Doğada yaşamayı ister miydiniz? İstiyorsanız sizi engelleyen şeyler neler?

Ben doğada hayatta kalabileceğime emin olsam, kimseye muhtaç olmadan, kendi evimi, kendi yiyecek sorunumu bir başıma halledebilecek kadar dahi olsa bu bilgim ve kabiliyetim sanırım herkesi herşeyi ardımda bırakır giderdim. He bide yalnızlık sorununu da çözmek gerekli... Bir kişi de olsa yanında birileri olmalı... İnsan konuşmaya anlatmaya ihtiyaç duyuyor... Siz ne düşünüyosunuz bu konuda?

bir de küçük bir alıntı yapayım son söz olarak...

Halil Cibran çok güzel anlatıyor aslında durumu... Evlerinizi avucuma toplasam ve tohum eken bir çiftçi gibi ormanlara ve çayırlara serpsem!

Elimden gelse de vadileri cadde, çimenlikleri sokak yapsam da sizin birbirinizi bağlar içinde arayıp bulmanızı ve elbiseleriniz toprak kokusu taşıyarak geri dönmenizi sağlasam.

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Halil cibran :') ❤️isterdim tabi ki yanımda bir kişinin olması yeterli benden daha iyi bilsin bana öğretsin. Çok güzel olurdu ama hayvanlardan korkardım sanırım. Hayal geliyor bunlar kız başına doğada ne işin var ailem salmaz :)))))))

0|1
    0|0
    • Ait olduğumuz yer aslında orası ama ne kadar uç bir fikir gibi geliyor demi? Teşekkürler görüşünüz için...

• Kesinlikle katılıyorum 👍🏻rica ederim

En İyi Erkek Görüşü

• Tam da benim hayalimi anlatmışsın. Gerçi bu hayali kuranların sayısı gittikçe çoğalıyor. Yazlık bahçe, yayla evi gibi yer alanlar artmaya başladı.

Ayrıca Halil Cibran çok doğru söylemiş. Modern dünya insanı insan yapan hasletlerin kaybolmasına neden oluyor.

Örneğin Madıralı Filozof'un yaşadığı hayat gibi. Filmde çok doğru sözler etmişti.

Doğa da emeklilik diye bir şey yoktur. emeklilik modern insanın uydurduğu bir şeydir. Sen hiç emekli oldum, artık uçmayacağım diyen kuş gördün mü?

Modern insan o kolundaki saatin, cebindeki telefonun esiridir.

Bu hayalim filmden önce de vardı. Eminim filmden sonra bu hayali kuranlar çoğalmıştır.

Beni engelleyen şeyler bir çok kişinin ortak sorunu sayılır. Çocuklar ve onların eğitimi.

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim güzel yorumunuz için... Filmi izlemedim çok popüler olduğu için popülere karşı bir önyargım vardır hep o yüzden sanırım... Serdar Kılıç'ın videolarını özellikle Dağ Evi ve Doğadaki İnsan programlarını izlemenizi önerebilirim... Hoştur..

• Gereğinden fazla abartılan filmlere benim de önyargım var. Ancak özellikle ilk film bu önyargımdan uzaktı, beğenerek izlemiştim.

O dediğiniz programların nerdeyse tamamını izledim diyebilirim. Özellikle dağ evi bölümlerini ilgiyle izlemiştim. Mudurnu'daki sahibi olduğu çocuklara yönelik kamp merkezine yakın bir yerde yapmıştı sanırım. Halen kamp etkinlikleri kapsamında kullanıyormuş.

Onun haricinde her ne kadar midemizi bulandıran iğrenç şeyler yapsa da, İnsan Doğaya Karşı ve Çifte Kurtuluş programlarını kaçırmamaya özen gösteriyorum.

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 1

• İsterdim, fakat Türkiye'de yaşanabilecek bir doğa yok.

0|1
    0|0
    • Katılmıyorum olmadığına yeterince gezmediğini düşünüyorum... Popüler yerleri gezmeyi bırakmalısın... Karadeniz ayder, sümela, uzungöl değildir... Neyse spekülasyona gerek yok :) Teşekkür ederim cevabın için...

Yükleniyor...