Borçlarım yüzünden Anama baci ma laf geliyor. Ve ben intihar etmek üzereyim?

Borçlarım yüzünden millet kapıma dayanıyor Anama baci ma laf geliyor galiba intihar edicem. Nasıl odicem ben 5 krs param yok kazandığım para ile zar zor geciniyoruz.

0|0
10|16

En İyi Kız Görüşü

• Bir Gün bir Adam Büyük Bir Zaat'in Huzuruna cikar " ey Zaat " der " Neyim var beyim yok Kaybettim. Su koca dünyada yalniz basima kaldim. Esimi dostumu, Colugumu Cocugumu, Anami Babami, Malimi Mülkümü kaybettim. Bir dag Gibi yük bindi üzerime kaldiramiyorm. Neyim var ise artik yok. Söyle bana ben simdi ne yapayim?" Der. Zaat ise söyle bir karsilik verir "
    Bende Zannettim ki Ümidini Kaybettin "

Ümidini yitirme herseyin bir yolu vardir. Intihar cözüm olsaydi Dünyada insan kalmazdi. Allah hic Bir Kuluna kaldiramayacagi yükü yüklemez. Sabret arkasindan dua Elbet Imtihanini gececeksin.
    Esten dosttan Borc aramaya bak is yerinden arkadaslarin dan.

2|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• İntihar düşüncen imtinahdır.
    Allah a tevekkül etmek gerekir.
    Bu durumu sadece sen yaşamıyorsan milyon değil milyarlarca insan sıkıntıda.
    Beterin beteri var klasik söz olsa da gerçektir, Allah etmesin..
    Şu an seni en iyi anlayacak kişiyim belki de.
    Sabır diyorum, sığınacağın ve sana kapı açacak sadece Rabbin Allah c. c dür.
    Dua et, niayz et, ibadet et.
    Aç ellerini semaya yalvar Allah ı na.
    Rabbim yar ve yardımcınız olsun.
    Allah a emanet..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• 6 bim tl borcun ve intihar etmek istyrsn?
    Bir kez daha anladm benm babam dağ gibi adam ! Babamn 50 bim tl borcu var 9 nüfusa sahip memur adam vede bedensel engelli bir oğlu var onun amleyatı 30 bin tutyor ev kira ve adam hala şükredyor sence bu durumda kim intihar etmeli?

1|0
    0|0
    • Aynı şey değil . Ben 24 yaşındayım ve 9 yaşından beri çalışıyorum bazen is bile olmuyor aç kalıyoruz ailemle...

• Kendnce haklı nedenlern olablr ama intihar çözm değil pes etmemelisin

• Ne kadar borcun var?

0|0
    0|0
    • 6000 +
      Aldığım maaş belli 1000 tl para alıyorum kira elektirik şu mutfak derken el de var 0...

• Yok kimsemiz yok 11 yaşında erkek kardeşim annem bide kız kardeşim var...

• Çok zor nasıl yaptın o kadar borcu :/ Allah yardımcın olsun ama bir kişinin daha çalışması şart en azından 6 ay kadar. Sen 6 ay boyunca borçları 1000 er 1000 er ödesen rahatlarsınız. Ama intihar diye bişey yok onu çıkar aklından.

• Sigortan vardir heralde ve asgari ucret aliyosundur. Kredi cekebilirsin. 6000 borcun varmis 10 bin verirler bence

0|0
    0|0
  • Kuldan medet bekleme Allah'tan kalbi dua ile iste. Herşey Allah'ın elindedir ümitsizliğe kapılma. Allah'ın verdiği canı Allah alır O'na şirk koşma.

0|0
    0|0
  • Zor bir durum ama intihar etme

0|0
    0|0
  • sorumsuzluk işte. adam olda ayagını yorganına göre uzat.

0|0
    0|0
    • Adam olmayı senden öğrenmem. Olmasaydım zaten yıllardır babasız büyüyüp Anama baci ma bakmadan çeker giderdim...

