Nedir bu önyargı anlam veremiyorum?

Nedir bu LGBT olayına karşı ülkemizdeki nefret önyargı şiddet eğilimi? Insanlarin kararları aşkı cinsel eğilimi neden diğer insanları bu kadar ilgilendiriyor artık öyle bir hal aldı ki bu durum lezbiyenler, biseksüeller, transseksüeller ve gayler kendilerini gizleme ihtiyacı duyuyor bunu özgürce yaşayan bir avuç insan kaldık. Bu önyargı bitmeli herkes hayatını istediği şekilde yaşayabilmeli.

Siz neler düşünüyorsunuz bu konu ile ilgili?

3|0
13|19

En İyi Erkek Görüşü

• Ben karşı cinsinden hoslaniyorum ama soruyu soran güzel sevdigim insan, biseksüel olman benim için hiç bir sorun teşkil etmiyor , LGBT ye karşı çıkan önyargılı kalıp fikirli insanların olduğu bir ülkede yaşadığımız için yapabilecek fazla biseyimiz yok , ama kimse kimsenin cinsel tercihine karisamaz, karisacaksa önce kendi hayatına bir baksın , karşı cinsden hoşlanıyor olabilirsiniz ama namussuzluk en üst safada ee bu nasıl bir iş , sinirlerin bozuluyo böyle uyuz uyuz yorumları görünce haddinizi bilin!

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 18

• İnsan toplumun aynasıdır. Toplum dayatması sonucu ortaya çıkan ön yargıdan ibarettir sadece. Evlendikleri zaman çocuklarının LGBT üyeleri olmayacakları ne malum. Olsa bile evlatlıktan reddederiz diyorlar da insan kendi kanından, canından vazgeçemez. Bu ön yargının kırılması gereklidir. Herkes kendi hayatının tanrısıdır. Ve hiç kimse bu olaya karışma gibi bir lükse sahip değildir.

1|0
    0|0
  • Ülkemizde hangi düşünce ırk veya inanç mensubu insan kendini özgürce ve rahatça ifade edebiliyor ki? Kimsenin kendi gibi olmayana tahammülü yok..

1|0
    0|0
  • Onur yuruyusu dedikler sacmalikta Ramazan ayinda Recep ile Şaban'ın askina Ramazan engel olamaz diye pankart actiklari gunden beri alayinin kokune kibrit suyu..

2|2
    0|0
    • Genelleme yapiyosun

• Şu an senin kafanı kopartmak istiyorum gereksiz.

• Ben sana siddet egilimi gosterdim mi? Bir yerine bisey yapmak istedim mi? Sakin ol kardesim

• 1) Cehennemde yanacaklarmış: Kimin garantisi var cennete gidebilmek için? Peygamber efendimiz bile kendisinin garantisinin olmadığını belirtmişken biz kim oluyoruz.
    2) Müslüman ülkede ne işleri var burada yaşamasınlarmış: Ülkedeki bütün hristiyan, ermeni, yahudileri vs kovalım o zaman. Müslüman ülkede sadece Kuranın hükümlerine uyanlar yaşasın öyle mi?
    3) Çocukların psikolojisini bozuyorlarmış: Arkadaş en başta sen çocuğunun yanında annesine veya bir başkasına bağırmadın mı hiç? Annesine bağırdığında çocuğun psikolojisi bozulmuyor mu veya çocuğa ipadi verdiğinde neler yapıyor hiç takip ettin mi?

Elhamdülillah Müslümanım. Bende tasvip etmiyorum bu durumları ama Allah herkesi ıslah etsin. Kimseyi dili, dini, ırkı veya cinsel tercihinden dolayı ayırt etmem. Hepimiz insanız en başta.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum ama bu ülkenin inanılmaz bir linç kültürü var malesef

1|0
    0|0
  • farklı yaşamlara karşı en ufak saygıları yok. ya onlardansın ya da düşmanısın resmen böyle düşünüyorlar

1|1
    0|0
    • Sonunda böyle düşünen bir erkek.

