Cinlerin varlığına inanan var mi?

Herkes duymuştur cinle evlendi yok içine cin girdi cinci hocalar vs peki bu varlıkları goren irtibata gecen var mı?

• İnanıyorum
    A seç
  • Inanmıyorum
    B seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
Yanlış anlaşılmasın Ben inanıyorum Kuran da geçen herşeye...

0|1
2437

En İyi Erkek Görüşü

• cinler hakkında sure inmiş be :D he bide böyle tipler var diyorki cinlere inanmıyorum, dinin ne diyorsun allaha şükür islam diyor :D komedi

4|3
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 36

• İyi Akşamlar Kardeşim Cinler Muhakkak Vardır. Ama Emin Ol Onları Maddi Gözle Kimse Göremez! Kim Ben Onlarla Konuştum ve Maddi Gözle Gördüm Diyorsa İnanma Sakın Ya Sahtekardır, Ya Psikolojik Sorunları Vardır Dolayısıyla Kafirdirler.

1|0
    0|0
    • Şeytan, Cinler, Melekler ve Ruhani Diğer Varlıklar, HZ. ALLAH'ın İzni Olmadan İnsanlara Temessül Edemezler.

Maddi Olarak Görülmezler.

ALLAH (C. C.)'ın İzniyle Bu Aleme Has Vasıtaları; Kılıf ve Elbiseleri Giyinerek Görülebilirler Zira Bizler Onların Aslında Kim Olduklarını Bilemeyiz. Mümin Değil, Kafir Cinler Genellikle Tek Başına Kalan ve Bünyesi Uygun Olan, Psikolojik Sorunları Olan Bazı Durumlarda İman Sahibi İnsanlarda Dahil Olmak Üzere Maneviyattan Uzak Olan Kafir Olan Vücudunda Açık Menfez Bulunan İnsanları Korkuturlar.

Zamanında HZ. ALİ [R. A.] Efendimiz Kendine Hizmette Bulunan Cinler Vasıtasıyla Namaz Kılarken Kafir Cinler ve Düşmanlarının Taarruzlarından Korunuyordu.

Peygamber Efendimiz HZ. MUHAMMED (S. A. V.)'in Hırsızlık Yapan Cinleri Direğe Bağladığı Bilinmektedir.

• Kuvve-i Vahime: Vehim Kuvveti Denir Kalbin Bir Yerinde Bulunan Sürekli Şeytan veya Şeytanın Uşaklarını Dinleyen Bir Alet-i Vesvesedir. Şeytanın Himayesinde Olan Bir Cihaz Diyebiliriz Şeytan Bil Dil İse Vehim Kuvveti Kulaktır. Sürekli Onu Dinler ve Ona Yardımcı Olur. Şeytan ve Uşakları (Kafir Cinler ve Diğer Kötü Ruhani Varlıklar) Bu Vehimi İnsanları Yoldan ve ALLAH (C. C.) Yolundan Saptırmak İçin Kullanır.

Hakikatta Olmayan Bir Şeyi Varmış Gibi Gösterir ve İnsanı Yanıltmaya Çalışır. Vehimden Gelen Çirkin ve Kötü Düşüncelerin Dinde Bir Hükmü ve Zararı Yoktur Dolayısıyla Kul Mesul Değildir. Zira Fiiliyata Yansımadıktan Sonra Kişi Günah Sahibi Olmaz.

• Teşekkür ederim bilgiler icin kardeşim

• Cine dedim ne güzel şeysin öyle
    Dedi yavşama çarparım

1|1
    0|0
  • cin var ya da yok olsa ne faydası var olmasa ne faydası var insanlara önce bunu düşünmek gerek aslında.

1|0
    0|0
  • Tabiî inaniyorum. Şahitte oldum.

1|0
    0|0
  • Cinler ve insanları ancak kulluk etsinler diye yaratıldı, diyor allah û teâlâ. Görmedik irtibata geçmedik o ayrı

2|0
    0|0
  • Vardır

1|0
    0|0
  • Varligi ile ilgili ayetlere bakabilirisn.
    meal.ihya.org/.../...inler-ile-ilgili-ayetler.html

1|0
    0|0
  • Cinlerin var olduğu kuranın kerimde ayetlerle yer alıyor onları inkar etmek kuranı inkar etmektir kuranı inkar etmek haşa allahın kelamınıninkar etmektir

1|1
    0|0
  • tabıkı var bızım gıbı onlarda sınav dunyasındalar ama evlenme olayları falan hıkaye oyle bısey olamaz ımkanı yoktur

1|0
    0|0
  • Evlenmek ve içine girme konusuna pek inancım yok ancak varlıklarına inanıyorum.
    Nebih cini vardı sanırım Müslüman bir cin çağırıp bir insan konusunda fikir danışabildiğimizi söylüyorlardı. Arkadaş gibi.

1|0
    0|0
  • Allahu Teala ezze ve cellenin yarattığı herşeye inanırım.

1|0
    0|0
  • dabbe 5 i izle inandıracaktır:D
    üç harflileri izle o da inandıracaktır:D
    ama evde tek başınaysan izleme

1|0
    0|0
  • Müslüman olarak inanıyorum.

1|0
    0|0
  • Evet 😀😀

1|0
    0|0
  • Var. Ergenliğe girmemiş her insan evladına da gösteririm.

1|0
    0|0
  • Vardır, gördüm ve inanıyorum.

