Siz olsanız ne yapardınız? Çok uzun okumadim yazmayin. Uzun geliyorsa okumayın?

Lütfen kendinizi yerime koyup cevap verin.23 yaşında yeni atanmış öğretmenim. Anne babamın boşanması sebebiyle üni okudugum sehre annemi getirdim 4 yıl birlikte yaşadık. Bu 4 yıl benim için çoğu zaman zindan oldu. Boşanma ve yılların çilesi gibi nedenlerle psikolojisi bozuk ve bunu asla kabul etmeyen bir annem var. Herkes kötü bir o iyi. Iyidir hoştur annedir emeği vardir ama beni deli eden huyları var. En yakın akrabalarınin bile yuzune gulup arkasindan dedikodusunu yapan bir insan. Aşırı derece baskıcı geri kafalı ve bu onu asıl çekilmez yapan şey. Annemi çok seviyorum ama her seye karışmasından beni bunaltmasından, surekli ona buna bizim kız saf ben onu hiç tek basina birakir mıyım gibi aşağılayıcı konuşmalarından bunaldım. Her konuda "kiz basina ne isin var oralarda" lafını duyan ben kiz basima gecenin 3 ünde taksiye binip annemi hastaneye goturup durmaktan bunaldim. Yanlış anlaşilmasin anneme bakmaktan asla gocunmuyorum. Tek kızdığım tek evlat benmisim gibi bütün yükün bana yıkılması. Abim atandigi gibi direkt gitti orda hemen arkadaş bulup eve çıktı ve kızın atanırsa onla gidersin diyip ortamini hazırladı. Annem benimle kalsin istiyorum. Gelmesini de istiyorum ancak kafamı yoran çok şey var.1. si aşırı olumsuz negatif bir insan ve beni en çok üzen şey bu. Sürekli bir seylerden şikayet ediyor. Ne yaparsam yapayım mutlu olmuyor.2. si büyüdüğümü asla kabul etmiyor. Giydiğim kıyafetten görüştüğüm arkadaşa kadar her şeye karışıyor. Yetmiyor bazı arkadaşlarıma durduk yere kafayı takıp onlarla gorusmememi istiyor. Yazin evde giydigim kapri ve kalın askılı bluzla balkona çöp atmaya çıktım diye benimle büyük kavgalar ediyor hakaret ediyor. Tişört giydirmiyordu en sonunda isyan bayrağını çektim. Giyiyorum ama her seferinde kavga ede ede. Herşeyden yoruldum artık. hasta haliyle bırakıp gitmeyende kiyamiyorum ama kafayi yiyeceğim en sonunda. Ben yokken biseybolursa da vicdan azabi cekerim. Siz olsaniz ne yapardiniz?

• Çeker giderdim
    36% (5)33% (3)35% (8)Oy Ver
  • Birlikte götürürdüm
    64% (9)67% (6)65% (15)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Belirli bir yaştasın sonuçta. Kendi ayakların üzerinde kendi kararlarını vererek durman lazım. Ben turizmciyim. Normalde farklı şehirde yalnız yaşıyorum. Ama sezon bitiminde 3 aylığında ailemin yanına geliyorum ve 3 ay sonunda pişman oluyorum. Bu 3 ayda yaptığım pekçok şeye karışıyorlar. Çünkü sonuçta hepimiz yetişkiniz ailelerimiz kabul etse de etmese de. Hatalarımızla, doğrularımızla yetişkiniz. O yüzden annenden ayrı gitmeni tavsiye ediyorum. İşin risk kısmı var. Bunu anlayabilirim. Ama annen tekbaşına kaldığında insanlarla iyi geçinmek için kendini zorlamak zorunda kalıcak. Ama annenin hastalığıyla ilgili birşey söyleyemem. Ne hastası bilmiyorum çünkü.

0|0
    0|0
    • Şeker hastası. Özellikle son zamanlarda çok sık hastalanıyor. Şekeri tavan yapıyor. Ondan korkuyorum yalniz bırakmaya. Bakıcı falan desem bütün sulale tefe koyar beni

• Bunu soyledim zaten ama bu kesin cozum olmaz ki gidene kadar ses etmez gidince yine baslar ayni şeylere... zor bisey degil bu. Konustum defalarca. Guzellikle anlattım olmadi. Agladim hstalandim olmadi. Sinirlendim masa devirdim olmadi. Olmadi olmadi olmadi... degismiyor

• O halde sanırım zor bir karar vermen gerekecek :(

En İyi Kız Görüşü

• Seni cok iyi anliyorum bence kiz basina bu kadar yuku tek basina kaldirman dogru degil abin uyaniklik yapmis anneni bildigi icin abinde bu duruma destek olsun bence ve belkide annenin pskolojik bri hastaligi da olabilir bunlari bir arastir bence belkide annen de mutlu degil mutli olmayan insan etrafini da mutsuz eder annenle acik acik konus brnce kim olursa olsun seni assagilamasina hakki yoktur seni taniyor olaaydim sana oyle seyler anlatirdim ki agzin acik kalir sukrederdin belki de bilmiyroum

