Andımızın kalkmasına niye bu kadar tepkilisiniz?

ben türküm ve andımızın kalkmasını istemezdim ancak bu ülkede başka milletten insanlar var.
Her sabah türküm demek zorunda değiller. Bu ülkeye ihanet etmedikleri sürece sorun ne?
yurt dışına çıkıp orda yerleşince ben almanım, farnsızım şuyum buyum demiyoruz. En azından ben demiyorum.
Karşıdaki insan türk değilse türküm demek zorunda değil.
türkler olarak gittiğimiz hiç bir yerde tarih boyunca insanları asimile etmedik. Zorla türküm dedirtmedik. Şimdi türk olduğunu söyleyen insanlar zorla türk dedirtmeye çalışıyor bunu saçma buluyorum. Bunu yapmaktan vazgeçin. İnsanlara zorla bir şeyler söyleterek kabul ettiremezsiniz. Hangi millettense bunu söylemesinde bir sıkıntı yok ülkeyi bölme hedefleri olmadığı sürece.

0|0
8|14

En İyi Erkek Görüşü

• Benim tepkim tek TÜRKÜM denmesi yuzunden degil.. andimiza bir bakarsan bastan sona guzel ogutler hedefler veriyo. bu ogutler hedefler cocuklara isliyodu. * andimizda hedef gosteren seylerin Şu an cocuklarin hicbirinde olmadigini o bilincte buyumediklerini bil... ne icin calismasi gereltiklerini bilmiyolar... andimizla birlikte giden tek TÜRKÜM demek olmadi... cocuklar yobazlasti. cahillesti hedefsizlesti amacsizlasti... kendi ulkesini kalkondirmak degil disari bagimli yasar dusunce yapisinda buyuyolar tepkim bu yuzden..

1|1
    0|0
    • iyi bir daha yaz

• Bir daha yazarsam o yorum kaldirilcagi icin yazmama gerek yok. sen yulardan tekrar oju

En İyi Kız Görüşü

• ilk cümleden gerisini okumadım.

andımızın kalkma amacı başka milletlerden olan insanlar değil. öyle olsa idi zorunlu din dersini de kaldırmaları gerekirdi çünkü bu ülkede herkes müslüman değil.

andımız kaldırılmadan okullarda kalabilirdi ve türk olmayanlar da okumazdı yani zorlama olmazdı. bu iş bu kadar basitti ama baştakiler başka milletleri öne sürdü. solcular da iktidar ilk defa düzgün bişey yaptı deyip ses çıkarmadı. olan bizim milli benliğimize oldu yalansa yalan deyin şimdi.

0|0
    0|0
    • bu ülkede müslüman olmayanların sayısı farklı ırktan olan insanların sayısındna çok değil ama.

• hayır elbette ancak bu ülke çoğunluğu müslüman olan insanlarla kazanıldı ve bunların arasında farklı ırktan insnalar vardı onlarında çoğu müslümandı. Ben elinde haçıyla cepheye koşan birini duymadım ama haçlı seferleri epey bilindik. Siz hiç elinde incil dolaşan rahip gördünüz mü topraklarımızda? ben daha çok kiliselerin üzerimize saldığı orduları biliyorum :)

• hristiyan dışında başka dinlerden insanlar olamaz mı en basiti deist ateist olanlar var? onlara da mı saygın yok. bu kafayla ilerde kendine de saygı bekleme şahsen bu görüşte olduğunu görünce üzüldüm ve sana olan saygım kalmadı Şu an kusura bakma.

Erkekler Ne Diyor 13

• Ne mutlu Türk'üm diyene demiş ışık !
    Dikkat et..
    Ne mutlu Türk olana değil !
    Yeryüzünde üst kimliksiz bir ulus daha göstersene bana tek hücreli..

1|2
    0|0
    • ben türküm türk olmakla sıkıntım yok ama karşıdaki türk değil o halde niye türküm demek zorunda?

• amerike dediğimiz yer bulan adamın isminin verilmesiyle amerika oldu. Burası türk ırkından dolayı türkiye oldu ayrıca seni anlıyorum ama karşıdaki bunu kabul etmiyorsa ve bir kaç kişiden bahsetmiyoruz o halde zorla niye söyletiyoruz diyorum.

