Gerçek fikirlere ihtiyacım var. Siz olsanız ne yapar hakkınızı nasıl arardınız?

5. sınıfa giden bir çocuğum var. Okula giderken markalı paltosu üzerindeydi ama, okul çıkışında eve geldiğinde ''anne paltom sınıfta yoktu '' dedi. O gün resim dersi için atölyeye gitmişler ve 40-45 dk sınıf boştu. Palto o arada mı gitti yoksa arkadaşlarından birimi giydi gitti belli değil. Ertesi gün sınıf arkadaşlarına tekrar sormuş yok. Bende okula gidip sınıf öğretmeniyle ve öğleci öğretmenle konuştuğumda onlarda olmadığını söylüyor. Benim anladığım o ders boşluğunda paltosu çalınmış. : (

Şimdi siz olsanız? Olaya nerden nasıl başlarsınız? Hakkınızı ararmısınız? Okulu ayağa kaldırır ve kamera görüntülerini seyredermiydiniz yoksa susarmıydınız?

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• Tamam paltonun o kadar çok önemi olmayabilir fakat bu gün bir palto çalındıysa yarın baska seylerde çalınır eger susarsanız bu baskalarınında basına gelebilir onun için bir daha olmaması için birilerinin sizi gibi bir şeyler yapması gerekiyor

1|0
    0|0
    • kesınlıkle bende aynı mantıktayım :( ve ve umuyorum kı mudurde benden yana olur ve yardım eder.

• ıyı yapmıssın : ))

• nerelisiniz

En İyi Kız Görüşü

• bence kayıtları izleyin paltoyu bulup bulmamak önemli olmasa bile hırsızlık yapan kişiyi tespit edip belki daha büyük şeyler çalmasını engellemiş olursunuz

1|0
    0|0
    • kesınnnlıkleeee.. paltosuna uzuldum baskaaa ama olaya daha cok ıcerledım bıldıgın hırsızlık :(

Erkekler Ne Diyor 7

• Muhakak ki hakkınızı aramanız şart
    kimse parayı kolay kazanmıyor ve sizde dogrusu kolay kazanmıyorsunuz
    okul müdürüne durumu analtın görüntülerden kimin aldıgını ortaya çıkarn hem o montu alan kişi hırsızlıgın kötü birşey oldugunu ögrenir hemde cocugunuz paltosuna kavuşur

1|0
    0|0
    • kesınlıkleeee... zaten paltosu kuculdu ama eskımedı... bu sene gıydıkten sonrada kısmetse kuzenıme verecektım. bu durumada uzuldum olayın hırsızlık olmasınada :( dılerım mudurde benden yana olur ve oncelıklı ıstegımın hakkımı aramak oldugunu anlar.

• Tabiki hakkınızı aramalısınız. Olayı müdüre taşımalısınız.
    Küçücük yavrularımızı eğitmek için gönderdiğimiz okulda hırsızlık olacak ve bunu sineye çekeceksiniz. Olur mu hiç öyle şey. Ben olsam ilk gün ortalığı yıkardım.
    Ortada ciddi bir suç var. Çocuklarımızı böyle bir ortamda mı yetiştireceğiz. Ne olduğunun bir an önce tespit edilmesi gerek.

0|0
    0|0
    • tesekkurler. bende pzt gunu bunu yapmayı dusunuyorum :( ıcımden sunuda gecırmedım degıl. hadı tamam palto gıttı. hadı yazlık montta gıderse :( olmazmı olur :( bu arada aklıma suda gelıyor. hadı kameralarda gorunmedı o zaman ne yapmalıyım. polıse gıdıp okulda sınıfı mesela tek tek uyarmalımıyım. hanı bırılerı sessız kalmamalı.. aklımda delı sorular :( gercekten yardıma ıhtıyacım var.

• il meb ne yapabılır kı?

• Okullar yanlış bilmiyorsam İl Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı.

• Okulu ayağa kaldırma, müdürün ve müdür yardımcısının suçu ne? Ama kamera görüntülerini izle.

