Kadına yönelik şiddetin artmasının sebebi ne?

Kadına yönelik şiddet / tecavüz / taciz olaylarının son zamanlarda artmasının sebebi sizce ne?

5|3
93|188

En İyi Erkek Görüşü

• Erkek çocuk daima babayı örnek alır. Öncelikle babasının kadınlara saygı duyması lazım.
    Erkekler aciz yaratıklarıdr neredeyse tamamı güç ve seks üzerine kurulu hayatlarda yaşarlar. Savaşların çıkmasının başlıca sebebi daha fazla güce sahip olma duygusudur.
    Kadına saygı duymayı bilmezler. Her kadın annelik iç güdüsüyle doğar. Her kadın mutlaka anne olacaktır. Kensini bir halt sanan erkekleri dahi maalesef kadınlar doğurmuştur. Annene saygı duyuyorsan her kadına duymak zorundasınız. Kadın hatalı dahi olsa kadına vuramazsın! Kadın kadındır seks objesi ya da aşk yaşanılacak bir obje değildir. Keşke tecavüz eden erkeklerin cinsel organını asit dökme yoluyla hadım edecek kanun çıksaydı. Bir nebze olsun tecavüze uğrayan kadının acısını anlayabilirlerdi.

14|1
    0|0
    • Helal olsun! Daha iyi anlatilamazdi... 👏👏👏👏👏

• aynen gercekten cok iyi anlatmissin, tebrikler

• Yorumumu kadınlar beğenmiş. Ne kadar üzücü. Kadınların görüşümü okuması birşey ifade etmiyor. Bu yazı erkekler için yazılmıştır. Okuyup bir nebzede olsa değişmeleri için...
      Erkekler at gözlüklerini çıkarmadığı değişime açık olmadığı sürece çağ atlamayı unutun. Hayat futbol güç ve seksten ibaret değildir. Okuyun ve kendinizi geliştirin ki kadınlar sokakta yürürken sapıklar yüzünden iki kez arkalarına bakmaya gerek duymasın. Bu yazıyı okuyan arkadaşlara ayrıca teşekkür ediyorum

Erkekler Ne Diyor 187

• Bu şiddet ilerleyen zamanlarda daha da artacak.
    Nedenini söylerim ama, şimdi herkes bana düşman olacak.
    Azıcık bahsedeyim.
    Liseli gençleri görüyorum da, kızlar dengi olmayan erkeklerin yanında ezik durumdalar.
    Adam küfür ediyor, kız ses çıkarmıyor.
    Adam hakaret ediyor, kız yine ses çıkarmıyor.
    Adam ihanet ediyor, kız bir süre sonra affediyor.
    Adam dövüyor, taciz ediyor, tecavüz ediyor yine ses çıkarmıyor...
    Adama çok yüz veriyor kızlar...
    Bilmem anlatabildim mi?

4|0
    0|0
  • -Tecavüzün artmasının sebebi halkın gerçek islamı unutmasıdır diye düşünüyorum. Zira, KURAN tecavüzü yasaklar ve cezasını idam kılar.

- Şiddetin artmasının sebebi ise çok fazladır tabiki tüm suçu erkeklere yüklemek adaletsizlik olur. 3 ülkenin kızını iyi bilirim ve ancak bizim kızlar şiddete maruz kalıyorsa, bence tek suçlu erkek değildir. Her şeyden önce, bizim kızların çoğunluğu sadık değil ve aldatır. Aile Mahkemesinde zinadan dolayı boşanma tutanaklarıda beni doğrulamaktadır. Hal böyle olunca, her erkek aldatmadan dolayı boşamaz kadının kafasına sıkanlarıda görülür elbet. Daha sonra, bizim kızların çoğunluğunun kaba olduğuna şahit oldum. Türk erkeğide kaba olunca, onların damarına bassanız muhakkak bir dayak yersiniz. Ama ben dayak atmam terk ederim bir yolunu bulurum tabi. Daha sonra, maço erkekler kadına şiddet uygulamayı sever ama buna rağmen maço erkekleri tercih ediyorsunuz hal böyle olunca, tüm suç yine erkekte olamaz. Daha sonra, yalan söylemekte bizim kızlarda yaygındır. Özellikle, her şeyi yaşamış kızlar bakir erkek bulup, kandırarak evlenmeyi isterler. Nasıl olsa, biz bakir erkekler daima enayi yerine koyuluyoruz. Ama benim gibi erkeğinde tıbbi bilgisi varsa, sizin tüm kirliliklerinizi öğrenir ve tepkiside şiddetli olur. Şayet ben yine boşarım kadına şiddet kitabımda olmaz.

