İşe girecem tavsiyeler?

Yaşım 18 okul okumuyorum kafeye işe başlıyacam garsonluk günlük 30 40 para verirler. daha önce çalışma deneyimim olmadı becerebilirmiyim sizce? biraz becereksizim bir kere işten kovmuşlardı ama aşçılık öğreteceklerdi beceremedim

0|0
5|5

En İyi Erkek Görüşü

• Hocam hemen herşeyi ypacam diye uğraşma. Müşteri kalktıktan sonra bütün bardak tabakları aynı anda götürmeye kalma mesela. Alabildiğin kadarını al gerisini ikinci seferde yaparsın. Zamanla öğrenirsin. Siparişi aklında tutmaya çalış mesela. Masaları ve oturanları kafanda kategorize et.

0|1
    0|0
    • Deneyeceğim umarım yanlış birşey yapmam teşekkürler.

Kızlar Ne Diyor 5

• Garsonluk kafe gibi yerlerde pek önemsenmesede, turizm olan yerlerde önemli bir iştir. Eğer para kazanmak istiyorsan tatil bölgelerini tercih et. Mesela Antalyaya gelirsen 5 yıldızlı bir otelde komik olarak başlarsınız ince ayrıntılar ile işler öğretilir dil bilgisi olduğu zaman b garson olursun sertifika alırsın sonra a garson olursun. Sonra sonun FB müdürlüğüne kadar gider. Emin ol para kazandıran bir iş. Yazın buraya bekleriz. Otel tavsiyesi yapabilirim

1|0
    0|0
    • Şu an öyle bir imkanım yok ama ilerde planlamadım değil. işi tam bilmiyorum kaparsam ilerde yapmak isterim

• Buraya gelenler de bilmiyor. Garsonlar tarafından gelistirilceksin zaten. O garsonluk ile bu bir değildir. Turizm çok farklı bende direk garson olmadım çok öğrendiğim şey oldu. Hakknda hayırlısı olsun

• Teşekkür ederim. umarım olur

• Dene bakalim

0|0
    0|0
  • Herkesin iyi oldugu alanlar vardir kendi becerilerine gore is bulsan yasin henuz cok gec bir cok sey yapabilirsin. Zamanini iyi degerlendir cunku cok cabuk geciyor

0|0
    0|0
  • Azmedersen becerirsin.

0|0
    0|0
    • İlk gün kaçmazsam iyidir :D

• Evet ona yazıldım ama Şu an kendi hayatımı kurmam için para biriktirmeliyim aldığım para yanıma kalıyor çünki ailemin ihtiyacı yok

• İyi o zaman.

• onun yerine sınava girsende iyi kötü bir mesleğin olsa işin daha garanti olsa mesela

0|0
    0|0
    • Lise mezunu değilim :)

• okuyabilirsin ama

• Açıktan yazılacağım ama Şu an para kazanmak hedefim. liseyi ilerde kesinlikle bitireceğim

Erkekler Ne Diyor 4

• Sakın garsonluk, cafe, mağazalarda reyon görevlisi vb gibi işlere başlama berbat olursun, rezil edersin hayatını. Bir meslek öğren git gerekirse bedava 5-6 ay karın tokluğuna bir meslekte çalış. Mesela benim mesleğim zayıf akım sistemleri.. Güvenlik kamera montajı, alarm sistemleri, araç takip sistemleri vs, vs. Ben bu iş hayatına 16'da atıldım ilk 4 ay ücretsiz çalıştım daha sonra 8 ay boyunca haftalık 125TL'ye çalıştım. Eğer ki bu yaşta parasını düşünüpte 1300 asgari ücrete tâbi olursan, 5 yıl sonra evlilik hayatına atıldığında da aynı şekilde 1300,1500'e tâbi olmak zorunda kalacaksın.

0|1
    0|0
    • Ben ne iş yapacağım lise okumadımki.
      Başka bir iş imkanı sunulmuyor bana Şu an aile parası yiyiorum kimse çalış demiyor ama hedeflerim var aldığım para yanıma kalacak garsonluk yaparsam param olacak en azından

• Zormu bu işler. Becerebilirmiyim?

• Başlangıçta mesela internet sektöründe yani uydunet, ttnet falan malzeme taşıyarak, kroşe çakarak başlarsın : )
      Güvenlik sektöründe aynı şekilde malzeme taşıyarak ve bnc konnektör (kamera uçları) yaparak başlarsın.
      Arçelikte, vestelde falan sanırım bir süre hammalık yaparsın daha sonra işi öğrenmeye başladığında kurulumlarını yaparsın, elin matkap tutar.

Her işin sonunda Usta olduğunda yine sende olduğu gibi yanına çırak verecekler tüm ağır işleri o yapacak, malzeme taşıma vb. Kurulum gibi, ayarlar gibi işler sana kalacak.

Bu sektörde maaş konusuda şöyledir 1300 asgari ücret ile 2800-3000 lira arası.

Tabii ki ilerde aşırı derece de çevrenin gelişeceğini ve kendini şirketini de kuracağını unutmamalısın.

• Becerirsin garsonluk kolay rahat ol.

0|1
    0|0
    • Sağolasın
      evde yat yat olmaz mecbur çalışcam zor olmaz umarım. tipim düzgün adam gel başla dedi

• Kibar olman yeter. Kasma bu kadar.

• Deneyeceğim

• Basit is bisey olmaz luks bir yerse musterinin egosunu oksa biraz yeter😄

0|0
    0|0
    • İnşallah öyle yemekleri felan dökmem. sakar değilim ama becereksizim biraz :D

• Yapmasina yaparsinda hic sevmedim o meslegi kardesim hamalliktan baska bisey degil. Eger sansin varsa baska bir is bul.

0|0
    0|0
Yükleniyor...