• neyse nalaşamıcaz kalsın

• Bu senin düşünce şeklin ve görüşlere verdigin cevaplardan yola çıkarak sana şunu söyleyim Diger ülkeler yapabilir ama Türkiyede olmaz ne kadar komik ya Dünyadaki büyük güçler ülkesindeki insanları bir ülkü bir millet bir kavram ugrunda birleştirmek için adeta bir yerlerini yırtar yoksa zaman içinde insanlar yozlaşır ve ülke parçalanır ama bölüp parçalamak istedigi ülkelerde ise önce senin düşündügün şekilde bir giriş yaparlar (bu düşünce yapısı genel itibariyle hdpninde düşünce yapısı) daha sonra biz ayrı bir ırkız biz özerk olak sonra bagımsız olak diye gider durur bu düşünce şekli bir devlet için çok tehlikelidir hele Türkiye için ülkeye ihanet etmedikleri sürece sıkıntı yok diyorsunda bunlara her hakkı tanırsan lan bunlar salak bize bagımsız olak bunlardan kopak demeye başlarlar (bknz:K*rtlerin alayının pkk desteklemesi ve doguda hendeklere göz yummaları)

0|0
    0|0
    • ben türküm ve hdp yi sevmem konuşmalarınızı dikkat edin. Ben asla onların düşünce yapısından bir insan olmadım kişisel çıkarımlarınızı kendinize saklayın.
      Kürtlerin içinde desteklemeyenlerde var ayrıca, azda olsa var.
      bahsettiğiniz ülkelerde insanlar eşit tutulmaya çalışıldı bizim ülkemizde bazı insanlar sırf farklı milletten diye bu kürt için değil arap içinde böyle hatta karadenizlilerle laz diyerek ötekileştirenler bile var. Bunları siz yaşamadıysanız görmediyseniz o halde sadece kendi yaşadıklarınızla yorum yapmayın. Bir insana yapılan kötülük heleki ırkından dolayı aşağılanması bu var ya ölene kadar unutmayacağı şeylerden biri başınıza gelmediyse böyle rahat rahat konuşursunuz.

• ben masumlar demedim içlerinde düzgün olanlarda var dedim. Ayrıca sadece okuldaki bir öğrenci bir çocuk kürt olduğu için tuhaf karşılanıyorsa bunu bana açıklayamazsınız ne diyeceksiniz gelecekteki kötülük yapma ihtimalini hesaba kattık mı?

• içlerinde düzgün olan yok sadece doguda degilde batıda yaşadıgı için içindekileri yansıtamıyor yansıttıgında geberecegini bildigi için açıklarım o yadırgayan çocuk ya doguda ailesi ile kaldı ve onların pisliklerini gördü ya da onların yarattıgı terrörden canı yandı k*rtler çocuklarını militan gibi yetiştirdiklerinden ne yapıyor lan bu diyede yadırgamış olabilir çünkü küçük yaştan itibaren biji biji diye gezmeye başlıyorlar. gelecekten bahsediyorsak "... Bu ülkeye ihanet etmedikleri sürece sorun ne..." cümlesini iyi incelemeliyiz çünkü geniş zaman kullanılmış yani ilerde olabilcek ihtimal için açık kapı bırakılmış bende buna istinaden yazıyorum

• işte bizim sorunumuz tam da bu KAYPAKLIK !!! kardeşim burası Türkiye ve ordaki Türküm kelimesi bir ırkı değil bir milleti temsil ediyor. Şimdi Ermenistan da da Ermeni olmayıp da o topraklarda büyümüş insanlara da Ermeni deniyor ya da Fransa da yaşayan cezayir kökenli fransa vatandaşlarına da Fransız diyorlar bu ırkçılık değildir. Ama sizin zeka seviyeniz bunları ayırt etmeye yetmiyor malesef.

Bir ingiliz bir amerikalı bir fransız nasıl milliyetçiler bizimkiler de kendilerini rezil etmek için elinden geleni yapıyorlar.

Cahillik geçicidir ama Eşeklik baki dir sözü tam da senin gibiler için söylenmiştir.

0|0
    0|0
    • düzgün konuşun ben hakaret içerikli bir şey yazmadım.
      orda doğup büyüyen insanların çoğu asimile oldu ve onların ırklarına zamanında bir sürü acı çektirildi tarihten bir haberseniz bu sizin sorununuz ancak biz asimile etmeye çalışmadık. Ayrıca çevremde tanıdıklarım var kökenleri nereyse orayı söylüyorlar doğdukları ülkeyi daha sonra hesaba katıyorlar. Sizin çevreniz asimile olanlarla sınırlıysa bu sizin sorununuz.
      Bu arada hakaret etmekten daha öteye gidemedi mi beyniniz :)

• Amerika'nin yarisinda her sabah ogrenciler bayraga ve ulkeye baglilik yemini ediyor.

