Günümüz gazeteciliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce her şeyiyle iyi mi geliştirilmesi gereken noktaları var mı?

Sizce yapılması gerektiği gibi tam anlamıyla "Gazetecilik" yapılıyor mu? Yoksa geliştirilmesi mi gerekiyor? Eksik gedik gördüğünüz noktalar varsa nelerdir? "Şöyle olsa daha iyi olurdu" dediğiniz herhangi bir şey var mı Basın&Yayın hayatımızda?
#sizce #bence

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• Günümüz gazeteciler çok geniş yelpazede konuşmak gerek. Herkes bir tarafı savunuyor. Tarafsız gazeteci yok. Bunu benim görüşümü savunanlar içinde söylüyorum. Tarafsız olmalı desem biliyorum olmayacak o yüzden demeyeceğim. Ama terörün ekmeğine yağ süren, pişkin pişkin her olayda şehitler üzerinden seçilmiş hükümeti eleştiren ve çıkarcılıktan öte gidemeyen kişilere de gazeteci denmesini çok yanlış buluyorum. Ve bu sözde gazetecilerin terör örgütü sözcülüğü yapıp, vatan hainliği yapıp yargı ile karşılaşınca da bu ülkede özgürlük yok diyecek kadar karakter yoksunu olduğunu düşünüyorum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Sadece şunu diyim. Şu an da gazetecilik yok.

Misal, Cumhuriyet gazetesinin bir eski yazarlarına bakalım :
    Yunus NadiZekeriya Sertel, Yakup Kadri Şükrü Kaya, Ziya Gökalp, Aka Gündüz, Hasan Bedreddin, Reşat Ekrem Koçu, Ahmet Rasim, Peyami Safa, Ahmet Refik, İsmail Habip, Abidin Daver, Cenap Şahabettin, Vedat Nedim, Halit Ziya, Cevat Fehmi Başkut, Mümtaz Faik, Fuad Köprülü, Halit Fahri

Bir de şimdikilere bak. Terorist hepsi.

1|0
    0|0
  • bazısı yapıyor bazısı yapmıyor.

1|0
    0|0
  • Iyi bence

1|0
    0|0
  • artık herkes taraf

1|0
    0|0
  • objektiflik sıfır hükümet kuklası olmuslar

0|0
    0|0
  • Gazeteci dediğin araştırmacı olacak. Bilinmeyen, saklanan gerçekleri gün yüzüne çıkararak insanları aydınlatacak. Öyle herkesin bildiği teraneleri anlatmayacak ve olayları tarafsız bir gözle değerlendirecek. İdeolojisine göre değerlendirmeyecek.
    Misal, 7 Haziran seçimlerinden sonra ekranlarında boy gösterip "millet koalisyon dedi" demek ve milletin koalisyon taraftarı olduğunu ileri sürüp ideolojik davranmak gazetecilik değildir. Millet keriz değil. Pekala biliyor ki, kimse koalisyon istemedi. Sadece iktidardan desteğini biraz çekerek ona ders vermek istedi. Ama kantarın topuzu kaçtı. 10 Kasım seçimlerinde de büyük hata yaptığını anladı ve telafi etmek için daha özenli, daha fedakar davrandı. Oylar bir anda %49'a çıktı bu sefer de. Bunu bu şekilde ifade etmemek ya kör olmakla ya da kendini uyanık, milleti keriz sanıp ideolojik hareket etmekle açıklanabilir ancak.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Türkiye'de gazetecilik diye birşey var mı? Ben daha çok 'liderlerin' duymak istediğinin yazıldığını görüyorum. Yazmayanlar zaten direk hapise giriyorlar :) ben Almanya'da yetiştim ve gazetelerin istediği gibi herkesi eleştirebildiğini gördüm ama Türkiye'de bu yok. Ya Erdoğan'ın istediği gibi konuşursun ya da ömür boyu susmaya mahkum bırakılırsın :) kendi özgür iraden ile aklından geçenleri dile getiremezsin

0|0
    0|0
    • Canım sen çok yanlış gelmişsin biz onlara vatan haini diyoruz. Ha memnun değilsen Münich biletini ben alırım.

• Herşeyi savunmuyorum bende elbette hatalar var. Ama mesleğim gereği birçok şeyide yakından ve derinden takip ediyorum :)

• @CapkinChild doğrudur ama herşeye saygı duymak gerek

• Hayir

1|0
    0|0
  • Medya yalan, gazatecilik baskı altında. Sinmiş gazateciler vs vs...

0|0
    0|0
  • gazetecılık mı var turkiyede hepsi birinin uşağı

0|0
    0|0
  • Tarafsız yayın yapan yok

1|0
    0|0
Yükleniyor...