Türkiye Rusya'yı yenebilir mi?

olası bir savaş durumunda yenme ihtimalimiz var mı? savaş sizi korkutuyor mu?
ve tabi Allah Türk milletini korusun.

0|0
11|31

En İyi Erkek Görüşü

• Bugün bütün dünya RTE'nin televizyonlarda efelenmesinin iç politika malzemesi olduğunu biliyor ve hiç ciddiye dahi almıyor. Şahsen ben bunu çok üzücü buluyorum.
    Öyle bir savaş olmayacak çünkü bütün dünya biliyor ki Rusya bugün dünyanın en gelişmiş silah teknolojisine sahip. Bunun ne anlama geldiğini ise sana şöyle anlatayım. Onların iddiasına göre, ki bence doğru, 6 ile 8 saat içerisinde Türkiye'deki bütün stratejik hedefleri havadan bombalayarak tamamen kullanılmaz hale getirebilirler. Havaalanları, yollar, köprüler, elektrik santralleri, rafineriler v. s... Hepsinin birer bombalık işi var. Ellerinde hepsinin koordinatları var ve silahları ona göre programlanmış durumda zaten. Bilgisayarda düğmeye bastıkları anda gökten yağmur yerine bomba yağdırabilirler.
    Kuzeyde Karadeniz' in hemen üstü Rusya (Kırım'da donanması, denizaltıları var), Güney'de Akdeniz'de yine savaş gemileri ve denizaltıları var. Doğuda Ermenistan topraklarında konuşlanmış füze ve uçakları var. Türkiye'yi her taraftan kuşatmış durumdalar. Adamlar boş konuşmuyor.

0|0
    0|0
    • niye basmıyorlar o zamn

• İki sebepten dolayı.
      1- Bağcıya kızıp bostan yakılmaz. Bugün RTE ve AKP nin siyasetini beğenmiyor diye bütün bir halkı cezalandırmak mantıklı değil. Hükümetler gelip geçicidirler çünkü.
      2- Buna şu anda ihtiyaç yok zira adamların Suriye'de yapmak istediklerine engel olabilen yok.

En İyi Kız Görüşü

• Atatürk İzmir menemende 1 şehit oldu diye yakın menemeni demiş bizim onlarca şehit var ve daha da artıcak bir gün şehit olan kişi abimiz kuzenimiz bile olabilir Meclistekilere hiçbir şey olmaz hiç gördün mü meclisten birinin oğlu veya akrabasının şehit olduğunu hayır savaş olsa meclistekilere hiçbir şey olmayacak hatta zarar görmemek için Türkiyeyi terk edicekler savaş olsa halimşz kül ALLAH bizi korusun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• Öncelikle Allah kimseyi korumaz. Afrika'ya falan bakabilirsin böyle bişeyin olmadığını görebilmek için, bu dünyada 2 yaşında bebeği büyücü diye sokağa atıyorlar ve dinsizi bol bir ülke olan Danimarka'nın vatandaşı bir kadın tesadüfen bulup hayatını kurtarıyor.

İkincisi, biraz zor o dediğin, Rusya hem ordu mevcudu, hem askeri teknoloji, hem silah kapasitesi, hem hava kuvvetleri olarak bizden fersah fersah ileri. Bizim ordunun tek güçlü yanı über iyi yetiştirilmiş, mavi kanlı kurmay sınıf ki bizdeki kurmay sınıfının Dünya'da dengi yok.

Türk ordu geleneği çok eskidir ve tarihimiz boyunca ordu en önemli kurumlardan olmuştur her alanda, ve son birkaç yılda ordunun bile ne kadar yıpratılmaya çalışıldığını hepiniz hatırlarsınız.

1|3
    0|0
    • anladık kardeş ateistsin. her yoruma yazmana gerek yok!

• @Negerekvarkibuna Sen kaç tane dünya bilim adamının çalışmasını inceledin? Ben Amerika'da ingiliz Asya tarihçilerinin verdiği konferanslardan itibaren, bizde bu ülkedeki tek yetkili ve aktif bilim adamı olan Ahmet Taşağıl'a kadar bir sürü adam dinledim, hepsi de İskitlerin, sakaların irani kavimler olduğunu, hem genetik olarak, hem de kültürel olarak bizle tam olarak alakalı olmadıklarını, bizle tek alakalarının atlı okçuluğu ve göçebe hayat tarzını Asya'ya yaymaları olduğunu, hunların bu tarza tamamen uyduğunu, türklerin senin gibi bir beyinsizin anlayacağı şekilde söylemek gerekirse Göktürklerin ikinci Asya çağını çelik üzengiler geliştirerek başlattığını ve Asya kültürüne son damgayı Moğolların vurduğunu kabul ediyor.

