Fast Food Aşkından Vazgeç Ey Genç ! Haydi Esnaf Lokantasına? Hangisini Seçersin?

benim güzel anadolumun yeme içme kültürünün zengiliği yokmuş gibi abd fast food larına olan bu talep nedir anlamak istemiyorum.
Aslında türkiyede ilk pizza dükkanı açıldığından iflas edip daha sonra amerikan filmleriyle türkiyede pizzacıların pazarlanmasıyla sonra türkiye pazarına tekrar girdiği için olay basit.

Lakin Yinede Hiç Bir Fast Food Rest. Bir Mercimek , Ezogelin Çorbası etmez.
Bende lise yıllarımda Mc Donald s hayranıydım her gün gittiğimi biliyorum lakin cehalet diyorum.

• fast food tercih ederim
    17% (1)0% (0)9% (1)Oy Ver
  • türk yemekleri tabikide
    83% (5)100% (5)91% (10)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
bu anket sonucu hiç gerçekci gelmiyor bana

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Hay bin yaşayın.
    Ben de dışarıdayken mümkün olduğunca esnaf lokantasına giderim. Elbette temiz, lezzetli ve düzgün olmasına önem veririm ama tencere yemeği diye tabir ettiğimiz yemekleri yemeye çalışırım. Kuru fasulye ve pilav favorimdir. Üzerine de az et takviyesi isterim. Güzel yapılmış bir yaprak dolmasının lezzetini değme hamburger veremez. Kaldı ki bizim Türk mutfağımız o kadar zengin ve çeşitli ki hayran olmamak elde değil. Her şehirde elimden geldiğince bu tür esnaf lokantalarını ya da Türk mutfağından seçmeler sunan yerler ararım. Pahalı veya ucuz olmasına aldırış etmem. Lezzetli yemeği ararım.

Ne yazık ki kendi mutfağımızı lahmacun ve kebaba sıkıştırıyoruz. Pide ve döner dışında lezzet aramıyoruz. Halbuki başta hamburgerciler olmak üzere bir çok hazır yiyeceğin ne kadar zararlı olacağını bilmiyormuş gibi davranıyoruz.

0|0
    0|0
  • fast food ile aram yok mideme iyi gelmiyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...