• Senin gibi düşünen insanlar cogalmali

• çoğalmaz, bunun nedeni de belli aslında

• Ben jarşı

0|0
    0|0
  • her kes hayatını yaşar.. için de hile şantaj zorlama yoksa beni ilgilendirmez

1|0
    0|0
  • Kimsenin ön yargısını engelleyemezsin hele ki Türkiye de böyle insanlara laf atmadan duramazlar

1|0
    0|0
    • Niye ne gerek var onyargiya biz onları heteroseksuelsiniz diye yargiliyormuyuz?

• O taraf çoğunluk olduğu için genellikle dini olarak yargılıyorlar valla bende iğreniyorum eş cinsellerden ama herkesin kendi hayatı karışmamak lazım

• herkes kendi yolunu çizmiş

0|0
    0|0
  • Lut kavmi gibi olmaya gerek yok neysen osundur.

1|0
    0|0
  • Gavatizme, ibineliğe, lütçuluğa, batıcılığa, komünizme, feminizme, hümanizme karşıyız. Bunların imha edilmesi gerekir. defolun hollandaya Siz şehit kanıyla sulanan bu topraklarda yaşamayı haketmiyorsunuz.

1|0
    0|0
  • Allah sizi lanetmis siz neyin kafasindasiniz. Cehennemde lut kavmiyle yanacaksiniz..!

1|0
    0|0
    • Evet ben yanicam sen değil önyargılı olmayı bir kenara bırak lütfen.

• Ne kadar gerizekali insanlarsiniz. Yanayacaginizi bile bile neden yapiyorsunuz bunu, allah kadını erkek icin, erkegi kadın icin yaratti bu böyle. sacma sapan şeyler yapıp ahiretini riske atmayin. Ben on yargili değilim anlam vermiyorum buna ve insan insani uyarmak zorunda bende seni uyarıyorum. Sanane dersen de keyfin bilir ben üstüme düşen görevi yaptım uyardim seni uyup uymaman sana kalmış

• Gidin kosedr evinzde yapin ne yapiosanz kalkipda heryerde şov yapmayin coluk cocugun psikolijisini bozuysnz mk

1|0
    0|0
  • herkes kafasına göre takılsın umrumdışılar... önyargı yok bende

0|0
    0|0
  • lgbtninamk

2|0
    0|0
  • Yorumlarda halen cahil cühela yorumlar görüyorum bu daha çok üzüyo

0|0
    0|0
  • Gayler bazen gay olmayanlara yavşıyor, dayak yemeleri olağandır. Bana bulaşmazlarsa umrumda olmayandır.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Buradaki insanlara laf anlatamazsın. Kimsenin kimseye saygısı yok. Anlamıyorum eşcinselliği yaşayan biziz ama derdi onlara kaldı. Yanacaksınız, başka ülkede yaşayın, çocuklara kötü örnek oluyorsunuz. Ee yanacaksam ben yanacağım sana ne veya eşcinsellik özenmeyle başlayan bir şey değil ki birine örnek olalım. Kişi zaten eşcinsel duygular taşıyorsa buna kimse engel olamaz ki. İnsanlar çok garip ya anlamaya çalışmak imkansız.

1|1
    0|0
    • Yasamiyorum lan başka ülkede de yasamiyorum cehennemde de yanicam size ne yahu size ne şehit kanlariyla sulama ülkede yaşamayı haketmiyomusuk ben Türküm damarlarimda Türk kanı var savaş çıksa on sırada giderim vatanim için ölürüm gerekirse ama neden anlamak istemiyolar abi biseksuelsem ben biseksuelim sen mi yaşıyosun benim hayatımı deli ederler insanı.

