Siz olsanız ne yapardınız? Çok uzun okumadim yazmayin. Uzun geliyorsa okumayın?

Lütfen kendinizi yerime koyup cevap verin.23 yaşında yeni atanmış öğretmenim. Anne babamın boşanması sebebiyle üni okudugum sehre annemi getirdim 4 yıl birlikte yaşadık. Bu 4 yıl benim için çoğu zaman zindan oldu. Boşanma ve yılların çilesi gibi nedenlerle psikolojisi bozuk ve bunu asla kabul etmeyen bir annem var. Herkes kötü bir o iyi. Iyidir hoştur annedir emeği vardir ama beni deli eden huyları var. En yakın akrabalarınin bile yuzune gulup arkasindan dedikodusunu yapan bir insan. Aşırı derece baskıcı geri kafalı ve bu onu asıl çekilmez yapan şey. Annemi çok seviyorum ama her seye karışmasından beni bunaltmasından, surekli ona buna bizim kız saf ben onu hiç tek basina birakir mıyım gibi aşağılayıcı konuşmalarından bunaldım. Her konuda "kiz basina ne isin var oralarda" lafını duyan ben kiz basima gecenin 3 ünde taksiye binip annemi hastaneye goturup durmaktan bunaldim. Yanlış anlaşilmasin anneme bakmaktan asla gocunmuyorum. Tek kızdığım tek evlat benmisim gibi bütün yükün bana yıkılması. Abim atandigi gibi direkt gitti orda hemen arkadaş bulup eve çıktı ve kızın atanırsa onla gidersin diyip ortamini hazırladı. Annem benimle kalsin istiyorum. Gelmesini de istiyorum ancak kafamı yoran çok şey var.1. si aşırı olumsuz negatif bir insan ve beni en çok üzen şey bu. Sürekli bir seylerden şikayet ediyor. Ne yaparsam yapayım mutlu olmuyor.2. si büyüdüğümü asla kabul etmiyor. Giydiğim kıyafetten görüştüğüm arkadaşa kadar her şeye karışıyor. Yetmiyor bazı arkadaşlarıma durduk yere kafayı takıp onlarla gorusmememi istiyor. Yazin evde giydigim kapri ve kalın askılı bluzla balkona çöp atmaya çıktım diye benimle büyük kavgalar ediyor hakaret ediyor. Tişört giydirmiyordu en sonunda isyan bayrağını çektim. Giyiyorum ama her seferinde kavga ede ede. Herşeyden yoruldum artık. hasta haliyle bırakıp gitmeyende kiyamiyorum ama kafayi yiyeceğim en sonunda. Ben yokken biseybolursa da vicdan azabi cekerim. Siz olsaniz ne yapardiniz?

• Çeker giderdim
    A seç
  • Birlikte götürürdüm
    B seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
37

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...