Günah günah günah?

Şarkı dinlemenin müzik aleti çalmanın günah olduğunu biliyor muydunuz bu duruma ne dıyorsunuz :D

Güncellemeler:
a) Dünya arzusu ve şehvet hisleri ile dolup taşan gençler için yalnızca bu duyguları tahrik eden müzik haramdır.
b) Vakitlerinin çoğunu müziğe harcayan ve bununla uğraşmayı âdet haline getiren kimse için müzik mekruhtur.
c) Güzel sesten zevk alma dışında bir duyguya kapılmayan kimse için müzik mübahtır.
d) Allah sevgisi ile dolup taşan, duyduğu güzel ses kendisinde sadece güzel şeyleri harekete geçiren kimse için ise müzik müstehaptır.

0|0
9|8

En İyi Kız Görüşü

• Yok öyle bir şey. Utanmasalar "nefes almak bile günah" diyecekler..

1|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hocam bu ruhban sınıfının amacı insanlığın elinden bütün eğlenceyi alarak insanlığı kendilerine (ki ben onlara komisyoncular diyorum) muhtaç hale getirmektir. Kitapta yazan günahtır yazmayan değildir. Kıçlarından günah uydurmasınlar. Hadise bakıp bakıp günah icat ediyolar. Kur'an'dan başka dini kaynak yoktur!
    http://i.hizliresim.com/gZN3NQ.jpg

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Müzik dinlemeden cennete gidebiliyorsam ben müzik dinleyip cehenneme gitmeyi tercih ediyorum. Bu cümlem ağır miktarda ironi içermektedir sövmeden önce dinin bu kadar sığ olmadığını düşündüğümü bilin istedim 😊

0|0
    0|0
  • psikopat_hatun diyorki bu hytta yaşamakta günah :D

0|0
    0|0
  • Müzik Allahın lisanidir bizde,, biz konusu ne olursa olsun şarkıları onun için söyler ve Dinleriz ,, biz de böyle ,,

0|0
    0|0
  • sen dinleme o zaman :D

0|0
    0|0
  • çok da fifi yane.

0|0
    0|0
  • yok artık daha neler nelere kaldır allahım ya ona kalırsa bı hoca vardı haerlere cıktı gündüz ımamlık gece türkücülük yapıyomus :D :D

0|0
    0|0
  • ya sevgilim şarkıcı olmak istiyor. bende duydum bunu. şarkı sözü yazmak sahneye çıkmak ve bundan para kazanmak cidden haram mı yaaa

0|0
    0|0
  • Peki portre çizmenin günah olduğunu. biliyormuydunuz?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Hadis in hangi durumlarda ve niçin olduğunu görmeden bilmeden safsata yapıp durmayın şurada. Kulaktan duymadan gidip kendin araştırsaydın daha iyi olurdu.

0|0
    0|0
    • ne biliyorsun da ne konusuyorsun peki acıklada bilelim

• Benim dinim açıklamayı değil başta okumayı emreder. Sen oku. Başkasından medet ummana gerek olmadığını göreceksin :)

• Çalgının çenginin öyle olduğunu bende duymuştum tek ilahi olması gerekir heralde ondan bir şey olmazda müzik ve aletleri öyle olması gerekir

0|0
    0|0
  • ibadetlerini engelliyorsa isyana veya şehveti andırıyorsa ya da buna benzeri şeyleri anımsatıyorsa caiz değil

0|0
    0|0
  • Davut peygamberin rebap çaldığını biliyor muydun?

0|0
    0|0
  • Yok be okdrda deyil

0|0
    0|0
  • Kim diyo onu

0|0
    0|0
  • yalan dolan ya müzik dinlemek günah olurmu ilkkez senden duyuyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...