2|0
    0|0
  • Sadece kadına değil genel olarak insana şiddet arttı , dolayısıyla çocuğa da kadına da yaşlıya da engelliye de erkeğe de şiddet çok fazla artik

1|0
    0|0
  • hukukun erkerğin lehine kararlar vermesi ve bu cahil zihinlere gaz vermesi... kadını nerdeyse bok yerine koyacak ifadeler kullanan iktidar yandaşları ve bu yandaşların desteklediği müslüman sanrılığına kapılmış yobaz insan ziyanları...
    ve başka bir temel sosyal sebep... kadın ve erkeğin iletişim kuramaması... her iki tarafta empati ve anlayıştan yoksun iletişim kurmaya çalışan erkeklere abaza kızlara kaşar diyerek fişleyen bir diğer insan ziyanlarının sergilediği cinsiyetçiliği tetikleyen tutum ve davranışlar...

1|0
    0|0
  • erkek çocuklarının daha serbest yetişmesi. erkek adam yapar eder, erkeğe laf yok. erkeğe verilen serbesliği. kızların ise baskıyla yetişmesi. doğal olarak her şeyi yapabilceğine ve bunun hakkı olduğuna inandırılan erkek yine her istediğini yapıyor. keza yasalarımızda suç işleyenlere caydırıcı ceza verilmemesi. tecavüz ediyor iyi hal indirimi alıyor, takım elbiseyle mahkemeye gelip cezası hafifletiliyor. toplumun artık bu tür konulara tepkisinin de azalıp alışkanlık yapması da ayrı bir mesele.
    aslında her şey ailede biityor. eğer aile yeterli eğitimi verirse bu sorunlar çözülür.

1|0
    0|0
  • Cehalettir. Kadını kolay lokma olarak görmektir arkadaşım.

3|0
    0|0
  • Artması mı yoksa medyada daha çok yer verilmesi mi?

Bir de toplum genelinde şiddet artıyor.

2013 emniyet istatistiklerinden gelsin; cinayetlerde mağdurların oranı cinsiyetlere göre 5/6 erkek, 1/6 kadındır. Yani cinayete kurban giden her 1 kadına karşılık 5 erkek ölmektedir. Bu veriler terör, toplu ölümler vs. hariç doğrudan doğruya cinayet verileridir.

Öldürülen kişilerden ise sevgili/eş/eski eş vb. ilişkiye dayalı cinayetlerde mağdur olan kadınların oranı ise toplam cinayetlerin %2'sidir. (Ellide bir)

Şu oranların yıllar içindeki değişimlerine bakmak lazım. Ezberimde bu kalmış, önceki ve sonraki yıllara bakıp düzgün bir kıyaslama yapmadan arttı diyemeyiz. Sizin algınızda bir şeyin artmış olması aslında arttığını göstermez.

0|0
    0|0
  • Dünya zaten kötüye gidiyor.. daha da gidecek.. ahir zaman.. Bunlar azalmayacak, artacak. ne yazık ki.. Özellikle genç kızlarımizcok dikkatli olmalılar..