Nihal Atsız da ırkçılık yapacam diye tüm yetkinliğini saçmalamak için kullanmış bir adamdır.

İskitlerin içinde kızıl saçlı, İskandinavya'dan oraya göçmüş insanlar olduğu kanıtlandı ve Yunan kayıtlarından bu ad amların irani olduğu anlaşıldı

• @Negerekvarkibuna Yemin ediyorum cehaletten daha büyük bir özgüven kaynağı yok, alenen yalan şeyleri savunuyorsun.

Sümerlerin de türklerle ne genetik, ne kültürel, ne lisani açıdan hiçbir alakası yoktur.

Mabadından uydur, desteksiz salla sonra 'en çok ben biliyorum'.

Konu hakkında birden fazla dilde birden fazla çevrenin birden fazla görüşünü inceledin mi? Nihal Atsız'a falan bakarak tarihe doğru yaklaşımı getiremezsin.

İnsan beyin özürlü bir moron olunca, boş beleş saçmalayıp laf konuşuyorum sanıyor.

Adam türkler en eski millettir diye saçmalıyor, sonra da 'Sen tarihe taraflı bakıyorsun' diyor, bunu söylemek için tek gerekçesi karşı tarafın kendisine karşı çıkması. Çünkü bu damına koduğumun beyin özürlüleri, zaten ideolojik amaçlarla yazılmış bilimsel olmayan saçmalıkları baştan doğru kabul edip, olmadığını söyleyen herkesi yaftalama peşinde.

Tarihten zerrece çakmayanlar tarih hakkında en fazla fikri olanlar.

• Savaşlarda kazanan taraf yoktur. Savaş her iki tarafı da geriye götürür. Özellikle çağımızın savaşlarını düşünürsek tarafların hep yıkımlarla, ölümlerle yüzleşmek zorunda kaldıklarını görürüz.

Rusya'yı yenmek veya Rusya'ya yenilmek diye bir şey olmayacak. Olası bir savaş senaryosunda hep birlikte bundan büyük zararlar görürüz. O yüzden savaşın bir çözüm olmadığını öğrenmemiz gerek.

Savaşın her türlüsü beni korkutur. Savaş yıkım demektir. Savaşlarda ölen insanlar ve geride kalan gözü yaşlı insanlar olur. İkinci dünya savaşının etkileri daha yeni silinmeye başlanıyor. Dünya savaşları, körfez krizleri vb. diğer savaşlarda hep acı ve keder hüküm sürmüşken savaştan korkmayanların aklı yerinde değildir.

Allah sadece bizi değil, tüm insanları korusun. Herkes iyi olsun. Kimse üzülmesin, canı yanmasın. Hangi milletin, dinden veya ırktan olursa olsun insanların acı çekmesini istemiyorum.

1|0
    0|0
    • ALLAH ülkemizi parçalanmaktan korusun demek istedim

• Ne demek istediğinizi anlamıştım. Bende sizin iyi dileklerinizi tüm insanlığa yaydım. Afrikadan Sibirya'ya kadar. Ne ülkeler bölünsün ne savaşlar çıksın. İnsanlar dertlerini, sorunlarını konuşarak, iletişim kurarak çözsünler.

• Allah ırk ayrımı din ayrımı yapmaz kim güçlü ise o yener tıpkı tarihte olduğu gibi mesela sen sınava çalışmadın sadece oturdun allaha dua ettin kabul olmaz ama diğeri çalıştı sınavına allaha dua etti onun ki kabul olur türkiye rusya durumuna gelirsek afedersin rusya türkiye yi suriye ye çevirir yalan konuşmayalım adamların savunma sistemlerinden tut saldıraya kadar muazzam güçleri var bu işler sadece f16 larla olmuyor nerde nükleer santral nerde savunma sistemi? Eğer bunları yoksa savaştan çekineceksin eğer gücün yoksa allaha sığınmicaksın çünkü allah her zaman hak edenin yanında olur sen ülkende din siyaset solculuk sağcılık kürt türk savaşı yaşarken ruslar ne silahlar teknolojiler üretiyor eğer kül olmak istemiyorsak her zaman barış türkiye nin tercihi olmalıdır. Tıpkı atatürk zamanında ki gibi savaş değil diplomasi önem kazanmalıdır. Savaş sadece zarar verir kazansan bile o yüzden savaşa ancak mecbur kaldığın sürece gireceksin.

