Yalnız yaşayanlar kimler?

Ben ailemle yaşıyorum, dün şakasını yapınca ayrı eve çıkmak istiyorum diye annem baya bozuldu,üzüldü.
Ailesinden ayrı evde yaşamış arkadaşlar, ilk günleriniz nasıldı? :)
Bulaşık, yemek,çamaşır...
Başınıza çok olumsuz olaylar geldi mi hele de ilk günlerden?
Hadi varsa ilginç anlarınız, paylaşalım.

0|0
8|43

En İyi Erkek Görüşü

• Uzun zamandır yalnız yaşıyorum. Daha doğrusu çalışma hayatına başladığımdan bu yana. Üniversite yıllarında ise 3 arkadaş aynı evde birlikte yaşamıştık. Anlayacağın ailemden ayrılalı çok zaman geçti.
    Yalnız yaşadığım dönemlerde en ilginç anım; 11 sene önce Dnipropetrovsk şehrinde yaşarken gecenin bir vakti duştan çıkarken ayağım kayıp, küvetin yan kenarına göğsümün üstüne sert bir şekilde düşmem oldu. Tabiri caizse banyodan sürünerek çıkıp yatağa kendimi ağrı kesici içtikten sonra zor atmıştım. Ctesi-pazar aralıksız yataktan çıkmamıştım, sırt üstü yatmıştım. Hafif şişlik, kızarıklık,2 ayda geçen ağrı derken doktora gitmememe rağmen kaburgalardan 1 ya da 2sini çatlattığımı düşünüyorum. Değil ağır bir şey taşımak, giyinmek-yatmak bile büyük ızdırap vermişti.

1|0
    0|0
    • Ow kötü olmuş. Umarım kalıcı bir rahatsızlık oluşmamıştır.
      Bu arada yazımı okuyup en iyi anlayan sen olmuşsun, teşekkür ederim dikkatin için.

• Sağolasın. Amin cümlemiz adına.

Erkekler Ne Diyor 42

• Şu an üniversite birinci sınıfım. Lise 1 den beri kendi evimdeyim ve memleketimden uzaktaydım hep. Erken yaşta insan büyüyo bitakım şeylerin farkına varıyo sorumluluk sahibi oluyo diyebilirim. Herkese tavsiye ederim. Hayata erken atılın her açıdan kendi ayaklarınızın üzerinde durun kendi yaşantınız olsun

2|1
    0|0
  • Ben yalniz yasiyorum, ev isleri falan buyuk sorun ama guzel yalnizlik. Dusunsene kavgasiz gurultusuz bir yerdesin hep, huzurun var en azindan :)

2|0
    0|0
  • Aile ile yaşamak cennet gibidir.

2|0
    0|0
  • 1 ay öncesine kadar yalnız yaşıyordum. Sonra ev arkadaşı edindim tabi ve farkettim ki tek yaşamak daha güzelmiş. Bulağışı çamaşırı makineye koymaya üşenmedikçe sorun yok. Yemek 5 gün evde 2 gün dışardan söylerdim. Böyle böyle yaşıyordum yani şimdi ev arkadaşım erken yatıyor ne bileyim arkadaş getiremiyorum ses yapamıyorum akşamları böyle böyle yaşıyoruz :D

1|0
    0|0
  • ailemle yaşıyorum ^^

1|0
    0|0
  • Ben yalnızlığa alışkınım bir problem olmuyor

1|0
    0|0
  • uzaktan davulun sesi güzel gelirmiş..

1|0
    0|0
  • yalnız olmayanlarda yalnızım sanıyor oysa asıl yalnızlığın ne olduğunu bilmeyenler doluu

1|0
    0|0
  • Sıkıntı olmuyo ya ben yemekte yapıyorum camasır bulasıgı zaten makine yıkıyo arada arkadaslara ütü yaptırıyorum bu kadar 😄

1|0
    0|0
  • Aile sıcaklığı önemlidir. Kaybetmeden kıymetini bilmek lazım ;)

1|0
    0|0
  • Kafana göre takılması güzel oluyor da temizliğiydi ütüsüydü bulaşığıydı... Ne gerek var diyor insan.

1|0
    0|0
  • Yalnız yasıyorum ama arkadaslarım sag olsun, onların kücük cocuguymusum gibi davranıyorlar. 😄

1|0
    0|0
  • Ayri eve derken 17 yasimda 5 yıllık sevgilimi kacirdim ailesi yuzunden. Ve 1 ay ayri evde kaldik olmuyo kotu oluyo zaten polise vermisler 18 yasimda hapisten ciktim ve Şu an sozluyuz fjggkk

1|0
    0|0
  • ben bildim bileli yanlızım

0|1
    0|0
  • Ben kardeşim ile yasıyorum tam altı senedir 😀

1|0
    0|0
  • Yalnız yaşıyorum, ama mecburum buna. Ailem vefat etti çünkü. Sevdiğimin ölüm yıl dönümü bu gün... Gerçekten yalnızım yani. Çokta zenginim, imkan çok yani... İsteyen varsa komple devrederim herşeyi... Yalnızlığı, yalnız yaşamayı size sevdiren nedir? Yanlış anlamayın ama saçmalıyorsunuz...

