Cübbeli ahmet hoca kızların okumaması gerektiğini savunuyor, siz ne düşünüyorsunuz?

cübbeli ahmet hoca kızların okumaması gerektiğini savunuyor, siz ne düşünüyorsunuz?

http://www.habber.net/gundem/cubbeli-ahmet-kadinlarin-kizlarin-okumasi-aman-yarabbi-asla-h3516.html

1|0
21|42

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Yazar burada diyor ki , kadınları eşlerinizi kızlarınızı okutmayın ki ileride üç beş tanesiyle birden rahat rahat evlenelim o da karşı çıkacak olursu din falan deriz, evde köle gibi otursun koca gün bize hizmet etmek için yaşasın hayatta başka bir amacı olmasın. -.-

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 41

• adamın ne dediğini anlamamışsınız ki bari iftira atmayın adama günah be vicdansız gizli, adam diyor ki bluya ermiş kızın erkekle oturması kalkması beraber okuması caiz değildir diyor. e doğru dinen haram.

1|0
    0|0
    • Ayri bir dunya yaratsinda ayni dunyadada yasamayalim o da gunahtir o halde!

• Hayir sadece sucun gunahin %90i erkeklerden kaynaklanan seyler. Biraz otur dusun bu sorularimi ve cevaplarini. Kendinde diyeceksin erkekler maffediyor kadinlarin hayatini diye.

• bak nereye geldik erkekler kadınların hayatını mahfediyormuş, konumuz bu değildi saptın sen
      erkek herşeyi yapcak kadın yapınca yasak olcek ? ben öyle bişey dedimmi yukarıda? kadına yasak olan şey erkeğede yasak dedim birden başka bir dala atlayıverdin sen

• Söylenen sözü cımbızla alıp irdelemek doğru değil.

Sözün niyetine, ortamına, o an ki konunun ne olduğuna, önceki ve sonraki cümlelerine bakılmalı. Şu an ki ortam gereği söyledikleri doğru, karma eğitim sistemi var ve uygun değil kızların okuması. İslam dininin bayana değer vermemesini değil aksine verdiği değeri gösterir. Asıl problem ülkemizde tahrip edilen din ve bize dayattıkları.

0|1
    0|0
  • peki karısı doğum yapınca doğum için kime götürecek merak etmiyor değilim

2|1
    0|0
  • Şu an adamın söylediklerinin çarpıtıldığı çok açık. Blu çağına girmiş kız çocuklarının erkeklerle aynı ortamda bulunması caiz değildir diyor. Kızlar için okullar var. Kız liseleri var.

1|1
    0|0
  • Cübbelinin dediklerinin %90 ı doğru. Bu bahsettiğin kalan %10 luk kısım

1|0
    0|0
    • O adamın bir allah var dediğine inan başka da inanma

• videoyu izlediniz mi?

• @bulems şimdi izledim iyi güldüm

• Karısına bayan doktor ister ama o... ç

1|2
    0|0
    • Video karma eğitime karşı olmasıyla ilgili kızların eğitimine karşı olmasıyla alakası bile yok.

• videoyu izlediniz mi?

• Ya bırakın şu dallamayı ya! Din komisyoncusu! Her konuştuğundan şer damlıyo. Dinle alakası yok. Şirk dininin müridi bu adam.
    http://i.hizliresim.com/pB71gJ.jpg

0|0
    0|0
  • Muhtemelen okula gönderilen kızların çoğunlukta alıp başını gideceğini veya dinden hepten uzaklaşacagini düşünerek bunu söylemiştir. Esasen ilim yolunda ilerlemeyebilmek için evvela okumayı rafa kaldırmak büyük hata olur. Zira nice bayan çağdaşlık adı altında dinden uzaklaşıyor olduğu gibi çok daha niceleri cehalet yüzünden eşinden şiddet ve haksızlık görüyor, kendi hakkını savunmaktan aciz oluyor. Yani sonuç olarak böyle düşünmek bence büyük hata. Okumak zaruridir.

0|0
    0|0
    • videoyu izlediniz mi?
      orda eğitimlerine karşı çıkmıyor kadın-erkek karma eğitime karşı çıkıyor yani okumasınlar demiyor birlikte değil ayrı ayrı yerlerde eğitim almalılar diyor.

• Videoyu izleyemedim. Zaten sözlerimden de bunu anlamışsındir. Ancak ben yine de bu zincirin eğitimle kırılması gerektiğine inanıyorum. Zira iş cinsiyetleri ayırmakta değil, kafada bitiyor. Ülke bunun böyle olduğunu gösteren örneklerle dolu.