1|0
    0|0
  • Eskiden anneler çok çekmiş. Şimdilerde kadın güçlendikçe, ekonomik özgürlüğünü kazandıkça babasını örnek alan erkek egemenliğini yitirdiğini düşünüyo. Hele bide eksiklikleri varsa kadının vay haline ! Tacizse tamemen ruh hastalığı. Ama bu durum sadece erkeklerin suçu değil. Güçlenen ya da güçlendiğini sanan kadın özgürleştikçe ahlaken yanlışlıklara düşebiliyo. Boşanma esnasında ki iftiralar arzız avukatlar kocasını sömürmeye çalışan kuş beyinliler yaşadıkları ülkenin örf ve adetlerini unuttuklarında etiket çok basit. Erkek terörü !

2|0
    0|0
  • Islam öğrenmeme islam ahlakı yok mevlam kayıra saldım çayıra olayı yaşanıyor :D

3|2
    0|0
    • Sen cok dinine sahip bir insanmisin yani islami tam anlamiyla yasiyor olsaydin burada olmazdin ahlak ogretiyor ufaklik

• @Beşavur bayan su anda günahıma girdiniz emin ol sizden daha iyi yasıyorum burda olmak yaşamadığım anlamına mı gelir...

• iğreniyorum tiksiniyorum erkekliğimden utanıyorum ve lanet ediyorum böyle kişiliği bozuk soysuz şerefsiz zatı piclere

1|0
    0|0
  • Erkeğe verilen değerin fazlalığı erkeğin egosunun yükseltilmesi küçük yaşlardan itibaren. Aslanım koçum vs.

2|0
    0|0
  • 15 yaşında manita yaparsa gençlik 20 de azıtır böyle

1|3
    0|0
  • Yobaz insanların oluşu bence etkenlerden biri dini kendi çıkarları için kullanan ve yöneten kişiler yüzünden tvyde saçma sapan din programlarının olması halkın onları peygamber gibi dinlemesi diyanet başkanlığının başında aptal birinin oturması ve daha çok sebep ülkede insana saygı yok

2|0
    0|0
  • Erkekleri cesaretlendiren/küstahlaştıran kesinlikle internet ve internet ortamında çok rahat davranış gösteren kadınlar.. şiddet konusuna gelirsek , tamamen karşı olmamla birlikte, kadınların erkeklerle erk mücadelesine girmesi başrolde diyebilirim. Çalışan bir kadın sana ihtiyacım yok, kendi paramı kazanıyorum deyip , en ufak sorunları boşanmaya /ayırmaya getirdiği için şiddet ve cinayetler ne yazık ki fazlalaştı.. şimdi bunlara bir sürü laf sayanlar olacaktır.. lakin hoşuna gitsede gitmesede Türkiye gerçekleri bunlardır

1|0
    0|0
  • Genelde yorumları okumam da, kaç tane dangalak var görmek için şöyle bi' bakayım dedim. Adam "Ekonomik sıkıntılar" diğeri "15 yaşında manita yaparsan 20 yaşında elalemi s*kersin" yazmış.

Adam bankaya kredi borcunu ödeyemiyor diye onun bunun kız kardeşini mi s*kiyor?
    15'ten 20'ye kadar 5 senede delirip, s*kini sağa sola mı sallıyor?

Eğitimsizlik falan hadi bi' nebze anlarım. Ekonomi nedir lan!

Asıl ve tek sorun, kadınlarla erkekleri birbirinden uzaklaştırmamız/uzaklaştırmanız.

Türkiye, cinsel açlığın afrikasıdır.

1|0
    0|0
  • Türk erkekleri (hayvanları) evcilleştirilmeli şu soruya bak www.kizlarsoruyor.com/.../q4694392-fotografli-victoria-beckham-i-begeniyor-musunuz

1|0
    0|0
  • Türkiyede caydırıcı cezalarının çok hafif olması. 10 yıl ceza alacak olan suçlu beni tahrik etti demesi bile indirime sebebiyet oluyor

1|0
    0|0
  • Ne törenin, ne dinin özünede yaşadık.
    Kadını insandan saymayacak kadar insanlıktan çıktık.
    Devlet kurduk, kadın zulmüne, cezaya kısası unuttuk.
    Özürlü kıza tecavüze, ceza indiriminden utanmadık
    Kadın erkek ayırdık, aslınd hepimiz, hepimiz kadar insandılk.
    Biz mazluma acımaz olduk, insnlığımızı unuttuk.

