Anarşizm hakkında ne düşünüyorsunuz?

Anarşizm hakkında ne düşünüyorsunuz? Savunduğunuz bir ideoloji var mı?

Güncellemeler:
jacque fresco-venüs projesi hakkında ne düşünüyorsunuz

0|0
4|10

En İyi Kız Görüşü

• Anarşistim ama pratikte imkansız olduğunu düşünüyorum. O yüzden daha çok pragmatist davranıyorum günlük hayatımda.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• eğitim düzeyinin o denli artabileceğini düşünmüyorum.

1|1
    0|0
    • Machiavellinin dediği gibi insan doğası gereği bencil ve çıkarcıdır bu yüzden belkide hiç olamayacak

Kızlar Ne Diyor 3

• Kiniyoruz pis anarsistleri.
    Devletlerin oldugu yerdeki diplomasiden rahatsizlar, hele diplomasinin oldugu yerdeki despotizmden hic haz etmezler.
    Isci sinifinin otoritesinide sevmez bunlar. Yani Marks filan demeyin yanlarinda.

0|4
    0|0
    • Çok önyargılısın

• kiniyorsun ama profil resmin anarsist bir örgüt

• @tropico
      Bak soran arkadas benden ozur diledi. Sende mi dilemek istiyorsun 😊
      Neyse ben isi yokusa surmeden soyleyim. Cevabimi biraz eglenerek yazmistim. Anarsistler iyidir.

• Mülkiyetin hırsızlık oldugunu savunmalari mantıklı

0|1
    0|0
    • Zaten ilk kim demiş ki burası benim diye

• A sembolu var

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Anti anarşistim. Düzen için de yönetim kadrolarının olması gerekir. İnsanlığa bilinçsizce öğretiler ve düzen olmadan kendi başına yaşaması demek kaosun habercisidir. İnsanlığın başından beri hangi topluluk olursa oldu belli bir düzen ve belli kadroların hakimiyeti vardır.
    Hatta bunu anarşizmden yana olanlarda da görmek mümkün.

O yüzden anarşizmle düzen bozan, toplumun içinde oyuklar açmaya çalışanlara karşı, kat kat daha fazla ve sistemli bir anarşizmle cevap verilmesi ve başlarının ezilmesinden yanayım...

0|2
    0|0
    • Çatalhöyük belgeselini izle 1200 yıl anarşizm nasıl hüküm sürmüş izleyebilirsin

• Antik yunana da bakabilirsin bu kavramı görnek için.
      İnsanların bilinç seviyesi, sosyal olguları, kültürel birikimleri her gün farklı boyutlar kazanırken ve insanların çatıştığı bir dünyada yaşarken eğer anarşizmle yoğrulmak istiyorsa kişi ilkelliği bugünkü insan bilinciyle yoğurarak uygulamaya koymalı ki bu da bir şahin marka araca Ferrari motoru takmak gibidir be daha ilk kontağı çevirdiğim anda her şey patlar ve geriye yine Ferrari motoru kalır...

• adalet yoksa anarşi vardır

1|1
    0|0
  • her ideolojinin inancın fikrin yobazları olduğu gibi anarşizmde de mevcut...
    iktidar sahiplerinin kendi düşüncelerine eylemlerine karşı duran herkes onların fikirlerince anarşisttir... ve bende çevremde onlara yandaş olanların anarşist bulduğu biriyim.

0|1
    0|0
  • Anarşizmi kesinlikle desteklemem. Adamlar sınıf kesinlikle olmayacak ve Türk ile ermeni eşit olacak diyor. Hayatta olmam öldürselerde olmam. Katliamcı bir ırk ile, sivile kılıç çekmeyen bir ırk kesinlikle kardeş olamaz! Ancak Turanı desteklerim ideolojim Türk milliyetçiliğidir.

0|1
    0|0
    • Ayrıca, devlet olmasın diyorda peki zayıfı kim koruyacak? Devlet zayıfıda korur ama devlet ortadan kalkınca zayıf savunmasız kalırsa ne olacak? Bunun çözümünü bulamıyorlar işte. Anarşizm her türlü sakat bir ideoloji.

• Irk çatışmasına girmeyelim bende Türküm sadece ideolojik açıdan sordum patlamaya hazır bomba gibisin

• Gerçekler bunlar. Anarşizmde ezilen taraf çok olur. Şu an delili olan ezilmez mahkemede intikamını alır. Ama anarşizmde kendini koruyamıyan her ödlek daima ezilir hiç bir yerede başvuramaz. Çünkü, anarşisizm yargı, yürütme ve yasamayada karşıdır.

• Belli zamanda işe yarayabilir.

0|1
    0|0
  • Liberalim ama bu ulke icin neo-feudalizm en iyisi.

0|1
    0|0
  • Saçmalık. Anarşistliğin anlamı tam olarak bilinmiyo aslında. Devletin olmamasını, insanların kendi başına yaşamasını savunuyolar. Tabii ki bizim Türkiye'de anlaşılan anarşi asiliğin, isyanın, karşı gelmenin kelimesi o ayrı

0|2
    0|0
    • Anarko-komünizm bence olabilecek dğzeyde kapitalizm çökmeye başladı bunu dünyaya bakarsan görürsün

• Eğer Türkiye'ye komünizm gelecekse -tabii ki imkansız- bu sadece Anarko-komünizm'le gelir zaten. Ama özel mülkiyetin, devletin ortadan kalkması imkansızın da imkansızıdır bu topraklarda. Boş hayaller yerine sahici fikirleri benimseyip, daha güzel bir dünya'da yaşamak daha mantıklı bana göre. Kapitalizmin çöktüğüne de kesinlikle katılmıyorum

• Liberalizm i savunurdum illede bir ideoloji gerekicekse

0|1
    0|0
  • Sapık la onlar, karanlık çağlara dönmek lazım öyle şeyler için. Otorite olmadan insanlar hiç mi hiç rahat durmaz.

0|1
    0|0
Yükleniyor...