• Din çerçevesinde yargılarsan dediği doğru.

Kendisi de bir din bilgini. Dediği yanlış birşey değil.

Ama bize göre;yani modern toplumu savunan kişiler olarak ters bir görüş

0|0
    0|0
    • Kardeş onun anlattıkları uydurmadır. Kuran ile yüzleşmiş bir insan olarak cübbelinin anlattıklarının hak ( doğru/ vahiy ile tasdiklenmiş gerçekler ) olmadığına kendimi Allah nezdinde şahid tutuyorum.

• Heh tamam. Hayırlı geceler.

• Kız ve erkeğin "bir arada" eğitim görüp çalışmasına islam onay vermez diyor videoda.

• böyle şarlatanlara bakıp islamdan sogumasın kımse islam ilim dinidir ılk ayetı oku olan bı dındir herkes okumalı ilim bilim öğrenmelı

1|0
    0|0
    • Videoyu tekrar izlerseniz lafı eğitim görmesine değil kadın ve erkeğin bir arada eğitim görmesine ve çalışmasına.

• İnanmam pikachu

0|0
    0|0
  • İnternet sitesi açıp orda "cehennemde yanmayan kefen ve terlik" satan bir adamın sözünü dinleyecek değilim. Cübbelinin eline ver bir kadın sabahtan akşama kadar onu yalasın ancak onu bilir. Ne anlar kadına verilen değerden onun okutulmasından filan..

1|0
    0|0
    • kadınlar eğitim almasın demiyor videoda. Kadın-erkek karma eğitim almasın diyor. Yani eğitim alsınlar ama birlikte değil ayrı ayrı olsun diyor.

• Dalga geçmeyin, kızların okutulmasının doğru olup olmadığının tartışıldığı bir Türkiye'de göreceğiz. Üstelik bunu erkekler değil kadınlar tartışacak.

0|0
    0|0
    • hmm bu da bir düşünce tabi. ama merak ettim okumazsak nasıl iş bulucaz :)

• :) yok artık ben bekarım ama kocam yok. kim beslicek beni

• Koca bulurlar merak etme, koca buldurma ofisi açarlar

• Daha 25 saniyede olayı açıklamış bu kadarmı akıl erdiremiyorsunuz? Erkeklerle birlikteki çalışma ve eğitime karşıyım diyor.

1|0
    0|0
  • Şerefsizin teki. Hasta olunca hastanede bayan doktor müdale etmesine izin veriyor. Pisliğin namussuzun şerefsizin teki.. Onunun bunun çocuğu cübbelisi..

0|0
    0|0
  • Karma eğitime karşı o

1|1
    0|0
  • Cübbeli hoca kızlar okumasın demiyor kızlarla erkekler aynı sınıfta okumasın diyor, yalnış bilgi vermeyin lütfen, youtubede vidyosu var izleyebilirsiniz. Soruyu soran arkadaş yanlış bilgiyi düzelt lütfen

1|1
    0|0
  • Geçen gördüm haberlerde hanım ablamız ameliyatına girmiş. Bunlar kadını cahilleştirip köleleştirmek isteyen amcalar.

0|0
    0|0
    • Videoyu tekrar izlemelisiniz, kızlar eğitim görmesin demiyor.

• videoyu izlediniz mi?
      kadın erkek karma eğitime karşı çıkmış bayanların eğitim alıp meslek sahibi olmalarına değil.

• Ünide bazı kızlar para karşiliğinda ilişkiye girer bazilari parasiz ilişkiye girer :) adam hakli olabilir ;)

0|0
    0|0
  • Saçma çünkü SANANE Cüb. Ahm Hoca milletin kızının okuyup okumamasından. İsteyen okusun isteyen okumasın bizenee

0|0
    0|0
    • bayanların okumasına karşı çıkmamış, karma eğitime karşı çıkmış videoyu izleyin...

• Katılıyorum

0|0
    0|0
  • Bunların gittikçe saçmaladığını düşünüyorum orta çağ avrupası gibi dini kullanıyolar ama öyle değil

0|1
    0|0
    • Videoyu tekrar izlerseniz kadınların eğitim görmesine karşı değil erkek ve kadınların bir arada eğitim ve çalışma görmesine karşı. ki buna İslamda izin vermiyor.

