Kadınlar çalışıp ev ekonomisine katkıda mı bulunmalı? Evde olup çocuklarına mı bakmalı?

Kadınlar çalışıp ev ekonomisine katkıda mı bulunmalı? Evde olup çocuklarına mı bakmalı?

Güncellemeler:
...

2|1
48|26

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 47

• Valla ben yaş bekleyen gruptan olduğum için evde oturup çocuklara bakmayı, onlarla vakit geçirmeyi tercih ederim. Sonuçta iş yerinde oturacağıma, bakıcıya para vereceğime ben kendim bakarım çocuklarıma daha mantıklı. Herkesi imkanı varsa tabiki annenin evde olup kendi çocuklarını kendi yetiştirmesi en güzeli.

0|1
    0|0
  • Çevremdeki kadınlar doğuma kadar çalışıyor. Daha sonra ise ilk yilları beraber geçirmek için ara veriyorlar. Mantıklı geliyor bana bu düşünce. :)

1|1
    0|0
  • Çıkış noktası ekonomi olmamalı, elbette geçim önemli ve zaruri, ancak buna bir insanın ayaklarının üzerinde durabilmesi ve kendisini sürekli yenileme fırsatı olarak bakıyorum. Çocuğa gelince, hem annenin hem de babanın çocuğudur.

0|1
    0|0
  • Ekonomiye ve kendine katkıya sağlayabilmeli ki çocuğuna sağlıklı bir şekilde bakabilsin.

1|1
    0|0
  • Çalışmalı. Çalışan kadın çocuklarıyla yeterince ilgilenemez diye bir şey yok. İkisini aynı anda yapabilir

1|1
    0|0
    • Tabii ki :) Çünkü geçen bir tanıdığımızın minik kızı ananesinin yanına gitmiş sen ne zaman Öleceksin demiş? O da neden öyle diyorsun diye sorunca sen de ol babaanem de ölsün o zaman bana annem bakar ben onun bakmasını istiyorum demis. Çok etkilenip kötü olmuştum.

• @Uykuculardanbiri aynen öyle çok kötü bir durum çocuk işte büyür diyip geçilmiyo

• Beni evde birakirsa vallahi cig tavuklari kesip sutur atarim. O yuzden keyfi bilir yani. 😏

0|1
    0|0
  • Bir kadın kimseye bağımlı olmadan kendi ayakları üzerinde durabilmeli. Bu onu özgüven sahibi bir insanda kılar. Ailesine daha buyuk katkı da sağlar. Bu nedenle kadın kesinlikle çalışmalıdır :)

1|1
    0|0
  • İnsan kendini iyi hissetmek için çalışmalı.. Zorunluluk olunca işkenceye döner çalışmak.. İki yıla kadar ücretsiz izinler var çocuğunu bırakmak istemeyen kişiler için.. Ama çalışmaya alışan insan o iki yıl boyunca evde oturmayı göze alamaz..

0|1
    0|0
  • Ne istiyorsa onu yapmalı

1|1
    0|0
  • cocuk ilk okula baslayana Kadar kadin calismamali kendisi büyütmeli cocuk lise cagina gelene kadarda yarim gün calismali ben öyle yapcam en azindan

1|1
    0|0
  • Çocuk bakmalı ama okuyalım elimizde diplomamı olsun ilerde ne malum kocasından surekli şiddet gorurse onu bosuycak maddi durumu olmalı

0|1
    0|0
  • Bir kadın ne istiyorsa onu yapmalı. Sadece çocuklarına bakmak istiyorsa baksın. Çocukta kariyerde yaparım diyorsa yapsın. Bu onun tercihi. :)
    _o

1|1
    0|0
  • Katkı da bulunmalı bence çocuklarına da eşiyle birlikte ortakLasa bakmalı.. Bu sadece kadının görevi değil cunku

0|1
    0|0
  • Bence çalışmalı.

0|1
    0|0
  • Bence her kadın kendi ayakları üstüne durabilmeli eğer ki durumu varsa erkeğin çalışmasına gerek yok ama evde duran bir bayan değilse bu sefer kocasına sarmaya başlar. Çok sıkıldım çalışmam lazım gibi. Bence insandan insana değişir bu. Ben çalışma taraftarıyım. Yani çalışan bayan hele ki bir meslek sahibi okumuş biriyse kesinlikle çalışmalı... Herkesin bir altın bileziği olmasi gerekiyor..

0|1
    0|0
  • çalışmalı

0|1
    0|0
  • ilerde eşim çalış derse çalışırım ama şartlarım olur ev temizliği için bana yardım edecek yemek sorun değil de yardım etse hiç fena olmaz tüm yük üstüme kalmayacaksa kabul ederdim şimdilik çalışma gibi planlarım yok takiplerimde zengin olunca...

0|1
    0|0
  • Çalışıp, ekonomik özgürlüğünü elinde bulundurmali.

0|1
    0|0
  • Çalışmalı tabi

1|1
    0|0
  • Her iksinide hallederim valla. Kocişime hizmette ederim😝

0|2
    0|0
  • aslında her iki tarafın avantajı ve dezavantajı vardır

0|1
    0|0
  • kadınların calısmasına karsı degılım ama cocukların bellı zamnlarda annesıne ıhtıyacı oluyor o zamnlar karsıyım ergenlık donemınde bebeklık donemınde gerısınde clısmalı

0|1
    0|0
  • Çocuk olana kadar çalışmalı, çocuk doğup büyüyene (yaklaşık 10-12 yaşına ) kadar evinde olmalı. Sonra yne çalışabilir.

0|1
    0|0
  • Ben çalışırım

0|1
    0|0
  • Çalışmalı tabi ki kendi parasını kazanan kadın güçlü kadındır ve kocadan para istemek saçmalık bence

0|1
    0|0
  • Calismali. Kesinlikle calismali.

0|1
    0|0
  • Çalışmalı

0|1
    0|0
  • Kadinlaein calisip ew ekonomisine katkida bulunma zorunlulugu yok.. yani onlarin boynunun borcu degil bu.. kendi insiyatifleri dogrultusunda olabilir anca.. yani esi sıkışıyorsa, para yetismiyorsa, erkegin sirtindaki yuku hafifletmek amaciyla esinin dewreye girmesi guzel we dogru bisy.. ama bir sıkıntı yoksa erkek onun parasina karisamaz..

0|0
    0|0
    • ovvv ne fenasın sen ya :o para falan istemedik az sakin

• E naapiyim.. isinize geldiginde ewin reisi triplerine ben erkegim triplerine giriosunuz.. erkek adam karisinin parasina mi minnet eder :) akilli olsaydi da ewi zora sokmasaydi :) hıh.. iyi walla yaa kadin ewi temizlesin yemek yapsin kocasina karilik etsin coluga cocuga baksin camasir bulasik.. sonra zora girildi diye kadin bu islerin ustune maasli ise girsin yardim etsin.. yok oyle.. kari full time calisicagine erkek adam olsun 2 ise birden girsin aaaaaaaaa (tepkim sana degil )

• ben evde oturamam ya çalışırım.

0|1
    0|0
  • calismali fakat evini eşini ihmal etmeyecek şekilde.

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    17

Erkekler Ne Diyor 25

• Üreten insanaların ufku daima geniş olur, ister fikir üretsin ister çalışıp üretsin hiç önemli değil, çalımayı sadece ekonomik kazanç olarak değerlendirmemek gerekir, beraberinde birçok sosyal kazanç sağladığı gibi çocukların yetiştirilmesinde hayata bakış açılarındaki katkılarından dolayı çalışmak üretmek toplumla iç içe olup hayatın farkına varmak daima faydalıdır. Çocuklarla ilgilenmek çalışırkende yapılabilir belki evdeki bayan kadar çocuklarına zaman ayıramasada, onların kişisel gelişimleri için bir kadının sosyal olması belkide çocuklarına verebileceği en önemli katkılardan birisidir.