1|0
    0|0
    • bak soylekı resım dersı ya da beden egıtımınde bu sınıflar bos kalıyor. o zaman anahtarı verelım baskana sınıf cıkıslarında sınıfı kıtlesın vs vs. cocuk kaybetmedı :( emınız palto calındı. ama benımde nıyetım bu... ıster ınan ıster ınanma ama uykularım kacıyor.

• İnsanlar sevdikleri veya pahalı olan eşyalarını kaybedebilirler, eşyanızı arayın tabi ama o kadar üzülmeyin. Canınız sağ olsun. Eşya kaybetmek herkesin başına gelebilen bir olay, hayata bir kere geliyoruz, kaybolan eşyamız çok pahalı değilse üzülmeye değmez. Ayfon telefonlarını kaybedenler bile var :D Yapacağınız tek şey, yapanı Allah'a havale etmek. Kamera kayıtlarını çok geç olmadan izleyin, alan çocuğu bulabilirsiniz

• :D canı saolsun ben zaten ona kızmadımda kızmamda... cana gelen mala gelsın tamam amaaaaa hakkımı aramaktan yanayım ben. allaha havale etmedım henuz. hakkımı arayım ondan sonra :(

• Kamera varsa görüntüleri izlemek isterdim.

0|0
    0|0
    • benıde nıyetım var :(

• Bir iki yıl önce aynısı yeğenimin başına gelmişti. Paltonun resimlerini çoğaltıp, okul yönetimine hocalara haber vermişler. Yeğenim de paltoyu takip etmesini önermişler. 4-5 gün sonra, bir başka çocuğun sırtında yakalamışlar. Çalan çocuk dar gelirli bir ailenin çocuğu olduğu anlaşılmış, Paltoyu geri almadıklarını ya da artık kullanmaktan vazgeçtiklerini anımsıyorum.

• tamam ama okul devlet ama sınıfındakı cocuklar oyle aman aman magdur degılkı velılerı bılıyorum ben. toplantıda gormustum cogunlugu makul duzgun aıle... sınıf ısı degıl gıbıme gelıyor. yanı resım dersınde sınıfın bos oldugunu anlamak sadece kapıyı calıp pardon demeye bakar. dısardan dıye dusunuyorum ya da baska sınıf vs. bu 1. ıkıncı... okulda donem basında cocuklar form verılıyor. kımın aılesı ne ıs yapar vb seklınde sorular. ordan belırlesın mudur desın gıymedıklerınızı verın yardım bagıs yapalım eyvallah. ama bu nedır? 3 yıldır aynı okulda,2 yıldır gıyılen palto noluyo yanı :/ cıddı canım sıkıldı... hem paltosunun gıtmesıne hemde olaya :(

• Bu işin peşini bırakmamalısınız. Ortada çalınan bir monttan zıyade , okul gıbı onemli bır eğitim kurumunda hırsızlık var. Belki kesin konusuyoruz fakat dıger ıhtımaller düşük yuzdede. İşin kötüsü bu hengamenın devamı da gelebılır. Kamera kayıtlarını ıncelemek bu olayı aydınlatacaktır

0|0
    0|0
    • dılerım :/ dılerım bıseyler cıkar ve oncelıklı olarak benım huzurum yerıne gelır.

• Bence öyle umursanıcak bişi değil bende ufakken ödünç şeyler alırdım :)

0|0
    0|0
  • Okul yonetimine hesap sor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Susmazdım, özel okuldaysa onu buldururdum. Devletteyse zaten camera yoktur içerde. Palto meselesinden ziyade böyke birşey basıl oluyor ve herkes sağır dilsiz mi, araştırırdım.

0|1
    0|0
    • devlet okulu. ıcerdede kamera var. mudurun odasında ekranlarda goruntuler seyredılıyor. pzt gunu okula gıtmeyı dusunuyorum...

• oha bir panto için yenisini al

0|0
    0|0
  • Okula git hemen. Kamera kayıtlarını iste

0|0
    0|0
Yükleniyor...