Yaptığım yardım sizce doğru mu?

Arkadaşlar okuyup cevap veririseniz sevinirim. Bugün ekler almak için pastaneye gittim. (Bilmiyorsanız Google' a ekler yazıp bakabilirsiniz.) Ben bu pastayı çok seviyorum. Baktım böyle durumu iyi olmayan bir çocuk ve annesi de tulumba alıyordu. Ben de ne biliyim içimden geldi çocuğa da bir tane ekler aldım. Sizce mahçup olmuşlar mıdır? Utanmışlar mıdır? Pastaneden çıkınca aklıma geldi pişmanmış gibi hissediyorum. Ama amacım kötü değildi çocuğa da almak istedim.

Not: Pastanede 2 müşteri daha vardı bu arada.

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• birincisi bir iyiliği yaparken niyet önemlidir , senin kötü bir niyetin yok oyüzden kendini rahatsız veya pişman hissetmenede gerek yok. ikincisi o çocuğu birdaha nerde göreceksin zaten belki mahçup olmuştur olabilir ama sonuçta mutluda olmuştur. diğer müşterilerinde zaten senin hakkında veya çocuk hakkında kötü birşey düşüneceğini zannetmiyorum. kim düşünebilir ki. buna benzer birşeyi bir zamanlar bende yapmıştım laf uzuyor gerçi kusura bakma ama aynı şeyleri hissettiğimiz için yazmak istedim. herneyse 4 yaşlarında bir çocuk yanındada annesi. çocuk çikolata istedi kasiyere sordu ne kadar diye 1.50 krş. tu yanlış hatırlamıyorsam, annesindede para yoktu heralde sonra alırız dedi yerine koydu, çocukta ağlamaya başladı, bir çocuğun ağlamasına hayatta dayanamam parasını ödedim çikolatayıda çocuğa verdim annesi arkamdan koştu olmaz hayır falan diye birşeyler söyledi önemi yok abla dedim hemen gittim. ha belki annesi mahçup olmuştur ama o çocuk mutlu oldu sonuçta o benim için yeterliydi.

0|1
    0|0
    • laf uzasın kusuruna bakmadım :) yorumun için teşekkürler :)

• iyilik iyiliktir yap gitsin gerisini düşünme derler bazıları.. aslında oda yanlış bir iyilik bile yanlış şeyler doğurabilir.. iyilik yaparken bile ince düşünmek lazım, sende böyle birşey düşünebildiğine göre vijdanlı bir adamsın belli.. o güzel yüreğini hiç kaybetme

En İyi Erkek Görüşü

• Çocuklar pek mahcup olmaz ama annesini bilemem.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Onların tepkisi nasıl oldu da böyle bir kanıya vardın? Yani mahçup gibi falan mı oldular

0|1
    0|0
    • hayır bir tepkisi falan olmadı ama ne biliyim aklıma takıldı da. böyle konularda biraz pimpirikliyimdir. Yani kafaya takarım mahçup oldurlar mı acaba diye.

• peki teşekkürler yorumun için :)

• Yok yani içinden gelmiş bence mahçup olmamışlardır.

0|1
    0|0
  • Tulumba ondan daha güzel

0|0
    0|0
    • çok yararı olan bir görüş. hll

Erkekler Ne Diyor 3

• öyle olsaydı annesi söylerdi herhalde ya da tavırlarından rahatsız oldukları anlaşılırdı. bence güzel bir jest yapmışsın birde üzerine üzülüyorsun :)

0|1
    0|0
    • Zaten kadın biraz olmaz dedi falan ama çocuk da çekinerek aldı biraz. Sonra iyi akşamlar abla dryip çıktım kadın da güldü. Yorumun için teşekkürler :)

• Çok iyi yapmışsınız, çocuğa bir hediye niteliğinde olduğu için iyi yaptınız.

0|1
    0|0
  • Bende üzüldüm neden

0|1
    0|0
Yükleniyor...