1|0
    0|0
  • Müslüman olarak inanıyorum. dünya güzeli :)

1|0
    0|0
  • Gördüm. çok şeyler yaşadım fakat o kadar uzun boylu irtibat haline girmedim.

1|0
    0|0
  • İnanıyorum

1|0
    0|0
  • Varlığından şüphe edenler kaldımı ya ateist bilim adamları bile inanıyor :D

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    16

Kızlar Ne Diyor 23

• CİN gözle görülemeyen varlık, duyu organlarıyla algılanamayan varlık demek.
    Yani cin kelimesi bizim melek, şeytan ve cin diye andığımız tüm varlıkların ortak adıdır.
    1) iyi olanlar: meleklerdir
    2) kötü olanlar: şeytanlardır
    3) orta varlıklar: cinler, bunların iyisi de vardır kötüsü de.

Cinler insana doğrudan musallat olamazlar.
    İnsanların yaşadığı şey cin musallatını bahane ederek hayal kurmaktan korkuya kapılmaktan ibarettir.

Cinlerden korkmayın, Allah'a sığının, Allah'a güvenin...

1|1
    0|0
  • beni de çok korkuttular zamanında. çok cinli filmler izleidğimden bayağı etkileniodum inanmakla inanmamak arasında gidip geliorum bana kanıt lazım kuran filan demeyin deistim inanmıorum.

1|0
    0|0
    • Kuran-ı Kerim' e inanıyormusun?

• Yahu getir çocuğu hiç konuşayacağım bir tarafa bakıp ne gördüğünü soracağım o kadar. Yok psikoloji yok bilmem ne. Geçen sene ateist arkadaşlarla aynı evde idim. Cinlere inandırırsam imana geleceklerdi inandılar gelmediler. Sonuç ise bu sene farklı eve çıktılar korkudan asdfas

• @Siriuse :D ya ülkedeki çoğu insan farklılık olsun diye hiçten inanışa yöneliolar beklemiceksin fazla bişey zamanla gene müslüman oluo onlar.

• Cin diye bir sey vardir onlarda senin benim gibi sadece boyutlari farkli onlarinda dini var onlarinda ailesi var Şu an yanimizda bile varlar ya isterlerse gorunur ya da emredilirse gorunur die biliyorum fazla ugrasmayin bu konularla

1|0
    0|0
    • emredilirse görünür doğru fakat isterse görünemez biz ne kadar fani isek onlarda öyle sadece onların madde ye hüküm sağlama özellikleri var yani ben buna görüneyip deyip görünemez Allah seni sınamak için göz perdeni kaldırır görürsün o ayrı konu

• Hz. Süleyman döneminde perde yoktu görünüyordu hatta insanlar cinlerle savaşıyordu. Yendikleride oluyordu yenildikleride. Anca bu inli cinli filmler insanların cinlerden korkmasını sağladı. Bizzat rahmetli dedem çok uğraşırdı bu işlerle tehlikeli olmadıklarını onun çağırdığında muhabbet ettiğini gördüğümde anladım. Tabi namaz kılmazsak oruç tutmazsak onların gözünde kafiriz o zaman zararlılar

• @Uguroztrkk Hz suleyman doneminde kabenin yapiminda calismislar Hz suleyman kabe yapilirken olmus ama yerindr oldugu gibi durmus ne zaman kabe bitmis o zaman oldugu anlasilmis onlarin muslumanida var inanmayanida ugrasirsan ugrasabilirleenis ama savas oldugunu sanmıyorum hic duymadim cunki dedem imamdi benimde annemde bahsetmedi bir sorayim ama genede bizim varligimizi kabul etmedigi icin seytan cennetten atildi ama cinler kabul etmis

• Köyümden biri, kadin cin ile evlenmiş. Zaten hal ve hareketleri konuşmaları (dilleri sesleri tam çıkarmiyor) degisik oluyormuş. Bir arkadasimin akrabasina cin musallat olmuştu. Kızı goturmeye bile calistilar. Sonradan kurtuldu kiz.

1|0
    0|0
  • İnanmayan müslüman değildir kuranda var bunlar ayeti inkar eden dinden çıkar

1|0
    0|0
  • İnanırım

1|0
    0|0
  • İnanırım

1|0
    0|0
  • İnanıyorum.

1|0
    0|0
  • Inaniyorum

1|0
    0|0
  • Pardon inanıyorum
    Yanlış olduda 😬

1|0
    0|0
  • Evet neden inanmayım ki. Varlıklarını çok gördüm

0|0
    0|0
  • inanmak gerektiğine inanıyorum ama bir yandanda görmediğim için bişe diyemiyorum dinden cıkmamak için fazzla düşnmüyorm :D :D

1|0
    0|0
  • Var zaten Kuranda da geçiyor.

1|0
    0|0
  • İnanıyorum tabi.

1|0
    0|0
  • @Nickimsiyaratık 😂😂 Hışt hışt hele bak

1|0
    0|0
  • Inaniyorum

0|0
    0|0
  • Varlar tabiki. Eskiden çok gören olurmuş tenha yerlerde. Bazılarına musallat oluyorlar hatta. Çok vaka var böyle...
    Bu arada ben uzaylılara da inanıyorum. Bence uzaylılar da var (ciddiyim)

0|0
    0|0
  • inanmıyorum

0|0
    0|0
  • cin olsam da adam çarpsam.

0|0
    0|0
  • Sahit oldum aa detay sorma. Inanmiosan da bunu dillendirme

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam