Arkadaşlar 30 yaşında bir erkegin 19-20 yaşında bir kızla çıkması toplum tarafından kötü mü karşılanır?

Sizce toplumda kız ailesi tarafından ve çevresinden tepki görür mü?

0|0
17|11

En İyi Kız Görüşü

• Aşkın yaşı yoktur diye düşünüyorum fakat dikkat etmekte, temkinli olmakta fayda var. Bu da kişilerin hayattan beklentilerine, amaçlarına, evreni algılamasına göre şekillenir.
    Mesela 19-30 sağlıklı bir ilişki olmayabilir. Çünkü kız hayata daha yeni başlarken erkek hayatı yaşamış, öğrenmiş, bazı gerçeklerin farkına varmıştır. (Büyük bir ihtimal) Oysaki genç kız her şeye isteklidir. Onu da görmek ister. Onu da tatmak ister. Kısacası hata yapıp tecrübe edinmek ister. Erkek ise gönül eğlendirecek, zaman kaybedecek konumda değildir.
    Aynı şeyi 30-41 yaş için diyemem mesela. Bu çiftte de 11 yaş fark var fakat olgunluk olarak birbirine daha yakın. En azından görmüş geçirmiş çiftler olur.
    Bunlar olasılığı yüksek ihtimallerdi fakat işin seyri farklı da olabilir. Mesela annem ile babam arasında 10 yaş fark var. Babam hâlâ daha olgunluk, kültür, seviye olarak anneme bir şeyler anlatmaya, izah etmeye çalışıyor. Annem anlıyor mu? Immm, pek sayılmaz. 😊 İşin güzel tarafı da bu zaten. Herkes işinde uzman, profesör olamaz. Aile içindeki sevgi, saygı, hoşgörü, trajedi komik hikayeler hem yaş faktörünü ortadan kaldırıyor hem de hayata çok farklı açılardan bakan iki güzel insanı bir arada tutabiliyor. Sadece çocuk yetiştirmede dikkat edilmesi lazım. Şekil A (Ben) psikolojisi bozuk çocuğunuz olabilir. 😂 (Şaka tabiki.)
    Kısacası bu aşk ! Yaşa da bakmazzz, karaktere de. Zekaya da bakmazzz, zenginliği de.

0|3
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bazen aynı yaşta insanlar birbirleriyle görüşürler ve bir taraf kötü niyetliyse yaşın bir önemi kalmaz.
    Şunu anlatmaya çalışıyorum. Hep söylüyorum. Yaş değil kriter. Yaş neden önemli? Yaş farkı başka farklılıklara yol açıyor. Birisi gençliğini yaşarken diğeri daha dingin bir hayat bekliyor olabilir. Birisi gezip tozmak isterken diğeri aile kurmayı hedefleyebiliyor. Bunları düşünün. Aranızda görüş birliği, gönül birliği, akıl uyumu, duygusal çekim varsa neden olmasın. Yoksa bilmem kaç yaş fark olursa bu iş olmaz diye bir kural mı var. 2 alt katımda oturan bir çift var. Benden büyük oğulları var ve aralarında neredeyse 20 yaş fark var ama mutlular.
    Mutluluk ve sevgi yaşa bağlı değildir. Bunu tez elden anlamanızı dilerim.

Toplumun konuşmasına gelirsek. Erkek zengin olur, kız adamla parası için görüşüyor derler. Erkek yakışıklı olur, kız gül gibi oğlanı kaptı derler. Yani toplum bir çok şey söyler. Siz toplumu değil de duygularınızı, aklınızı ve ruhunuzu kendinize kılavuz etmezseniz yolunuzun sonu istenmeyen bir yöne çıkar.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• 30 yaşında bir adamın 19 yaşında bir kızla ne işi var? Toplumu geç, sen 30 yaşında bir erkek olarak 19 yaşında bir kızda ne bulabilirsin? Tamam, çıtır, lolita diyeceksin eyvallah. Ama bunlar anca yatağını doyurur. Bana ilişkiden beklentini doyuracak bir şey söyle?

0|0
    0|0
  • ee tabiki ben bile kötü karşıladım 19 nedir ya

0|0
    0|0
  • Nedir bu toplum ya kime göre neye göre şekilleniyor. Onlara ne sizin hayatınızdan onlar mı yaşayacak sizin sevginizi?

0|0
    0|0
  • Sevgiye kimse karışamaz. Belki hor görülür ama o sizin bilceğiniz şey.

0|0
    0|0
  • Evet kötü

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Evet, genelde sübyancı damgası yer. Yanlıştır ama öyle işte..

0|0
    0|0
  • 10 yas biraz fazla sanki

0|0
    0|0
  • Ben büyük bir tepki veririm
    , o_o

0|0
    0|0
  • Yoo pek değil ama kotu bir niyetle yaklasicaksa idam etsinler

0|0
    0|0
  • Bilemedim ama yaş farkı var benim arkadaş 18 yaşında 27 yaşında biri ile evlenmişti.

0|0
    0|0
  • He 30daki 19 bulsun 29 30 felan kalsın evde gençler de ayırın one be erkek büyük olsun dediki de babası kadar değil 19 kızla sevgili nedir lan

0|0
    0|0
  • Biraz görebilir

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Önyargılar silsilesi...

0|0
    0|0
  • Hayır gayet normal

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• kötü karşılıkcak toplum ne kadar iyi önce ona bakalım.
    hayat benim gönül benim yemişim toplumuda kararınıda

0|0
    0|0
  • 40-30 olur 30-20 evet kotu karsilanir

0|0
    0|0
  • Toplumu bilmem de ben kötü karşılarım

0|0
    0|0
  • Hayirrr

0|0
    0|0