Kızı olduğu için üzülen anne ve babalar hakkında neler düşünüyorsunuz?

Maalesef ülkemizde kadın erkek eşitliği hâlâ sağlanamadı. İnsanlar oğlum olsun nasıl olursa olsun diye düşünüyor kızı olunca da nerdeyse çocuğu ölü doğmuş gibi üzülenler var neler düşünüyorsunuz bu tip insanlar hakkında?

1|1
21|30

En İyi Erkek Görüşü

• Maalesef Allah in takdirini kabul etmemiş kişiler bence. Peygamber efendimiz kız çocuğunu omzuna alıp gezermis cahiliye döneminde. Şimdi de neredeyse öyle bir kesim var. Toplum ile alakalı maalesef. Erkek adamın erkek çocuğu olur, mantığı var hala. Böyle oldukça kız evlatlar öyle karşılanıyor. canım düşünmüyor ki eşi , annesi ne acaba diye

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Oysa peygamber efendimiz kız çocuğu olup da hayırlı yetiştirene onlara iyilikte bulunanlara cennet müjdesi vermiş.

Kız çocuğu değerlidir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• aptal insanlardır.. kız çocuk bir hediyedir.. gerçek ve çok değerli bir hediye... gerçekten aptal insanlar... ben çıldırıyorum bir kız çocuğum olsun diye... vatandaş burun büküyor.. yuh ya..

1|0
    0|0
  • Cehalet bunun adı!
    ALLAH emanet etmiş ayrım mi olur..

1|0
    0|0
  • Ben kız çocuğu isterim. Öyle düşünenlerin aklında kız çocuğunun zorlukları var şahsen öyle insanları sevmiyorum evlat bu kızıda erkeğide yaradan veriyor canından bir parçaysa onada diğer evladın gibi eşit bakacaksın zaten sen ne kadar iyi yetiştirirsen oda o kadar güzel olur o kadar iyi olur.

1|0
    0|0
  • İnsan çocuğuna eşit davranmalı bence. İkiside Allah vergisi.

2|0
    0|0
  • Uleyn benim kızım olsun başlık parası istemeyecem nan :)

1|0
    0|0
  • Beyinsiz insanlar ne olacak
    Evlat olsunda kız olsun... Hiç çocuk sahibi olamayanları düşünmüyorlar.

1|0
    0|0
  • çok yanlıs

1|0
    0|0
  • Hiç bir şey düşünmüyorum. burda bayan doktor yok mu diyecek duruma düşsünler bir kere yeter.

3|0
    0|0
  • Kız çocuklarını daha çok severim ve daha çok sevilir

3|0
    0|0
  • Bana versinler ben kızım olsun istiyorum :)

1|0
    0|0
  • Yobaz cahil olduklarini dusunmuyorum cunku oyleler.

1|0
    0|0
  • saçmalıyolar

2|0
    0|0
  • üzülmem tabiki
    ama 2 oğlum olsun istiyorum kız babası olmak çok zor

1|0
    0|0
    • Allah hayırlı evlat nasip etsin sana.

• Saçmalık

1|0
    0|0
  • Evet öyle insanlar var ama ben gerçekten kızım olsun isterim :D

1|0
    0|0
  • canım onlar

1|0
    0|0
    • ben onlara g. e. rzekalı yazdım site canım olarak çevirdi yanlıs anlamayın

• Kim öyle düşünen.

1|0
    0|0
    • Türkiyede çok var bu düşüncede insan. Yani örnek her yerde

• Kız evlat candır be :)) soy için falan istiyorlardır çokta önemli sanki :D

• 2 oğlum olacağına 1 tane kızım olsun. Kız evlat hakikatlidir, kız evlat dayanaktır.

1|0
    0|0
  • halbuki kız çocuğu berekketti bunu bilmeyen insanlar, a sözum olmaz !

1|0
    0|0
  • Eskidendi onlar bacım. Şimdi 100 binde bir belki.

0|0
    0|0
  • kendi canından bir parçayı sevmeyen insan olamaz.

1|0
    0|0
  • Ben evlenince kızım olsun istiyorum :D onlar kafayı yemiş Doktor kendi haline bırakın dedi :D

0|0
    0|0
  • Kadın ve erkek eşit değildir. Bırakın şu saçma sapan ifadeleri. Kadının üstün/zayıf yanları vardır. Erkeğin üstün/zayıf yanları vardır. Ve ikisi de aynı kulvardaki Yarışçılar değildir...

0|0
    0|0
  • ben kendime bakarım

0|0
    0|0
  • Yani burdaki foto paylaşımlarını görüyorum da umarım kızım olmaz diyorum

0|0
    0|0
  • normal birşey bende oglan isterdim

0|0
    0|0
    • Neden kadın düşmanısınız?