• Ben öyle değilim ama bunun doğuştan gelen bişey olduğunu düşünüyorum ve bu insanlarin istedikleri gibi yasamalarini engellemeye kimsenin hakki yok. Sonuçta kendi cinsinden biriyle olunca adam öldürmüyor hırsızlık yapmıyor kimseye bir zararları yok. Dünyayı sarsacak bir kötülük yapiyorlarmis gibi gelen tepkiler saçma.

1|1
    0|0
    • Senin gibi düşünen insanlar olsa inan bunların hiç biri olmaz ben bir biseksuelim ve bunu yaşarken kimseyi katletmiyorum.

• Zaten var mutlu olduğum huzurlu yaşadığım bir çevrem var lakin ben bu önyargı olayını anlayamıyorum

• Benim de anlayamadigim o kadar cok sey varki. Din, kisinin buyutuldugu cevre, kisinin hayata bakis acisi, korkulari hep bu onyargilari hazirlayan şeyler. Ve bunlar hep kucuklukten asilanan seyler olduğu için degistirmek zor

• Ben karşıyım müslüman bir ülkede işleri yok

2|3
    0|0
  • Ne gizlemesinden söz ediyorsunuz yahu?
    Ulu orta "Ben erkek m*ken bir erkeğim" diye bağırırsanız, orda burda cinsel tercihinizi sürekli insanların gözüne gerek konuşmanızla, gerek hareketlerinizle belli ederseniz tabii ki de insanlar rahatsız olacaktır!
    Gidin gay'liğinizi yatakta yaşayın, kimsenin birşey söylediği yok.
    Herkese söylemek/heryerde belirtmek zorunda değilsiniz;
    Ben hiç "Ben heteroyum" diye yırtınan bir heteroseksüel birey görmedim.

1|1
    0|0
  • Birine zarar-ı yoksa kımseye kıms ekarısamaz gelsin bana karışsın ağzının ortasına çarpayım

1|0
    0|0
  • Ülkemizin derdi tasası bitti LGBT'yi düşüncez.

1|0
    0|0
  • Siz de bunu dillendirip durmayın kimse sizi cinselliğinizden ötürü yargılamıyor. Sürekli gündeme getiriliyor. İsteyen istediğini yapsın kime ne yeter

0|0
    0|0
  • Isteyen istediğini yapsin umrumda değil tâki evlenip çocuk sahibi olmak istiyorum diyene, sürekli cinselliği ön planda tutup insanların bilinçaltına özellikle bunu sokmaya çalışana kadar. Herşeyin bir adabi var kendi başına isteyen istediğini yaşar fakat bir başkasına ya da topluma zarar vermeden yaşamak zorundadır. Aksi takdirde saygi beklemesi anlamsiz. Beklemesin

0|0
    0|0
  • Saçmalık

0|0
    0|0
  • Bnce de cok yanlis politikalar izleniyor, ben de bir lez olarak bizi daha fazla anlamalari gerektigini dusunuyorum

1|0
    0|0
    • Evet mesela sen bu soruyu gizleyerek sormamalisin

• Cok haklisin canim bende acik acik lezim diyorum o zaman

• Diyebilmelisin zaten onların heteroseksuelligi kadar normal bizim aşkımız

• sağlıklı nesiller yetişmesi bu tür insanlar yok olmalı tabiki

1|0
    0|0
  • Şu şeyi normalmiş gibi göstermeyi bırakın genç neslin beynini bu tarz şeylerle karıştırmayin sanki cok hos bir durum he etrafta lezler gayler dolassin cok mu hos dnimize gore filan da zaten dogru degil sen ister miydin cocuklarin disariya cikinca boyle kisileri gormesini

1|0
    0|0
    • En az senin heteroseksuelligin kadar normal emin ol.

• He siz oyle dusunmeye devam edin ama bunu cok normal gibi aciklamayin nerde gizlenicekseniz gizlenin geberin hatta

• Teşekkür ederim sözlerinde bizlerle gebermesi dileğiyle 😊

Yükleniyor...