• @XGSprit Farkındayım ama sadece bunun için değil her şeyde var

• herkesin kendi görüşğü

0|0
    0|0
    • Cübbeli Ahmet Hocanın değil, İslamın görüşü bu. Videoda da geçtiği gibi kız ve erkeğin bir arada eğitildiği çalıştırıldığı sisteme karşıyım diyor. Kilit nokta, sorunun çıktığı nokta erkek ve kızın bir arada olması.

• biraz abartı geliyor bana karılarını kadın doktor baksın istiyo buna ne diyecez o başka bu başkamı yoksa okumuş doktor olmuş bende istifade edeyim mi diyor acaba

0|0
    0|0
    • Videoda zaten eğitime ve çalışmaya karşıyım demiyor dikkatlı izlerseniz. Erkek ve kadının bir arada bulunmasına islam onay vermiyor demekte.

• Oyuncak bebeklere de tahrik edici diyen bağnazın teki

1|1
    0|0
  • Bu dinnolardan neler duycaz daha

0|0
    0|0
    • Kız ve Erkeğin bir arada eğitim görmesine İslam onay vermez diyor, eğer tekrar izlerseniz görebilirsiniz.

• Cübbelinin bunu diyeceğine ihtimal vermem.
    Caps vb dir o...

0|1
    0|0
    • Zaten öyle birşey dememiş başka tarafa çekmeye çalışıp fitne çıkarmaya çalışıyorlar. Açık ve net bir şekilde -kız ve erkek- karışık eğitime ve çalışmaya karşıyım diyor, ayrıca bunu kendi demiyor islamın istediği bu.

• @XGSprit ben izlemeye bile gerek duymadım. Çünkü Cübbeli, ehli sünnet bir din âlimidir. Ve bilir ki, "ilim, mü'minin yitik malıdır, onu arar bulur"... Ve de bu sözleri söylemez, söyleYEmez...

• A*k yobazı ne bekliyorsun. Hocalıktan parayı kıran bir elemanımız.

0|0
    0|0
    • kadınların eğitimine karşı çıkmıyor karma eğitime karşı çıkıyor videoyu izleyin

• @bulems Tek taraftan bakıyorsun olaya, biraz geniş açıdan bak.

• Cehaletin en çirkin hali

0|0
    0|0
    • Videoda kız ve erkeklerin bir arada eğitim görmesine karşıyım diyor açıkca.

• Hastaneye karılarını kızlarını götürdüklerinde kadın doktor istemesinler

0|0
    0|0
    • kadınların okumasına karşı çıkmıyor karma eğitime karşı çıkıyor. Videoyu izleyin bir her gördüğünüze inanmayın

• @bulems şu an karma eğitim var ne yapalım çözüm ne?

• müslümanlar İslam'ı düzgünce yaşasa bu sorun olmazdı eğer müslüman değilseniz bunu dikkate almazsınız zaten yalnız her gördüğünüze inanmayın. Videoda eğitim almasınlar demiyor.
      eğer müslümansanızda oturup düşünün, eksıklerinizi tamamlamaya çalışın. Şu an için karma eğitim var bizde şartları değerlendiriyoruz haklısınız ancak o zaman da yine her gördüğünüzü inanmayın ve tepki vermeden önce doğruları öğrenin.

• Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 20

• sacmalik

1|1
    0|0
    • Videonun ana noktası Erkek ve kadının bir arada bulunmasıyla ilgili. İslamın kadının öğrenmesini yasaklamasıyla en ufak ilgisi yok.

• Allah akıl dağıtırken bu şemsiye açmiş demek ki.

1|1
    0|0
    • Kız ve erkeklerin bir arada eğitim görmesini islam kabul etmez diyor, videoyu izlerseniz zaten görebilirsiniz. Eğitime karşı değil, olmazda.

• Bence kimin söylediği önemli değil. Önemli olan gerçekten bir kadının kendi ayakları uzerinde durabilmesidir elbette bunun icin iyi bir meslek gerekiyor

0|0
    0|0
    • kadınların okumasına değil karma eğitime karşı

• @bulems ben karşı olup olmadığını söylemedim kim ne düşünürse düşünsün bir kızın meslek sahibi olması gerektiğini dusunuyorum, dolayısıyla okumasinin gerektiği inancındayım

• Kadınların tamamen erkeklerden ayrı okuyup calisacaklari yerler neden haram olsun ki? Ama böyle bir yer Şu an türkiyede yok Karma sistem caiz degil. InsaAllah birgun duzgun bir egitim sistemi gelir.