0|0
    0|0
  • kıyamet alametlerıdır her kıyamaet yaklastıgımızda ınsan oglu beterlesecektır ve sonunda kotulerının hakım oldugu gun ıse de kıyamet kopmustur

1|0
    0|0
  • Yabani insanlar

1|0
    0|0
  • Ataerkil aile yapısının etkilerinin sosyal ve görsel medya yüzünden, kişinin sosyal çevresi üzerindeki olumsuz etkilerinin artması. Çok özetle böyle.

1|0
    0|0
  • Açlık zamanla daha da artan birşeydir bizim ülkemizde cinselliğe aç bir ülke olduğu için bu artış onlara yaramıyor, iradesi düşük insanlar o dediklerim

1|0
    0|0
  • Ne artması ya? Azaldı. Şiddet genel olarak gelişmemiş köy yerlerinde olur. Günümüz dünya'sında üniversiteler dolup taşıyor. Cahil insan mı kaldı da şiddet uygulansın? Tecavüz olaylarına gelince, gayet olağan. Amerika, İngiltere ve Avrupa ülkelerinde tecavüzün bu denli yaygın olması, tecavüz edilecek kadına ufakça bir tehdit ederek sahip olunabilmesi. Ha bunları da, daracık giyen, hatları ortada, açık giyen kadınlara yaparlar, kapalı ya da hatları gizli bir kadına yapmazlar.

0|1
    0|0
    • Son 10 yılda kadına şiddet vakaları %1400 arttı. Kocası yahut sevgilisi tarafındna öldürülen kadınlar gittikçe fazlalaşıyor. Ve sen az önce gördüğüm bit soruda tecavüze uğrayan kadın namusunu korumak için ölsün falan diyordun da nedense tecavüz eden erkeğin namusu hakkında tek kelime ettiğin yok? İkiyüzlülük mü kadın düşmanlığı mı?

• @Ripmav sırf açık daracık giyindi diye bir kadın tecavüzü mü hak etmiş oluyor. Ne saçma bir kafa.

• Bu kadar sacma bir yorum olamaz. Siddet köy yerinde olmaz aksine sehir de olur

• taciz ve tecavüzcülere ödül gibi cezalar verilmesi, yeri geldiğinde hiç ceza almadan, kızın da rızası varmış denilerek salıverilmesi. kısaca işlemeyen adalet ve caydırıcı olmayan cezalar. ve elbette siyasetin yok ettiği ahlak.

1|0
    0|0
  • Aileden alamadıgı Ahlak eksikligi+14-15 yaşlarından itibaren cinsellige adım atmaları sevgili yapmaları ve kendilerini kontrol edilemez hale gelmeleri+cahillik+abazalık+agır bir cinsel travma+karakter eksikligi = şiddet / tecavüz / taciz

1|0
    0|0
  • Dünyanın psikolojisi bozuldu ondan

1|0
    0|0
  • erkeklerin şerefsizliği kadınların herşeyi kabullenmeleri

2|0
    0|0
  • Dinden uzaklaşmadır bence. Zina arttıkça sapıklık daha fazla artacak maalesef

1|0
    0|0
  • İman Eksikliği dolayısıyla ahlak yoksulluğu

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    157

Kızlar Ne Diyor 93

• Toplum erkeğin cinsel organını ilahlastirdigi için.