0|1
    0|0
  • Bence çocuk olana kadar kendiside istiyorsa çalışmalı ve paranın ne kadar zor kazanıldıgını ögrenmeli gereksiz harcama yapmamayı anlamalı :) birimizin maaşıyla geçinip obür maaşla birikim, ev, araba, tatil için kullanabiliriz :D Ama çocuk olunca kusura bakmasın evde oturacak bir çocuk hele erkek çocuk anne sevgisini 18 yaşına kadar almalı ve onun tavsiyesine çok ihtiyacı oluyor (kendimden biliyorum) kız olursa (benimde istegim :) ) ona vakit ayırmalı ve onu dinlemeli çünkü kızlar babalarını ne kadar ilk aşkı olarak görsede herşeyi anlatamıyabiliyor hem bir kadının aklından geçeni bir kadından başkası anlamaz :D

0|1
    0|0
    • Biraz uzun ama anladık elinize sağlık :)

• Şimdi fark ettim yanlış anlaşılma olmasın diye yazıyorum ev işlerini falan bölüşecez zaten :D fifti fifti :D

• çalışsın ama çocuklarıylada ilgilensin

0|1
    0|0
  • İkisinide yapmalı

0|1
    0|0
  • Bu konuda özgürler

#Türkerkeğii

0|1
    0|0
  • Tabii ki bulunmalı. Çalışmayan ile asla evlenmem. Hemde iyi işi olacak.

0|1
    0|0
  • Cocuk dogduktan sonra sutten kesilene kadar annesiyle zaman gecirmeli. Kadinin kendi istegine bagli cocuk varken calismasi. Cocuk yokken calismali bence.

0|1
    0|0
  • Bu durum kadının karakteri ve ekonomik durumu ile ilgili..

Bence paraya ihtiyacı olmasa bile çalışmalı..

1|1
    0|0
  • Kendi vermeli bu kararı bence ama gönlümden geçeni söylemek gerekirse çalışmasını istemem yani :)

0|1
    0|0
  • Çalışmalı bence.

0|1
    0|0
  • Çocuk anneye muhtaçtır... Belli bir yaşa gelene kadar annesi yanında olmalıdır...

0|1
    0|0
  • çoçuk olana kadar

0|1
    0|0
  • Bence maddi sıkıntı yoksa kadın kariyerini evinde yapmalı. Tabi ille de çalışacağım diyen kadınlara da bişey diyemem. Ters bir durumda ortada kalmam zihniyetini kadına aşılayamayan erkeğin de kabahati var :/

0|1
    0|0
  • Çalışmalı

1|1
    0|0
  • Kendi tercihine bağlı fakat eğer çalışacaksa o iş yerini önce benim bir kontrol etmem lazım ;)

0|1
    0|0
  • evde otursun knk

0|1
    0|0
  • ikisi birden

0|1
    0|0
  • İsterse çalışmalı tabii

0|1
    0|0
  • Bilemedim şimdi yaparlarsa yapsinlar

0|1
    0|0
  • İstiyorsa çalışsın ama inşallah onunda çalışmasına ihtiyacımız olmaz keyiften çalışıyorsa çalıssın

0|1
    0|0
  • Dayanılabildiği kadar evde oturup çocuklarına bakmalı.

0|1
    0|0
  • Kadın çalışır erkek niye çalışıp bakıyor onlarda özgür fakat yerine göre alagavat değiliz sonuçta

0|1
    0|0
  • bence çocuklarına bakmalı

0|1
    0|0
  • Çalişan kadinlarin ezici bir çoğunluğu patronun metresi oluyo.. kadinlar çok iradesiz

0|0
    0|0
  • onlara kalmış

0|1
    0|0
Yükleniyor...