0|1
    0|0
    • Iciniz fesat olmazsa hersey caizdir. Sadece kadinlarin ya da erkeklerin yasadigi dunya varsa oraya gidiniz ya da kimse evlenmesin uremekte caiz degildir. bir imza mi caiz kiliyor heryerini gorup ellemesini.

• O konuda hakkini yiyemem kizlarda erkeklerde sapitiyor ama hepsi icin ayni sey gecerli degil tabiki. Bizde okuduk kimseye bulasmadan. Hem herkesin gunahida sevabida kendine. Cennet var ama cehennemede insan lazim.

• Peygamberlerin gelme sebebi insanları uyarmak eğitmek. Cübbeli Ahmet Hoca İslam'ın kızların ve erkeklerin bir arada eğitim ve çalışma göremeyeceği bilgisini aktarıyor. Şuanki sistemin yanlış bir sistem olduğunu birilerine duyurmayada çalışıyor elbette.

• O nasıl hoca?

0|0
    0|0
    • Sadece kız ve erkeğin bir arada eğitim görmesine karşı olan bir hoca. Eğer videoyu tekrar izlerseniz veya izlediyseniz görebilirsiniz.

• Oda kendini bir sey saniyor.

0|0
    0|0
  • Eğer cidden bunu demisse halt etmiş o adam :)

1|0
    0|0
    • Görüş sahibinin iftirasından başka birşey değil zaten :) Videoda açıkca "kız ve erkeğin" bir arada eğitim ve çalışmasına islam izin vermez diyor. Tabi iftira atmak bir tık kadar uzakta...

• Kizlar okumasin diyip kadin doktor isteyen yobaz insanlar.

0|0
    0|0
    • Ayrica herseyi kadina gunah erkege hak olarak goren insanlari saymiyorum ben. Ciddiye bile almiyorum. Bıngıldaklari gelismemis.

• @XGSprit kadinlar nasil erkeklern yuzune bakiyomus bakamazmis erkekte kadini goremezmis perdenin arkasindan soylicekse bisey solicekmis. Sacmalik. Erkekle kadin brbrini gormeden evlenmiyor ve eger ureme sartsa bu dunyada herkes gunah isliyor.

• @gizlimüsteri Bu yüzden islam mantık dini değildir veya her insanın aklına göre tek tek indirilmemiştir, mümkündür ama bunun için bütün insanların sayısınca kitap indirilmesi gerekirdi. Yapamayıp günah işleyebiliriz ama inkar edemeyiz.

Ahzab Suresi 53. Ayet:
      Ey iman edenler! (Rastgele) Peygamberin evlerine girmeyin, (bir başka iş için girmişseniz ille de) yemek vaktini beklemeyin. (Ama yemeğe) çağrıldığınız zaman girin, yemeği yiyince dağılın ve (uzun) söze dalmayın. Gerçekten bu, peygambere eziyet vermekte ve o da sizden utanmaktadır; oysa Allah, hak (kı açıklamak) tan utanmaz. Onlardan (peygamberin eşlerinden) bir şey isteyeceğiniz zaman, perde arkasından isteyin. Bu, sizin kalpleriniz için de, onların kalpleri için de daha temizdir. Allah'ın Resûlü'ne eziyet vermeniz ve ondan sonra eşlerini nikahlamanız size ebedi olarak (helal) olmaz. Çünkü böyle yapmanız, Allah katında çok büyük (bir günah) tır.

• Herkesin kendi düşüncesi.

0|0
    0|0
    • Videoda da geçtiği gibi bu İslamın düşüncesi. Kadın ve erkeğin bir arada eğitim veya çalışma görmesi İslamın kabul etmediği birşeydir. Maalesef sistem böyle doğru ancak hiçbirşey demedende değişeceği yok. Muhtemelen zaten değişmeyecek.

• Kendi koynuna alicak heralde.

0|0
    0|0
  • şuna hoca demeyin ya. sapık

0|0
    0|0
    • Hocadan çok İslam alimi zaten. Ayrıca videoda kadınların eğitimine değil kadın ve erkeğin bir aradaki eğitimine karşı, ki İslamda hoş görmez. Ayrıca neden sapık dediniz? Eğer yaptığı günahlar için diyorsanız, insan denilen varlık peygamber olmadığı sürece günah işleme potansiyeli taşır, islamın içine girdiği an melekleşmez. Başka birşeyse bilmiyorum.

• Her zamanki gibi saçmalamış arap bozması

0|0
    0|0
    • İslamın öğretisini aktarmış, kız ve erkek bir arada eğitim görmesi kabul edilemez. Sistem Şu an böyle kabul ama sistemin yanlış olduğu öğretilmediği sürece sistemde değişmez.