Eğitimsiz olduklari icin.
    deger gormedigi, 2. sinif vatandas sayildigi icin.
    Cinsel konular cocuklukta "aman ha, cıs! Öcü! Olarak tanitildigi icin.
    Bu tarz konulardaki sorunlar hic konusulamadigi icin.
    Bunlarin sonucunda cinsel açlik oldugu için.
    Kadin gozlerinde degersiz olunca o yaratiklar o istedigi sürece "her kadina" sahip olabilecegini dusundugu icin. Cunku bunu malum şeyi olmasiyla baglar, cunku bu vatandaşın beyni yoktur varsa bile bel alti beynine hükmettiği için.
    Daha çocukken erkekler hadi oğlum amaya pipini göster! Denildiği, kizlara ise aman ha duzgun otur! Denildigi icin.
    Ergenlikte, erkeğe hadi hadi söyle yine hangi kız var seni gidi çapkın hehehe tarzindan dalga gecerek sohbet edilip, kizlara ise erkeklerle konuşursan bacaklarini kirarim! Hatta okuldan alir kocaya veririm! Denildiği için.
    Erkek kendi iradesine sahip olamaz bu yuzden kadinlar tesetture girer dusuncesini savuunduklari için. ( ne hikmetse daha kendi iradesine sahip olamayan erkek, konu özgürlük , is hayati sosyal hayat olunca her konuda daha üstün sayilir. Buda en büyük paradokstur!)
    Tecavüz edenlere gerekli cezalar verilmedigi, hatta mahkemelerde hakli ciktigi, en kotu ihtimalle ceza indirimleri aldiklari için.
    Toplum artik buna alistirildigi için.
    Şeriatçı olduklari için.
    Bla bla. Bu böyle uzar gider.

2|0
    0|0
    • Bak ya yazarken bile sinirlendim. Yazim hatalari var bissürü.
      Düzeltmeler;
      *kadin deger gormedigi, ikinci sinif vatandas sayildigi icin.
      *Daha çocukken erkekler hadi oğlum amcaya pipini göster! Denildiği, kizlara ise aman ha duzgun otur! Denildigi icin

• Kıyamet alametleri.
    İdam gelmediği sürece bunlar cogalacak
    . Allah erkeklerè gücü fazla verdi çünkü karısına coluguna çocuğuna bakabilisin diye. Ama bunu gücünü, şiddete yoran erkekler var...
    Ay pardon erkek dedim !

2|1
    0|0
  • bence iki taraflı suclardan ötürü.
    kadında erkeğe çevresindekilere cenesiyle şiddet uyguluyor.

1|2
    0|0
  • Cahillik, Türkiyede kadına zerre değer verilmemesi, hak hukuk kavramının unutulması falan filan.. Nasıl olsa iki ay sonra hapisten çıkarım bişey olmaz edasıyla istediği gibi davranıyor bazı erkek müsveddeleri

1|0
    0|0
  • Bana kalırsa - zaten eğitimsiz bir toplumuz. Toplumun çoğunluğu - en basitinden kitap okuma işini bile - sırf hava atmak için okuyor. Okumuyor , sorgulamıyor, sorgulamaya korkuyor; sorgulayan insanların üzerine çullaniyoruz.
    E doğal olarak böyle bir toplumda tabiri caizse kadının "gözünün açılması" , hakkını aramaya başlaması , erkeklerle aynı haklara sahip olmak istemesi erkekler için başlı başına bir sorun; çünkü eğer kadınlar tüm bunları yaparsa erkeği kim pohpohlayacak , kim çamaşırını yikayacak , yemeğini kim yapacak? Kadın dediğin evde oturmalı dizinin dibinde, çalışmamalı, yemeğini yapmalı , çamaşırını yıkamalı.. ne işi varmis canım kadının dışarıda gece 3 te, işte , sinemada? E doğal olarak tecavüze uğrar , öldürülür , sonucuna katlanırsın işte!!! Yaptığımı meşru kılar senin bu yaptıkların!!!
    Pislikler. Pislik ataerkil zihniyet. Kahrolsun. Böyle zihniyetin içine edeyim.

