Olan olaylara itirazımız ne? Kendimiz mi istedik?

Kıt kanaat yaşamakmış demek ki kaderimiz. Olduğu kadar mutluluk, olduğu kadar umut, eser miktarda neşe, çoğunlukla hüzün, temel olarak güvensizlik.. Ne diyebiliriz, ne dileyebiliriz ki yüzümüz gülsün? En karışık coğrafyaların en asık suratlı insanlarından olmak zorunda değildik. Görünen o ki bunu kendimiz istedik. Değiştirmediğimize göre, şikâyetimiz de yok? "Türk milleti çalışkandır, Türk milleti zekidir!" noktasından, "Türk milleti çile çekmeye alışıktır." ' a kadar geldik. Bize layık görülene itirazımız yoksa, her anlatılana inanıp her dayatılanı kabul etmek de en aklı selim tavır. O zaman devam. Cumanın hayrını görelim hep birlikte. Birlik dediğim, sözün gelişi.. Siz ne düşünüyorsunuz?

0|3
0|9

En İyi Erkek Görüşü

• Bundan sonra hiç birşey eskisi gibi olmayacak. Sadece Türkiye için değil tüm ülkeler için öyle. Hakkımızda hayırlısı olsun

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• aslında düşünmüyorum... ve pek bir şeylerin değişeceğine inancım yok...
    değiştiremiyorsan adapte ol sözüne de inanmıyorum.. Her koyun kendi bacağından asılır mantığı yaşamaya devam.. isteyen istediğini oy verir.. isteyen yönetir.. isteyen yaşar isteyen ölür... Millet kavramını da ne severim nede seveni severim.. küstahlık ve üstünlük çabasından başka bir şey değil.. hepimiz canlıyız.. sadece.. :)

1|0
    0|0
    • Felsefik olarak tüm cümlelerime karşısın anladım görüş senin düşünce benim ;)

• Bir dert çekilecekse onuda en iyi biz çekeriz..
    isyanmı edilecek onu biz ederiz..
    dertliyiz kederliyiz çıkmazlardayız..
    iyi şeyleri göremiyoruz ya da farkında degiliz artık

1|0
    0|0
  • Yanlış düşünce şeklidir. Kader dediğimiz olgu bu değildir kader yaşayacaklarımızın önceden belirlenmesi değildir kaderimizi kendimiz yazarız ki sınav olabilsin. Sınav yapacaksın öğrencine hepsine cevap anahtarıyla veriyorsun bazılarına full doğru veriyorsun bazılarına yanlış sonra da bunu onlar yapmış gibi bir de hesap mı soracaksın? Cuma gününün diğerlerinden farkı yoktur islama göre.

1|0
    0|0
  • aynı şeyleri düşüyorum. yapacak bişey yok. bu durumu isteyenler maalesef çoğunlukta

1|0
    0|0
  • Ahhh ahhhhhhh

1|0
    0|0
  • Vuuuvvuuuu bir solukta okudum diyebilirim iyi bir toplumsal öz eleştiri 😊

1|0
    0|0
  • Katılıyorum

1|0
    0|0
  • Yaşadıkca umut vardır, belki istediğimiz gibi bir hayata sahip olamayız ama bir vatan için ölürüz.

Eğer vatanım yoksa bende yokum demektir.
    Şehit olmak insanın son ibadetidir.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...