Telefonda dolandırıcılığında insanlar neden kolay kandırılıyor? Dolandırıldınız mı hiç?

Bu konuda uyanık olmak lazım. Paylaşımlarınız sayesinde belki birkaç kişi dolandırılmaktan kurtulabilir. İnsanların bir açığımı varda bu kadar kolay kandırılıyorlar? Şu adrese şu kadar para bırakın.. vs... gibi yalanlarla...

Güncellemeler:
bakıyorumda çevremde cahil kişiler değil kandırılanlar... bir kurumda müdür... canankaratayı bile kandırdılar... Bunların bir açıkları var heralde herhangi bir konuda..

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

• Ben adresi soyadı hangi polis şubeden aradığını sordum, en sonunda teli kapattı. Adam bana bayağı yapıştı şivesi duyunca uzun konuşmaya hedeflendi.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• bence gün telaşında insanların basireti bağlanıyor

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Şirket hatlarımı ayda birde olsa çok sık denk geliyorlar hep aynı lakırtı felanca emniyet amirligi komser bilmem ne ters tepki verdiğimde küfür yiyorum bee üstünede 😁😁 ben de onlayn fatura öderken türcell 3d paketi yaptınız diye dolandırıldım 360 tl uyanıgım diye geçiniyoz işte😁😁

0|1
    0|0
  • Bir kaç gün önce , Sigortadan mesaj geldi
    14,670 tl kazandınız diye çok inandırıcı mesaj atıyorlar birde sigorta yazınca ister istemez güveniyor insan ama ben inanmadim kim kime durduk yere o kadar para verir 😅

1|1
    0|0
  • Bu olayı olmasa da insanların kandırılmasını edebi bir yolla anlatan çok kitap vardır. Olay hep aynıdır aslında kişi korkularınıza veya umutlarınıza saldırır aşil tendomundan vurur...
    Beni arayan olmadı olmaz da öyle çok parası olan bir insan değilim. Olur da bu tarz bir şeyle karşılaşırsam da şüpheye düşerim.

0|1
    0|0
  • Ben dolandirilmadim

0|1
    0|0
  • Kınamak gibi olmasın ama her yerde bas bas uyarıyorlar. İnsanoğlu dikkatli olmak zorunda.

0|1
    0|0
  • Dolandırılmadım. Haklısın

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Bir kere başıma geldi, neredeyse kandırıyorlardı. Adamlar resmen beyin yıkıyor. Seni dolaylı yoldan terör örgütüne yardım etmekle suçluyor. O anda kendini savunmak ve masum olduğunu kanıtlamak için her şeyi yapabiliyorsun. Ne yazık ki pek çok insan kandırılıyor.

0|1
    0|0
  • dikkatsizlikten kandırılıyorlardır büyük ihtimal

0|1
    0|0
  • Ah bir arasalar diye bekliyorum

0|1
    0|0
Yükleniyor...