0|1
    0|0
    • ameriken ırkı var mı? orda yerliler vardı öldürdüler farklı yerlerden insanlar gitti. Orayı keşfeden adamın adını verdiler o adamın çocukları mı hepsi?

• sizde haklısınız ikiside zararlı çıkıyor bana hakaret etmede düzgünce yorum yaptığınız için teşekkür ederim

• Rica ederim:)

• Bende türküm ama bunu soyumun orta asyadan gelme olduğu için değil. Kendimi türk olarak gördüğüm için. Aslına bakarsan ben yunanistan ve girit adasından gelmeyim. Ama benim söylediğim tek bir kelime vardır.'Ben türküm. Ben şanlı bir soydan geliyorum. Benim bir tarihim var.'

0|0
    0|0
  • Ben de turk oglu turkum ama andimiz yanlisti zaten darbe zamani gelmis
    Benim karsi oldugum yer ise yuce ataturk kismi sacmalamislar orada fazlasiyla

0|0
    0|0
  • Pek içten gelmedi ya neyse

0|0
    0|0
  • türküm demek zorundadır... ben zazayım ve türküm demekten mutluluk duyuyorum. begenmeyen defolup gitsin

0|0
    0|0
  • Ben ogtetmenim. evet soylettirirdim. bir gun mufettis geldi soyletme artik kaldirildi dedi. andimizi okumayinca ogrencide bir eksiklik farketmedim

0|0
    0|0
  • burası türkiye türk olmayanların bu ülkede işi ne ?

0|0
    0|0
    • bende türküm ama osmanlı'dan sonraki devletiz ve osmanlı imparatorluktu. Buraya başka milletlerden insanlar geldi savaşı birlikte yaptık. Evet çoğu kişi türktü ama azınlık diye insanları yok sayamayız

• burası türkiye bunu kabul eden burada yaşar etmeyen defolup gitsin bu kadar basit. andımızın kaldırılması vatan hainliğidir.

• türk olup vatan haini olanda var başka milletten olup çok sadık olanda. neyse bu kadar yeterli.

• Insan turk olmktan gurur duymali bence

0|0
    0|0
    • ben türk olmaktan gurur duyuyorum benim sıkıntım yok ama karşıdaki türk değilse bunu zorla niye söyletmeye çalışıyoruz?

• Su gunlerde bundan rahatsiz olan gitsin derim ben

• hala neyi anlamıyosunuz?

0|0
    0|0
  • Her almanyada yaşayan almanca bilmek zorunda ama..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Soylemek istemeyeni zorla tutmuyoruz bu ülkede.. anlatimin güzel ama saygi ve itibar bazilarinin g*tunu kaldiriyor..

1|0
    0|0
    • ama baştan beri bir çok yasak konduğu için şimdi bu kadar kızgınlar buda var

• Seni rahatsiz eden ne humanizm mi irkin mi..

• ben türküm ırkımla asla sorunum yok

• Haklısın.

0|0
    0|0
  • avrupa da bazı okullar da ders başlamadan önce ulusal marş okuyorlar. onlar hiçbir zaman benim etnik kökenim bu değil demedi sorun çıkarmadı. Ama bizim şakşakcılar ama türk olmayanlar da var yeaaa diyip çıktı ortaya. Kimse okumak zorunda değil ama okuyanlara da saygı duyulsa kafiydi. Andımız yemin gibi birşey bana göre VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN.

0|0
    0|0
  • Sırf Erdoğan kaldırdı diye cızırtı yapıyorlar, savundukları adamlar yapsa gıkı çıkmaz hiçbirinin merak etme. :D

0|0
    0|0
  • haklısın çok fazla tepki gösteriliyo

0|0
    0|0
  • Şimdi biz sana Türklüğün nesini anlatalım ki ne anlatsak anlamayacaksın

0|0
    0|0
  • Ben türk değilim demek zaten ülkemize cumhuriyetimize ihanet. daha napsın acaba. arap yosmaları sizi

0|0
    0|0
Yükleniyor...