Kendinden yaşça büyük ya da daha saygıdeğer insanlara karşı lakayık konuşan, şımarık tipler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Şimdi mesela ben bile ki özelliklerimi saymayacağım belli bir yerdeyim. Ama bazı saygıdeğer insanların karşısında ağzım açık dinliyorum acaba bişey yakalayabilirmiyim falan diye.Çekinerek konuşuyorum. Ama bir tip geliyor ki o adamın çeyreği kadar bile olmayan ve şımarık şımarık konuşuyor. Yani bunlar bu özgüveni nerden alıyor çok merak ediyorum?

0|0
0|3

Erkekler Ne Diyor 3

• Ben kendim için konuşacak olursam ben yaş hiyerarşisine tamamen karşıyım. Yani eğer birisine yaşından ötürü saygı duyulacaksa hiç duyulmasın. Saygı insanlıktan ötürüdür. İnsan olan herkese saygı duyulmalı. Onun dışında hiçkimseye çok lakayık konuşulmaması gerektiği taraftarıyım. Eğer herkes saygıyı hakediyorsa o saygı çerçevesinde konuşmalı insan.

0|0
    0|0
  • onların kendilerine saygısı yok
    başkasına nasıl saygı gösterecekler ki?

0|0
    0|0
    • Doğru ama aşırı sinirim bozuluyor. Karşı tarafta bozmayalım falan diye alttan alıyor onlar da aynı modda devam ediyor. Ben çok karşılaşıyorum bu tiplerle ve bundan sonra her denk geldiğimde bozacağım. Birinin saygıyı öğretmesi lazım.

• maalesef..
      insanlar önce kendine saygı göstermeden başkasına göstermezler
      yetiştirme tarzı birazda bu

• o özgüvenden öte saygısızlık ukalalık başka bir şey değil

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...