0|0
    0|0
    • Başınız sağolsun, Rabbim sabrını versin inşallah.
      Yazımı iyi okumamışsınız. Anneme şakasını yaptıgımı, yalnız yaşayan arkadaşlarn varsa ilginç anılarını sordum.

• Valla aslında o kadar kötü değil

0|0
    0|0
  • Yok tatlım baya iyi oluyor. İlk başta sıkıntı çekersin ama sonra alışırsın. Ben erkek halimle çamaşır yemek ütü yaptım sen hayli hayli yaparsın :)

0|0
    0|0
  • ben varım ailemin yanındayım ama kız arkadaşım yok

0|0
    0|0
  • zor ama güzel.

0|0
    0|0
  • Yalnız eve çıktığından tek başına bir çok duyguyu tadıyorsun. Mutlu olmayı, hüznü, zorluğu, acıyı... Özgürsün bir kere hayatını sen belirliyorsun yemeğin, çamaşırın, bütçeni ayarlamak olsun. Bazen şeytan dürtüyor şeytana uyuyorsun ama güzel :) İnsan kendine yetebiliyorsa işte hayat o zaman başlıyor demektir (bence).

0|0
    0|0
  • Aç kalmak dışında olumsuz şeyler yaşamadım

0|0
    0|0
  • Ecrin'cim ben 10 küsür senedir ailemden ayrı yaşıyorum ha iyi güzel yanları da var da olumsuz yanları da çok. Herşeyle kendin uğraşmak zorundasın falan filan bir sürü dert bence hiç o topa girme.

0|0
    0|0
    • Ben zaten gireceğimi söylemedim ki. İyi okuyun yazılarımı lütfen :)

• Ha ama şimdi biri gelip beni ıssız bir adaya atsa her türlü götürürüm mevzuyu o ayrı :d

• Aferin :)

• Hep yalnzim

0|0
    0|0
  • Ayrı evin masrafını kim verecek? Sen mi ailen mi?

0|0
    0|0
  • öğrenci evi

0|0
    0|0
  • bir bucuk sene okul yuzunden ayri yaşadım elime geçen tek sey oz ailemden nefret etmek oldu bir süre sonra kacinilmaz bisey yaninda hissetmeyin alisiyon onlarsiz olmaya

0|0
    0|0
  • ben :(

0|0
    0|0
  • ben yanlız yaşıyorum

0|0
    0|0
  • Kalabalıklar içinde çok yallnızım

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    12

Kızlar Ne Diyor 8

• Lise birden beri zorunlu olarak ankarada egitim gormeye basladim. Dusun izmirden ankaraya gelmek ne kadar da zordu. Ilk baslarda okulun kendi yurdunda kaldim baktik boyle olmuyo ev tuttuk dayali doseli. Annem geldi kaldi bir iki ay sonra alistim her sey duzene oturdu. Uni 1 e geldik yine Ankara cikti şans iste ayni evde kalmaya devam ettim 3 arkadas daha buldum. Onlarla geçinip gidiyoruz.
    Onemli olan senin titiz biri olup olmamanla alakali cidden bak. Ilk baslarda evi b o k goturuyodu ama sonradan farkina varinca duzelttik. Allah kolaylik versin cok zor cook.

1|0
    0|0
  • evlenmedim e okul okumuyorum
    niye ayrı evde yaşayayım ki.
    O kadar özgürlük sevdalısı insan değilim
    anam babam yanımdayken en huzurlu benim

2|0
    0|0
  • Evet ayrı yaşıyorum okuyorum

Başlarda baya zorlandım aile insaniyimdir baya günde 5 kere arıyordum ama artık öyle dil daha rahatım hatta bazen eve geri döndüğümde ertesi gün yine yalnız olmayı özlüyorum 😂

2|0
    0|0
  • Ben üniversite icin ailemden ayri yasiyorum 2 yildir babam sürekli okul bitsin kizimi otutturucam dizimin dibine diyor ben de ben evlenicem dedim adam delirdi yok ya baska derdin vermiyorum ki ben kizimi kimle evleniyon diyor :D

1|1
    0|0
  • bende yalniz yasamak istiyorum

1|0
    0|0
  • Ben yalnızlığa alışkınım ve mutlu huzurluyum.

1|1
    0|0
  • Bende ailemle yaşıyorum

0|0
    0|0
  • Uni için mecbur gidiyorum ama zor baya aileden uzak kalmak

0|0
    0|0
Yükleniyor...