1|1
    0|0
    • bir bakıma hak veriyorum sana ama pohpohlama ve bir eş olma hususunda neden olmasın sorusu akla geliyor. NEden bir bayan bir erkegin iç işlerinde yer almasın? NEden bir erkek ya da bir ev arkadaşı gibi davransın? Eş neydi? kadın, karı, avrat, hanım, hayat arkadaşım, v. s bunların binlerce yıl önceki tarihinden bu yana yine aynı değilmidir? Bunları değiştirmek ve femine hareketler yerine daha yapıcı daha sahipleyici olmak cocuklarının annesi olmak, ya da hayatının kadını olmak deyimi neden zorlaşsın? O kadar çok şey varki yazacak bitmez.

• Çok doğru ve güzel açıklamışsın.

• @azelcan teşekkür ederim 😊😊😊

• Eğitimsizlik, aptal erkeklik gururları, kadınların dahi kendi bedenlerine değer vermemesi ezik kalması, tabi erkeklerin bunu fırsat bilip kadınları ezmesi.

2|0
    0|0
  • Eğitimsizlik ve devletin iyi planlama yapamaması nedeniyle bence 😊

2|3
    0|0
  • Şiddet içerikli dizi ve filmler bence toplumu olumsuz etkiliyor kim ne derse desin bu benim dusuncem

1|0
    0|0
  • Erkeklerin kendi cinsel organlarının esiri olmaları nedeni,
    Kalpleri ile değil hormonları ile harakete geçmeleri,
    Aç göster pipini amcalara diyen babalardır öz nedeni,
    Belki de annelerin oğullarını severken "ileride çok can yakar benim paşam" cümlesinin bilinçaltına yerleşmesidir.
    Kızların kendilerini değersiz görmesidir hatta,
    Eğitimsizlik apayrı bir konu,
    Cahilliktir bu cehalet hep dost gibi görünür bize zaten,
    Ataerkil bir toplumun acı geleceğidir,
    İnsanların sessiz kalmalarıdır,
    Devletin bazı psikolojisi bozuk vatandaşları kliniğe götürmemesidir nedeni,
    Ama en önemlisi konuştuğunda susturulmasıdır kadınların,
    Ezilmesidir genellikle,
    Tecavüz ve taciz acıdır,
    Çevre için,
    Kadın için,
    Belki de zavallı cagil adamların nefislerine uydukları için çektiği pişmanlık acısıdır bu.
    Tecavüz artar bu gidişle.
    Gidişat acı..
    Hep dinden bahsedip kadınlara zarar verenler;
    Siz hiç veda hutbesini duydunuz mu?
    Hiç Kur'an'ın en çok cümlesi olan "Siz daha öncekilere baktınız mı? Ders aldınız mı?" kavramını araştırdınız mı?
    Kadınlar en son bu kadar eziyeti Cahiliye Döneminde görüyorlardı şimdi yine o döneme dönüyoruz.
    Sadece saygı lazım bu olayların olmaması için...
    Kimsenin başına gelmesin..

0|1
    0|0
  • İlk sebebi cahillik ve vicdansızlık. Yapan kişilerde de gayet açık görülüyor bu.
    İkinci sebebi toplum. Şu son iki üç yılı saymazsak tecavüz olayı olduğunda hep örtbas edildi. Kadınında suçuymuş gibi sesini çıkartma dendi. Kimse hak aramadı birbiri için ayıp dendi.
    Üçüncüsü de devlet. Tecavüz eden kişi hiçbirşey olmamış gibi hapse girip afedersiniz kıçını devirip yatıyor yıllarca. Yemeği önünde yatağı altında. Tek dışarı çıkamıyor ailesini göremiyor. Çalışmadan hayatını yaşıyor ; o da hapis cezası alırsa. Rızası vardı, tahrik etti diyip ceza almayan şerefsizlerde bulunmakta. Bu cezaylada kimseyi korkutamaz, caydıramazlar malesef.

1|1
    0|0
  • Tek tarafli hic birsey olmaz.
    Hersey birbirine bagli denkli karsiliklidir.
    Sevgilisiyle anlasip kocasini olduren kadinlara ne demeli?
    Kotu kotudur istersen çarşaflı gorsun yine yapar yine yapar.
    Ama sen tutup ciril ciplak gezer erkegi tahrik edicek hareket gezme yaparsan her seyi hak ediyorsun demektir kadin kadinligini erkek erkekligini bilmedigi surece bunlarin hic biri bitmez.

