Kapat

Dua etmek istiyorum ama edemiyorum?

Eskiden her gün yatarken dua ederdim her iki anlamda da. Ama şimdi içimden abdestsiz kabul olmaz günah okur vs geçiriyorum ve dua okumayı da bıraktım. Abdest alamam her gün çünkü öyle bir insan Değilim yoğunum oje sürüyorum vs. Ama inançlı birisiyim dışarıdan öyle gözükmese de gizli yaparım bu tür şeyleri. Kendimle baş başa kalınca yani. Ama şimdi okuyamıyorum abdest almadan da her gün yatarken okusam en azından ferahlamış olmaz mıyım? Böyle çok uzaklaşmış hissediyorum kendimi.

0|0
4|6

En İyi Kız Görüşü

• Ben gercekten namaz kilmak isteyen insanin yogunluktan bunu yapamayacagini falan dusunmuyorum, eger istersen ve aliskanlik galine getirirsen namaz kilarsin, her vakit de senin dua etmene ve yaklasmana da vesile olur ztn.
    Oje vs bunlari bahane etme, acik olman kapali olman da muhim degil. Abdest icin ojeyi kısıtlayabilitsin mesela adet dönemlerinde sürmek gibi.
    Sen gerekeni yapabildigin ölcude yap, bu şekilde düşünüp sorman bile guzel bence.
    Ama yapamam diyorsan da, istedigin zaman dua edebilirsin kardesim dua icin abdeste gerek yok :)

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 6

• Allah o kadar yakındır ki bize ben sarhoşken bile pişman olup ağlayarak dua ettiğimi bilirim. Yeter ki dua et. O senin durumunu anlar. Din ruhban sınıfının yapmaya çalıştığı gibi zor değildir. Çok yerde kolaylık sağlar.

1|0
    0|0
  • Her gün yatarken ayetel kürsi oku tamam mı

1|0
    0|0
    • Abdestsiz olmak sorun olmaz dimi

• Hyr neden olsun, namaz kılmak için abdest gerekir, dua etmek için de besmele gerekir

• abdestsiz dua okuyabilirsiniz, sadece abdestsiz Kuranı Kerim elinize alıp okuyamıyorsunuz sakın kendinizi böyle yapıp uzaklaştırmayın dua edebilir ve dua okuyabilirsiniz bende bildiğim kadarıyla anlatmaya çalıştım

1|0
    0|0
  • dualar kabul olmaz boz zaman harciyon

0|0
    0|0
  • Bacim kim dedi sana abdestsiz dua edilmez diye cok yanlis her an ne halde olursan ol dua et... unutma insan bataklikta bogulmasinin tek sebebi cikmak istememesidir 😉😉😉😉😉

0|0
    0|0
  • Kendini kisitlama. Allaha yaklasmaya calis. Dua et herseyin en iyisi bilen o cunku

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Aynı dertten yakınıyorum. Her gece yatmadan önce 5 dua okurdum. Ayetel Kürsü, Elham, Kul Hüvallahü, Nas, Felak.. Bu aralar okuyamıyorum. Rahat değil ama içimden gelmediği için de isteyerek dua okumuyorum. Neden böyle olduğumu bilmiyorum. 😞

0|1
    0|0
  • Abdestsizde gece yatmadan önce nas felak ayetel kürsi ve bildiğin herşeyi okuyabilirsin rahatlar huzurlu uyursun

1|0
    0|0
  • Ayyy ne kadar da zordur o ojeleri çıkartmak.. teyyy Allaaam yaaaaa

0|0
    0|0
Yükleniyor...