• @XGSprit bu bahsettiğin de islamın öğretisi değil, Arap öğretisi. Hz ayşe en büyük muallimdi kadına da erkeğe de ders veren. Kadınlar da mescidin içindeydi o dönemler

• @umayana Hali hazırda İslam-i ahlakın zıttı olan bir ülkede yaşıyoruz ki bunu geneli müslüman bir ülkede yaşıyoruz. İslam-i kurallara uyan kadın kadına, erkek erkeğe eğitim ve çalışma sistemi için islami bir düzen ve ahlak gerekir en başta. Ülkemiz için konuşursaksa bence sadece dahada kötüleşicek bir ahlak düzeniyle hızla ilerliyoruz. Temel sağlam değil, hali hazırda imam hatiplerde de öyle sorunların olmasına zaten şaşmamalı. Ancak temelimizde sorun olması demek İslam böyle istiyor ama bize uymuyor o yüzden İslamı islama göre değil bize veya zamanımıza uyduralım şeklinde de aktaramayız. İslam kıyamete kadar geldi kendisine uyulsun diye geldi uydurulsun diye değil.

• Saçma

0|0
    0|0
    • Öyle birşey demiyor zaten görüş sahibinin iftirası videoyu izlerseniz görebilirsiniz.

• cahil adamın cahil görüşleri

0|0
    0|0
    • Hayır sadece İslamın görüşleriniz aktarıyor. Videoda da görüldüğü gibi kız ve erkeklerin bir arada olmasına eğitim görüp çalışmasına İslam izin vermez demekte.

• tabi kendi haremine katmak icin nasil yol izleyecegini sasirdi adam pis sübanycı sapık

0|0
    0|0
    • Sanırım izlemediniz videoyu, erkek ve kadının bir arada eğitim görmesine İslam razı değildir demekte.

• Pek de önemli biri olduğunu düşünmüyorum. Söyledikleri de beni ilgilendirmiyor.

0|0
    0|0
    • kadınların okumasına değil karma eğitime karşı zaten

• Hiç şaşırmadım

0|0
    0|0
    • Böyle birşey demiyor, görüş sahibinin iftirasından başka birşey değil. Kız ve erkeğin bir arada eğitimine karşıyım diyor.

• ciddi anlamda sinirlendim ve videoyu izleyip yorum yapacaktım.
    Ama izledikten sonra sana sinirlendim sizin kafanızda mı var?
    bir insanın lafları bu kadar çarpıtılmaz.
    Adam eğitime karşı değil kadın-erkek karışık eğitime ve çalışmalarına karşı. İslam nikah düşen kadın erkeğin aynı yerde bulunmasını zaten uygun görmez evli olup karısını kocasını iş arkadaşıyla aldatanları düşünürsek haksızda değil. Önlem alınması gerekiyor. Adamın bahsettiği bu yoksa okumasınlar demiyor
    bu yazdıklarımıda sen şimdi başka yöne çekersin dinlediğini anlamayıp yanlış yorumlamışsın zaten

0|1
    0|0
    • Ben yorum yapmadim.

• kızlar okumasın dememiş , karma eğitime karşı çıkmış

• Tebrikler, siz ve neredeyse birkaç kişi hariç herkes, bu iftirayı -muhtemelen videoyu izlemediklerinden- hemen kabullenip üstüne hakaret etmişler maalesef.

• Sonuna kadar katılıyorum

0|1
    0|0
    • Karma eğitim, evet. Avrupa bile bunun üzerine gidip dikkatı bozan bu sisteme karşı -en azından bir kısım yer ve okulları- ...

• Bu adama kalsa tüm gün evde oturup kocamızla sevişelim ve yemek yapalım. Sığ kafalı ne beklersin...

1|0
    0|0
    • yaaa adamı sevmiyorum ama öyle bir şey demişsin ki çok iyi fikir gibi geldi. bütün gün sevişip sevişip yemek yemek... ben de müridi olacağım adamın sayende :P

• @XGSprit ben Cübbeli Ahmetin 200 saat sohbetini izlemişimdir onun görüşlerini senden çok daha iyi bilirim eminin sen dini konulara benim kadar vakit ayırmıyorsundur şimdi boş laf kalabalığı yapma

• Daha az dinlediğimi nereden bildiniz? Şuana kadar İslamın emrine veya peygamberin sünnetine aykırı bir tane lafını duymadım.

Yükleniyor...