• Sakın. git bir işe gir

0|0
    0|0
  • Oldu sen intihar et bunlar ananı bacini rahat bırakır zaten borç silinir kesinlikle öyle bir salaklik yapma bir borç yaptıysan bir şekilde öde erkek misin sen şimdi kaçıp intihar edeceksin nerede senin gücün sen böyle yıkılırsan evdekiler ne yapsın kime güvensin

0|0
    0|0
    • Ne yapıcam peki

• Ek işe gir pazarda limon sat simit sat gece gündüz çalış ama pes etme

• kanka bende buna yakın hatta daha kötüsünü yaşıyorum birisine güvendim oda kocama borç harç yaptım öderim öderiz bu neki ya saçmalama ben öderim dedi benim üstüme birde. dağ gibi oldu ödemedi. anneme abime bile işin ucu dokundu. intiharın eşiğindeyim kendi pskolojimi düzeltmek için kedimle ilgileniyorum, spora gidip geliyorum. daha öncede intihar eyleminde bulundum 6 ay hastanede yattım ama bu konuyla alakalı değildi seneler önce olan bir olay bu. yani zaten intihara meyilliyim çokta sinirliyim kendimi zor zapdediyorum...

0|0
    0|0
    • Ne yapıcaz peki sen odedinmi borcunu bari

• Senin daha üzücü. Yıllardır nasıl ödediniz okadar parayi peki. Birikmiş mi vardı elinizde

• çalışarak

Erkekler Ne Diyor 15

• Kardeşim öncelikle ne kadar borcun var? Elin ayağın tutuyorsa normal süreli iş bul sonra ek olarak düğün salonlarında iş var mı onlara bak bu 2 si ile çalışırsan küçük meblağları ödeyebilirsin bence ama 10 20 bin gibi borcun varsa borçllarını taksitlendirmen gerek

0|0
    0|0
  • bunu milletten borç almadan önce düşünecektin de neyse git borcun kadar kredi çek borçlarını öde sonrada bankayla maaşının yarısını alma kadar anlaşma yap.

0|0
    0|0
  • biran önce işini degiştir hiç bilmiyorsan git şokta çalış al 1300 tl sonra git kredi çek öde borcunu bide maaşın belli neden borç yapıyorsun etrafa arkadaşım?

0|0
    0|0
  • keşke bir yardımım dokunabilse akıl verebilsem ama :/

0|0
    0|0
  • Yurt dışına kaç özellikle şu aralar baya kolay kaçmak suriyelilerle filan avrupada karışıp gidersiniz daha iyi bir hayatın olur.

0|0
    0|0
  • Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
  • İcrada ev boşaltılmıyor kardeşim onlar eskiden de ama söyle bir sey var evinde iki tv var onun birini alırlar daha vb... Ama ailene neden laf atıyorlar

0|0
    0|0
  • Önce terbiyeni takıl ulen de sorunlarını anlat karşındakinin anlayışına kalmış. Valla Allah yardımcın olsun zor iş... :/

0|0
    0|0
  • İntihar etmeyi düşüneceğine borçları nasıl ödeyeceğine odaklan intihar edersen bacın anam demişsin onların yanında olmalısın salaklığının bedelini o insanlara ödetemezsin.. tanıdığın kimse yok mu borç alsan

0|0
    0|0
  • Borcun nasıl olduğunu bilmiyorum, sormayacağım da ama intihar edersen anana bacına, sadece laf gelmez. Aklında bulunsun.

0|0
    0|0
  • Usta azim en başta gelir azimli sıçan betonu deler adam akıllı işine gücüne bak git 2 işte çalış yorgun düş hastalan ama intihar olayını aklindan çıkar ben kuryeyim günlük 75 tl alıyorum bu tür işlerde çalış gözüm

0|0
    0|0
  • Kardeş allah kimseye kaldıramayacağı yük vermezmiş
    Bizim şer olarak yorumladığımız da bir hayır
    Hayır olarak yorumladığımız da var bir şeer

0|0
    0|0
    • İki seneye kadar önce aynı durum bende de vardi sabrettim çoook çalıştım ödedim bende katil olacaktım ama Allah'a çok şükür geçti ogünler

• borçlar ne kadar ve kime

0|0
    0|0
  • sen intihar edince borçlar ödenmiş mi olacak?

0|0
    0|0
  • Neden borc yaptin canim kardesim? Bizde az kazaniyorz fakat borc yapmiyoruz?

0|0
    0|0
    • Yapmak zorundayım çok zor zamanlarda borç yapmadan gecinemezdim

• Allah yardimcin olsn biraderim

Yükleniyor...