0|0
    0|0
  • Kara harekatinda hicbi sekilde yenemez. Fakat havadan olabilir lakin ondada obus fuzelerimiz izin vermez. Bunlarin hepsini gectim Allah oyle vi toprak vermiski kimsebin paylasamayacagi cinsten. Biri saldirsa digeri karsi cikar. Oburu sadirsa beriki karsi cikar. Cunki herkesin bir cikari var bu topraklarda

1|0
    0|0
  • savaşı güçülü olan değil Allah kimin yanındaysa o kazanır geçmişine bir bak çok uzak tarihe değil çanakkalede tüm süper güçler arı gibi üstümüze çökmedimi bir ölür bin diriliriz biz türk milleti mehdi gelen kadar asla yok olmayacak hadis var onlar istediğini yapsın onalar ne der kader ne der

1|1
    0|0
    • evet ama ya suriye ve ırak gibi olursak

• yine de kötü bir senaryo. çok kötü

• Çanakkale'den sonra İstanbul'u ingilizler işgal etti, savaşta yenildik, sadece tek bir cephede direndik, Sarıkamış, Trablusgarp'da falan hiçbir zafer yok, tek bir cephe dışında her yerde geri çekildik yani kısaca, Allah'ın pek de bir etkisi olmadı.

Ki ondan üç yıl önce Balkan Harbi'nde nerdeydi Allah?

Zenta Muharebesinde fiyasko biçimde malup olunurken nerdeydi acaba?

• Yenebilir mi sorusu nedense bir garip geldi kulağıma...

Modern dünyada adı savaş olan bir olayın gerçekleşebileceğini çok sanmıyorum ben.

0|0
    0|0
  • rusya ile savaşmamıza gerek yok ki. olası bir savaşta boğazlardan geçmelerini yasaklarsak rusyaya en büyük darbeyi vurmuş oluruz zaten

1|0
    0|0
  • Meclisi. Cumurbaskanligi sarayını bombalainlar savaş sona erer. Çünkü savaş çıkaranlar onlar

1|0
    0|0
  • http://i.hizliresim.com/4r2LZp.jpg
    Rusya Dünya'nın en geniş ülkesi, ve bütün haritasını koruyabilecek kadar kuvvetli,
    Türkiye Rusya'ya nazaran gerçekten küçük bir ülke ve daha kendi iç sınırlarını korumaktan aciz.

0|0
    0|0
  • o pkknın elindeki ve afrika ülkelerindeki iç savaş olan ve dünyadaki bir çok militanın elindeki o silahların tamamı Rus yapımı kaleşnikov. Gerisini sen hesap et işte :))

0|0
    0|0
    • ama afganistana saldırdı 1955 lerde ve büyük bir yenilgiyle ayrılmak zorunda kaldı sovyetler. yani güç silah ve askeri güç ile bitmiyor. çok kayıp verdi ruslar afganistanda ve sonunda pes ettiler. Bana göre islama inanmanın çok etkisi var. Bizlerin madde aleminde olması imkansız gibi gördüğümüz bir çok şeyde Allah'ın yardımı fazlasıyla oluyor. Çanakkalede de örnekleri yaşandı.

• o yüzden diyorum ya yenebilir miyiz diye. keşke hiç savaş olmasa.

• bırak bu işleri. savaş halinden her iki ülke de zararlı çıkar.
      Savaşa girmek hiç bir ülkenin işine gelmez. Ekonomi pert olur.

• bizim doğuda geçler devlet bizi göndersin diye dua ediyo nedense

1|0
    0|0
  • Rusya tüekiyeyi duman eder kardeş ama bizim bordo berelilerimiz var dimi o yüzden hergün diyarbakır hakkariden şehit haberleri geliyor

0|1
    0|0
    • hayır onlarda füze var bizde yok bundan bahsediyorum

• Türkiyenin bilinmedik silahları var.. Bakma sen ilk askeri düzen kuran yaşayan yaşatan milletiz.. Yan gelip yatmıyor o askeriyede komutanlar.. Ne mühendislerimiz var ve ne silahlar var.. Gizli saklı (,

0|0
    0|0
    • @Ragnar_Lodbrok https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Onlu_Sistem
      Okulda söylerdi öğretmenler sen okumadın mı hiç?
      Gizli saklı işte silahlar herkese yayacak haberi yok tsk nın ve üzerine atılan bütün sözleride inkar eder.. Olası savaş durumunu düşünmüyorlar mı sanıyorsun? Hangi kafayı taşıyorsun adamların işi maaş almak değil.. Nryse.