1|0
    0|0
  • Yasaların caydırıcı olmaması.

1|0
    0|0
  • İdam gelmedikce onların sonu gelmez!

1|0
    0|0
  • Cezalar suça uygun değil çünkü. Çünkü kadının şeytan olduğu inancıyla beyinleri yıkanmış bir nesil adalet anlayışını değiştirme gayretinde. Çünkü örümcek kafalılar taciz ve tecavüzün kadının suçu olduğuna inanıyor. Çünkü bir ülkenin %50si fanatikleşirse o ülke yaşanılır olmaktan çıkar.

0|1
    0|0
  • Ne biliyomusun? Öyle serefsizler musait yerlerinden asilmadiklari icin
    Alemw ibret 2 tanesini sallicaksin diğerlerinin akli basina gelsin

1|1
    0|0
  • Sebeb kadinlar kadinligini erkeklerde erkekligini unuttu.

1|3
    0|0
  • Aileden gelen bir sey olduğunu düşünüyorum yüz yıllardır başlayıp süregelen yetiştirilme tarzı.. erkeklerin üstün varlıklar olduğunu söyleyen buna göre davranan bir topluluğun içinde yetişmekte ilgili bir sey.. yıllardır kadınlar kendilerini erkeklere hizmet etmek, onlarla sevismek ve onlari her konuda memnun etmek icin yetistirmis ve evlatlarını da buna inandirmis. Erkeğin kadından daha güçlü ve üstün olduğunu belirtmiş. Oğlu oldu diye kurban kesip, kızı doğdu diye diri diri toprağa gömen cook eski bir toplumun tohumlarindan kadınlara hürmet etmesi beklenmezdi zaten.

0|0
    0|0
  • Sorunu erkek

1|0
    0|0
  • Caydırıcı cezalar yok.
    Bir kadına tecavüz eden bir erkek 5 yıl hapiste yatıp çıkıyor çünkü.

1|0
    0|0
  • Caydırıcı cezalar olmaması ve toplum olarak psikolojimizin bozulmuş olması en önemli nedenleri. Adam karısını yaralarsa müebbet , öldürürse idam yiyeceğini bilse cesaret edemez. Cinnet gibi bir durum olmadıkça ne kadar yapası gelse de kıçı yemez.

0|0
    0|0
  • Caydırıcı yaptırımlar yetersiz.

1|0
    0|0
  • Allaha inanmamak kesinlikle seytana uydum diye birsey yoktur. Sen allahi dilinden secdesini kalbinden dusurmedikce bir bayanin guzelligini kirilganligini farkedeceksin

1|0
    0|0
  • Ülkenin verdiği cezaların hafifliği
    Kadına verilen değerin düşüklüğü
    Reisi cumhurun dahi kadını ezdiği
    Vesayri vesayri

0|0
    0|0
  • Kisa ve net cahillik

1|0
    0|0
  • Bence toplumca cinnet eşiğindeyiz.
    Kimin gücü kime yeterse, kim kimi katledebilirse...
    Nedenler ise çözümsüzlük kadar derin.

1|0
    0|0
  • Cezası yok ki.
    O yüzden millet bu kadar rahat.
    Kesiceksin bir taraflarını bak bakalim artıyor mu azalıyor mu

1|0
    0|0
  • Cunku hala sıkı önlemler alinmiyor, hukumet bu olaylara duyarli degil kökten çözüm olmadigi surece devam da edecek maalesef

0|0
    0|0
  • Adalet sisteminin boktanligi, egitimsizlik, ataerkil sistemin getirileri, hukmetme arzusu, siddet bagimliligi, psikolojik rahatsizliklar.

0|0
    0|0
  • Zihniyet

1|0
    0|0
  • Muhafazakarlasan toplum

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    63
Yükleniyor...