil cehaliyetten dertlere girdi. İnsanlar Kur'an ı okumadan hocalara güvendi. Aynen hristiyanlıkta olduğu gibi. Yani suçlamamız gereken din değil, Dini kötü amaçla insanları kullanmak için uygulayanlarda. Zaten bu yüzden din ile siyaset yapılmamalı.

• Kardeşim kimse bilmiyor ki Atatürk ün Kur' an ı hatim ettiğini hafız olduğunu öyle ortalığı karıştırmak için söylerler. Kendi atamızı bayrağımızı korumalıyız ve Atatürk ün ilke ve inkilaplarını asla unutmamalıyız

0|0
    0|0
  • Burada aslında Atatürk'ün dinsiz olup olmadığı tartışılacak şey değil. Tartışılacak olan, Atatürk olmasaydı, şu an bu ülke hangi dine mensup olurdu onu konuşmak. Ya da anamız babamız ingiliz mi olurdu, yoksa yunan mı? yoksa italyan mı? Bunu düşünmek lazım.

0|1
    0|0
Yükleniyor...