Okumus erkekler neden daha akilli oluyo?

Bu sitede bile bakiyorum bazi erkekler cok cahilce bazilari cok mantikli yaziyo meslek sahibi olmak kafa yapsini bile degistiriyo

0|0
9|51

En İyi Erkek Görüşü

• Meslek sahibi olmak ile alakası yok. Bir otobüs firmasında tanıdığım şoför var. Adam meslek sahibi olan bir çok insandan daha akıllı ve mantıklı. Eğer insan zamanında kendisini geliştirmekle meşgul olduysa en kötü meslekte bile olsa üst mertebede bir meslek sahibi olan insandan daha akıllı olur.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Okumak meslek sahibi olmak tabi ki çok şey kazandırır insana, bakış açısını geliştirtir. Ama bence yaşamak daha önemli. Yani bazen bir bakarsınız İstanbul Teknik üniversitesi mezunu mühendis adam, okumanın verdiği egoistlikle (sanki türkiyede bir tek o konusmayı biliyormus gibi) bencil görüşlere sahip oluyor. İnsana saygı göstermeyi bilmiyor. Bazen de bakarsınız lise mezunu adam insanlara son derece saygılı davranıyor, kitaplar okuyor, filmler izleyip yorumluyor, dünya coğrafyasına sahip, kültürlü oluyor. Karşısındakiyle fikirleri uyuşmadığında nazikçe konuyu kapatmatya çalışıyor. Yani bence insanın KİŞİLİĞİ önemli olan. Nasıl davranmasını bilen bir olmak için üniversiteye çok da gerek yok

3|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 50

• Okumakla alakası yok aslında önemli olan kendini geliştirmek bazıları okusa bile kendini geliştiremiyor

0|0
    0|0
  • muhakak ki yaşamak görmek ögrenmek insana birşeyler katar
    hayat tercubesi diyorlar buna

0|0
    0|0
  • lise mezunuyum cehaletim diz boyu

0|0
    0|0
  • Sanmiyorum bir alakası olduğunu.

0|0
    0|0
  • Üniversite çok önemli. Eşeklik baki ama okumak bambaşka.

0|0
    0|0
  • Cahiller fav 😄

0|0
    0|0
  • Cunku okumuş.

0|0
    0|0
  • Katılıyorum

1|0
    0|0
  • Okudukları için

0|0
    0|0
  • Okumak, insanın vizyonunu genişletiyor. Farklı bakış açıları sağlıyor. İnsanlarla iletişim kurma becerisi kazandırıyor. Bunlar hepsi bir araya gelince, cevaplar hem düzgün hemde mantıklı oluyor :)

0|0
    0|0
  • aslında daha çok muhattap olduğun çevreyle alakalı üni okurken yaşadığın olaylar ortamlar çalışırken aynı gene öyle bunlar hep insanı olgunlatıran mantıklı hale getiren şeyler ama herkestede böyle etki yapmıyor tabi

0|0
    0|0
  • Bu cahiliyetle alakali bir durum ite kaka da olsa senin okumuş dediğin erkekler belli bir kültür seviyesine ulaşıyor fakat yeterli mi mutlaka yetersiz hemde fazlasıyla vs vs vs aman parmaklarım Yoruldu

0|0
    0|0
  • Evet haklısın büyük oranla öyle durum

0|0
    0|0
  • insanın kendini yetiştirmesiyle ilgili bir konu bu

0|0
    0|0
  • Ee ağzınla söylüyorsun okumuş adam :)

0|0
    0|0
  • adam boşuna taşımıyor o beyni kullanıyo işte

0|0
    0|0
  • Cevabı kendin vermişsin
    Daha yapıcı düşünce sunmaya calısırlar diğerlerine göre kimisi sallar kimisi takarak cevap verir

0|0
    0|0
  • :D 36-45 :D ahahahahha niye böyle düşünüyon sence

0|0
    0|0
  • bunun okumayla alakası yok aslında eşşek eşşektir baki yanı , okusa ne olur.. burda önemli olan karakter insani duygu..

0|0
    0|0
  • Ben okumadım ancak kendimi okuyan bir çok insan ile yarıştırabilirim okumak cahilliği alır eşeklik baki kalır

0|0
    0|0
  • sence :D

0|0
    0|0
  • eğitim şart :D

0|0
    0|0
  • Okuduklarını anlayacak ve sınavlarda cevaplayacak kadar beyni var, ayrıca okumak sadece bilgi kazandırmaz sosyal çevre ve kültür de kazandırır kişi değişir.

0|0
    0|0
  • Aslında okumakta bişey katmıyor sadece o süreçte kendilerini geliştirmek için fırsat çok

0|0
    0|0
  • Insanin kendisini geliştirmesi yontmasiyla alakası bişey okumak diploma meslek veriyor

0|0
    0|0
  • Okumuş adı üstünde

0|0
    0|0
  • okuyunca ufku bakış açısı değişiyor insanın haliyle

0|0
    0|0
  • Sadece erkeklerde değil kadınlarda da aynı bu durum.

0|0
    0|0
  • okumayla ilgisi yok bunun. okumuş bir sürü g. zekalı var bildiğim.

0|0
    0|0
  • Tabi değiştirir.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    20

Kızlar Ne Diyor 8

• Herkes meslek sahibi oluyor bu meslekle alakali bir durum degil. Kisi kendini gelistiriyor bununla alakali bir durum. Bu sitede kac tipciyla ituluyle muhendisle konustum cogu gerikafaliydi cok cok iyi yerler okumalarina ragmen. Kisinin kendini gelistirmesiyle alakali bir durum bu.

0|1
    0|0
  • Kesinlikle

0|0
    0|0
  • kültürlü oluyor

0|0
    0|0
  • Okuyan insan saygıyı, hoşgörüyü, kişiler arası farklılıkları daha çok görüyor ve buna alışıyor

0|0
    0|0
  • bunun kızı erkegi yok bilgi insanı olgunlaştırır sadece

0|0
    0|0
  • çünkü okumuş :)

0|0
    0|0
  • Kültür

0|0
    0|0
  • Hepsi kro