1|0
    0|0
    • Son zamanlarda maddi anlamda destek oluyor. Onun dışında bir şey yok. Hasta olduğunun o da farkinda ama ikna edemiyoruz hasta olduğuna. O da nasılsa kendimi kurtardım dedi çekti gitti tabii. Ayda yılda bir geliyor. Annemin psikolojik bir hastalığı olduğunu değil psikolojik bir çok hastalığı olduğunu düşünüyorum. Temizlik takıntısı, insanlarla ilgili takıntılar. Herkes onun hakkında kötü düşünüyor. Herkes onu saf bulup kullanmaya çalışıyor oyle sanıyor. Abartısiz söylüyorum komşusundan öz kardeşine kadar herkesten huylanıyor şikayet ediyor. Dünyadaki bütün insanlar işi gücü bıraktı onla uğraşıyor sanki. Bazen şekeri çıkıyor hastalanıyor biri bizle fena uğraşıyor da kim diyip duruyor. Kim ugrasacaksa. Şekerin var iste dikkat et hastalanma. Kim ugrasacak senle. Bu eve biri giriyor gibi takıntıları oluyo. Dün geldi bana kimle konusuyodun sen dedi. Kimseyle konuşmuyodum halbuki telefonda biriyle konusuyodun dedi. Hayır dedim. Video mu izliyodn dedi. Olmayan sesler duyuyo heralde :/

• mesaj atıyorum

• Tekrarlarmisin kapaliydi bu arada o kelimeyi kullanman yasak galiba burda ama bem bekliyorum en kisa zamanda yaz actim

Erkekler Ne Diyor 6

• Benimde aile ayrı annemin o psikoliji beraber atlattık senin hatan anneni anlayamamak bence annem banada baya karışır arkadaşlarıma kıyafetlerime yatagımı nasıl toplamadıgıma :) hatta bazen annem banada diyor oglum sen safsın diye evlenen kadar benim yanımdasın evlenince karına teslim edecem diye :D :D sen anneni anlayacaksın ve psikolojiyi atlamasına yardımcı olacaksın yoksa ilerde delirme ihtimalide var haberin olsun sana öyle davranmasının asıl sebebi onun yaşadıgı acıları yaşamanı istemediginden hem ayrılık hem annelikten gelen koruma iç güdüsü mantıgın önüne geçiyor sadece sabret onu anladıgını belli et ama kalp kırıcı olma ama sakın onunla dertleş ara ara alakasız konulardada olsa tavsiye al onun gönlünü hoş tutu o ayrılık psikolojisini atlatıp yaptıklarının yanlış oldugunu anladıgında çok mahcup olacak bir kardeşin olarak benden sana tavsiyem bu

0|0
    0|0
  • Anne sonuçta ne olursa insan birşeyler yapması lazım. Ama bunu bilmelisin onun karakteri bu yapacak birşey yok. Kaçmaya çalışarak düzelmez tam tersi düzeltmeye çalışırsan ne olur. Birşeyler yaparak kaçmak kolay önemli olan çabalamak değil mi?

0|0
    0|0
    • Senelerdir cabalamaktan yoruldum. Çekemiyorum artık. 4 sene uni hayatimi zindan etti zaten simdi öğretmenlik hayatimi da zindan ediyor. Kacmak cozum değil ama cozume de yanasmiyor. Psikiyatra gitmeli. 24 yasina gelmis kiza bu derece mudahale etmek hayattan sogutacak kadar olumsuz olmak normal değil çünkü. Ama gelin gorun ki doktora da gitmiyor. Ustelik bana sen git benim biseyim yok diyor. Boyle giderse hakkaten ben gitmek zorunda kalicam kafayi yedirecek çünkü bana

• Çünkü kurtuluş şuanda bu görüküyor malesef.

• Düşünüyorum guzel bir ilişkim var 1-2 seneye evlenmeyi düşünüyoruz. Ancak hanımefendi evlenince de esin kabul eder senle gelirim belki diyor. Iyi biri cikarsa kabul eder diyor. Tuttu sevgilim de anneni birakmam bizle yasar dedi :D yasamaya baslasa 1 hafta dayanamaz bilmiyor garibim

• Abime kitlerdim bu seçeneği hiç dşündün mü, bir süre sonra herkes hayatına bakmalı. Abin de kabul etmiyorsa hasta bakıcı tutun o zaman, hayatını annen üzerinden kurgulayamazsın bir süre de abinle kalsın. Çünkü senin de psikolojin bozulur ve daha kötü sonuçlara yol açabilir. Abin de anneni kabul etmezse hastalığının ciddiyeti nedir bilmiyorum, ona göre yalnız ya da hasta bakıcı ile kalabilir.