• Yav o onlu sistemden daha önce Romalıların lejyonları vardı, bunun Helenleri var, Büyük İskender'i var şusu var busu var. Savaş, ve ordu bilinen türk tarihinden çok önceye dayanır.

Onlu sistemi geliştirdik doğru, ama ilk askeri düzen kuran biz değildik, şuursuzca milliyetçilik yapmayın bir zahmet.

Gizli saklı ise sen nerden biliyorsun diye soruyorum ben, ki rus ordusunun herşeyi meydanda mıdır sence? bir biz mi akıl ediyoruz silah gizlemeyi?

Şöyle ucuz masallara riayet etmeyin, aklınızı kullanın biraz.

• 30 dakikada yokederiz diyenler gelir şimdi rusya bir savaş açsa 1 saate kalmaz türkiyeyi haritadan siler

0|0
    0|0
  • Türkiyede biz birbirimizi yiyoruz rusyada yeneerr iranda, yokki o eski birlik beraberliğimiz

0|0
    0|0
  • bu şartlarda yenemez çünkü silah teknolojisine sahip bir ülke biz daha yeni yeni bir şeyler yapamaya başladık adamlar 100 yıldır üretip üretip satıyorlar geliştiriyorlar.. ancak amerika ya da nato silah desteği verirse o zaman maç berabere biter

0|0
    0|0
  • Olası bir savaşda bir galip olmuyacağı kesin savaşa bu kadar meraklı olmayın yine ezilen büzülen halk olucaktır devletlere bir şey olmaz

0|0
    0|0
  • İstanbula ve ankaraya birer nükleer atsa daha biz noluyo demeden olay biter

0|0
    0|0
  • Her şey ola bilir...

0|0
    0|0
  • Heyecanla bekliyorum savaş çıkmasını

0|0
    0|0
  • Asla yenemez. lan bize uçak satacak duzeyde olan bir ülkeyi sapanla mi yenecegiz

0|0
    0|0
  • yener anam yener hatta hande yener :D nsaıl espriii hahahaha

0|0
    0|0
  • Yener ama amerikanın desteğiyle yener amerikanın desteği olmasa yenemez

0|0
    0|0
  • Yener

0|0
    0|0
  • yeneriz ya ruslar kimmiş

0|0
    0|0
  • kadınlar neden bu kadar ilgisi olmadığı konular hakkında böyle saçma sorular sorar?

0|0
    0|0
  • Çanakkale'de nasıl aldıysak şimdide öyle alacaz bu böyle biline

0|0
    0|0
  • tabiki de hayır

0|0
    0|0
  • bir savaş başlarsa bu sorunun yerini acaba yaşayacak mıyım ölecek miyim? sorusu alır. Atatürk'ün de dediği gibi "savaş zorunlu olmadıkça cinayettir". Bizim sınırlarımızdan içeri girdikleri an silahlara sarılıp kendimizi savunmak zorundayız. Ama onlar bize saldırmadan üzerlerine saldırmak yanlış olur.

0|0
    0|0
  • fenerbahçe lokomotiv moskova yı yedi ya işte.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• bence rusya bızı yenebılır cunku artık savaslar ınsan gucuyle olan savaslar dııl bızım elımızde askerı acıdan bomba tarzı seylerı kendımız uretmedıgımız ıcın rusya nın elınde kullanabılecegı bır suru cesıt olumcul bomba cesıtlerı bulunuyor bunlardan bır kacını ustumuzde denese asker falan hak getire.

0|0
    0|0
  • Yener

0|0
    0|0
  • evet yener. rusyanın bir tarafları yemez. putini görmüyormusun çocuk gibi sidik yarıştırma peşinde ama onu takan yok:D

0|0
    0|0
  • Yenemez

0|0
    0|0
  • Amerika desteğiyle evet

0|0
    0|0
  • safdgfhgfh sence sdgfdh

0|0
    0|0
  • Bir bak tarihe, Türk'e karşı gelenin sonu ne olmuş?

0|0
    0|0
  • Biz güçlü bir ülkeyiz

0|0
    0|0
  • Yenemez

0|0
    0|0
  • Korkmuyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...