• @-Ros- sanane düşünçemden ben böyleyim kimse degistiremez bunu

• Herkezin görüşü farkli. Hem benim bir tarafim düşünçemin saçma oldugun söyliyor ötekise tam tersini bende mantikli olani seçrim

• benim iki kizim var cok. memnunim erkek istemem

1|0
    0|0
  • İşin aslı soy devamıdır. Elbette toplumda insan çoktur ama bunların içinde soyunun size ait olanları tercih edersiniz. Benim tesbitlerime göre kadın 7 kuşağa kadar erkek ise sonsuza kadar sürecek bir soy devamı sağlamaktadır. Ayrıca evlenen kadın koca eline bakarken erkek ise lider rolunu üstlenir. Yaşlanınca bize kızın bakmasının zor olduğunu bilir bu sebeple kadındansa erkek tercih edilir. Son olarakta baba meslek erbabıysa erkek çocuğunun ona yardım edeceğini ve işini devralacağını bilir. Elbette 3 kız çocuğun namusuyla yetiştirilip büyütülmüş olması dinen cennete girme vesilesidir. Ayrıca kız kadın gibi kelimeler köken olarak korunan kelimesiyle aynı köktendir (arapçada). kısaca kadın zarif bir varlıktır güzel olarak nitelendirilir annedir dosttur yollaştır. ne fiziki he düşünce olarak nede yaratılış olarak aynı olmayan bu 2 varlık birbirinin elbette tamamlayıcısıdır. Ayrım yapmak evlat olarak dinen haramdır (miras olarak payı farklıdır). miras olarak payının farklı olması kadına bakacak kişinin erkeği olmasındandır. Erkek kendi ailesinin soyunu devam ettireceği için mal hakkıda eşine bakma mükellefiyetide yaratılış olarakta erkeğin hakkıdır. Bana göre yanlış ya da doğru farklılık gösterir. Doğruyu ALLAH bilir ve kitabında anlatır. Okuyun KURANI KERİMİ görürsünüz. Cahilce ordan burdan kulak dolması laflarla hayatınızı yönlendirmeyin.

0|0
    0|0
  • kızımın olmasını çok istiyorum oğlum olursa da yok öyle nasıl olursa olsun demek sırf erkek diye kendini özel hissetmemesi için elimden geleni yaparım. allah ikisini de uzak tutsun azılı suçlu bir oğlum olmasındansa mağdur olmuş kızım olmasını tercih ederim.

2|0
    0|0
    • Öncelikli sağlıklı sonra vatana millete hayırlı çocuğun olur inşallah

• Bende onla aynı yaştayım bence anlaması lazım ama anlamıyor.

• @-Ros- erkekler geç olgunlaşır derler umarım anlar insanlık için tehlikeli çünkü bu bozuk zihniyet. tabi bir de oğlu olunca dünyadaki tek erkek kendi oğluymuş gibi davranan kadınlar var o da ayrı bir sorun.

Kızlar Ne Diyor 20

• Cahiller

1|0
    0|0
    • Tabiki erkek bunu ayrılmanın anlamı yok sonuçta Rabbim isterse kız isterse erkek evlad verir yanı kimse seçemiyo neyo kafası bu

• Tuhaf gerçekten

1|0
    0|0
  • Babam.. kız istememis hiç. 4 tane kizi var sadece. Sevmiyor. Olsun çokta önemli değil. Gün gelecek ettiği laflar bir bir girecek popona. Sabırla bekliyorum.

1|0
    0|0
    • Benim babam da kız olduğumu duyunca yıkılmış sonra hiç sesim çıkmayınca çok korkmuşlar doktor beni hayata getirmek için uğraşmış ozman daha çok üzülmüş inşallah babanda böyle yapmayı bırakır.

• Bu yaşıma kadar yoktu. Değişmesi geçmişte kalan 25 seneyi degistirmeyecek. Ona en çok ihtiyacım olduğu zamanlarda yoktu. Artık olmasının da bir anlamı yok :)

• Kaçıncı yüz yılda yaşıyoruz ama cehalet daha hala bitmiş değil kız erkek ne fark eder? Sağlıklı sıhhatli olsun yeter bence kız çocukları daha tatlı ben kızın olmasını isterim

1|0
    0|0
  • Ellerindeki elmasın değerini bilmeyen insanlar oldukları için acıyorum onlara

2|0
    0|0
  • Diyecek birşey yok

1|0
    0|0
  • çok cahilce saçma

1|0
    0|0
  • Lanet girsin

1|0
    0|0
  • Kısır olmaları gerektiğini düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • mal onlar

1|0
    0|0
  • Geri kafalilar

1|0
    0|0
  • Onların anne ve baba olduklarını düşünmüyorum. Oksijen israflari

1|0
    0|0
  • Hala var mı öyleleri? Cahillik bu!!!

1|0
    0|0
  • En nefret ettiğim durum çıldırıyorum böylelerini görünce

1|0
    0|0
    • Bence. dahada kötüsü böyle olan kadınlarda var

• evet özellikle böyle düşünen kadınları anlamıyorum

• mallar

1|0
    0|0
  • Soy devami mantığı var ,, oğlum olsunda oğlum olsun diye tutturanlarda,,

0|0
    0|0
  • Danası bok. bakacak ona kizdan fayda var oc derim..

0|0
    0|0
  • Keşke avrupada yasasam :(

0|0
    0|0
  • Cahillik aptallık diyorum. Allah'ıma şükürler olsun ki cinsiyet ayrımı yapmayan aksine iyiki varsın diyen aileye sahibim..

1|0
    0|0
Yükleniyor...