0|0
    0|0
    • Abime kitleme olayı mümkün olsa... dedim ya hemen ortami hazirladi hayatta yanaşmaz. Hastabakici olayı da kabul edilebilir değil. Bütün sulale tefe koyar terk etti kızı diye. Abime hicbisey olmaz olan bana olur bilirsiniz kızlara patlar boyle seyler bu ulkede. Şu an ciddi bir ilişkim var seneye evlenmeyi planlıyoruz. Guc bela ikna ettim annemi cocukla tanıştırdim. Allahtan sevdi sorun etmedi. Ama soyle bir sorun var diyorum ya herkese guler arkadan konusur diye sevgilimin arkasindan bisey demedi ama ona hep iyi yonunu gosterdi bu yonlerinden haberdar değil. Annen evlenirsek de bizle yasasin yalniz kalmasin kadin diyor. Hayati zindan edecek haberi yok garibimin. Dışarıya melek kimseye anlatamazsin sen kotu olursun oyle bir insan.

• Aynen enişte beyin eli ekmek tutuyorsa evlenin hemen

• Henuz atanmadi ama sene sonunda sınava girecek inşallah. Bir de askerlik var 5 ay. 1.5-2 seneyi bulur

• Inanması zor ama okudum herneolursa olsun böyle durumda ki birisini bırakmamalısın bende annemle anlaşamam ama sonuçta o senin atan

0|0
    0|0
  • Öğretmenim yıllar annenizi belliki çok yıpratmış. sizdede gençlikten sabır azalmış annenizi daldan kopan yaprak misali rüzgara bırakmayın. Onun rüzgarı siz olun

0|0
    0|0
  • Sonuçta seninde bir hayatın olmak zorunda. Yaşın genç ve böyle yaşamaya devam edersen hayatındaki diğer hedeflerine ulaşmanı engelleyebilir. Ondan sana karşı anlayış göstermesini iste. Ben seni bakarım ama benimde artık farklı bir yaşamım olması lazım de. Hastalıklar büyükleri etkileyebiliyo. Sana karşı aşırı korumacı tutumunun nedeni ise ona tek bakan sen olduğun için seni kaybetmekten korkması. Ama artık seninde yaşının ilerlerdiğini ve ilerde bir aile kurabileceğini bilmesi lazım. Hayatını onu bakarak tamamlayamazsın. Kardeşinle anlaşıp onu dönüşümlü olarak bakmalısınız ya da başka bir ortak yol bulmalısınız. Böyle durumlar bakma işi hep pasif kalanlara yıkılır. Anne babaya bakmak sorun olmamalı aslında ama herşeyine karışırlarsa olabilir. Arkadaşlarına karışıyolarsa sevdiğin kişiye de karışabilir. Ki zaten seni bu kadar kontrol ediyorsa zaten yeni biriyle tanışmanı da engelliyordur sanırım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Senin adına gerçekten üzüldüm boşa koysan dolmuyor, doluya koysan almıyor bu durumda. Hayatının en güzel yıllarını mutlu olarak geçirmek varken baskı altındasın. Bunalmışsın haklı olarak. Hem üniversite boyunca hem de atandıktan sonra birlikte olmak anne baskıcı olmasa da bunaltabilir o yaşta. Tek evladı sen değilsinki, abin en azından annenle konuşsa? Ya da doktora götür anneni psikolojisi düzelir belki :( ya çok zor ya inşallah bir an önce annen mutsuz olduğunu farkeder de düzeltir davranışlarını :(

0|0
    0|0
    • İnşallah canim inşallah... İnan çok yoruldum. Abimin umrunda değil o da farkinda durumun da kendini kurtarmaya bakıyor. Buraya tatile geldiğinde 1 haftada çileden çıktı. Dayanamadı. Doktorluksun diyo ama götürebilen kim. Gitmiyor ki. O da bana kalmasin da nolursa olsun dedi siyrıldi isin icinden. Olan bana oldu. Cidden dayanamiyorum artık senelerdir nefes aldırmadı bana. bir sey olsa bir yol olsa yalnız basima yasayabilsem de biraz nefes alsam diyorum. Hicbirseyden keyif alamaz oldum. Atandıgima sevinemiyorum çünkü biliyorum okula giderken giydigim kiyafetten, eve geldigim saate, gorustugum arkadaştan gittigim yerlere kadar sorgu sual olacak. Atandim ama sevincini yaşayamiyorum resmen. Hevesle bakıyorum atanip kendi evlerini dizen kendi duzenlerni kuran arkadaşlarima...

• Çok sevinirm duanet lütfen Allah bir yol açsın kurtarsın beni bu çileden...

• Amin canım benim inşallah Rabbim sıkıntılarını feraha erdirsin bir an önce..

• kimse okumadı sakın inanıpta ypma

0|0
    0|0
Yükleniyor...