Osmanlı zamanında yasamak ister miydiniz?

Kızlar/Erkekler olarak bakarsakk farklı yorumlar gelebilir detayyyyyyyyyyyyyyy?

0|0
10|13

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• ben osmanlı yerine göktürkler ya da avrupa hunları döneminde yaşamak isterdim...
    ha illa osmanlı diyosan.. barbaros döneminde levent olmak isterdim... macera yağmalama dolu akdenizde... karadaki entrikalardan saçmalıklardan uzak... daha özgür bir yaşam olurdu.

*isterim diyen kızlar olmuş... kuma oalcaklarının ya da üzerlerine kuma/lar geleceklerinin farkında değiller herhalde... şimdi sorsan onlara kıskancım erkeğimi payşalmam derler... osmanlıyı izledikleri dizilerden ibaret sanıyorlar... neyse.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Kurtuluş mücadelesinin olduğu dönemi ve Atatürk'ü görmek isterdim, ya da İstanbul'un fethi ve Fatih Sultan Mehmet'i görmek isterdim. Bu dönemlerden birinde olabilirdi.

0|0
    0|0
  • sultan olucaksam evet :D

0|0
    0|0
    • :D Bu cevabın gelicegini biliyodum :) Harem olmaz mı :)

• Sultan olmak güzel bişey değil ki kardeş, acaba ne zaman boğdurucaklar korkusuyla ve ya onla bunla didişmekten oooooo zaten saray dışınada çıkamazsın.

• Hayır

0|0
    0|0
  • Evet isterdim

1|0
    0|0
  • Evet çok isterdim :)

0|0
    0|0
  • özellikle de 16. yy ,, bence her acıdan en büyüleyici olanı,,

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Sultan olup harem de yaşamak istemezdm eşimi başka bayanlarla paylaşmayi kabul edemezdim

0|0
    0|0
    • Senide zaten hemen sultan yaparlardi :))

• Nasi vercektin o karari, o donemde yasasaydin ben sultan olmaya karar verdim dediginde hemen sultanmi yapacaktilar seni :))

• Olmak istemedigim şey üzerine beni yoruosun istedigim herseyi elde edebilcek güce sahibim ama kendimi daha değerli bulduğum için onların yaşadığı hayatı yaşamam

• Hemde coooooookkkk isterdim yaaaa 😍😍😍😍😍😍

0|0
    0|0
    • nie bu kadar cok istiyosun :D

• Simdiki devirden daha guzelde onun icin insanlik durustluk yasam tarzi, dini anlayis, bilmem her konuda daha guzel donemler bence

Erkekler Ne Diyor 12

• En azından batının köpeği olmak yerine, bizim hanedanımıza batının köpek olduğunu bilip, islam ve huzur içinde yaşardım. Hainlil, hırsızlık, tecavüz olayları yaşanmazdı. Osmanlı'da yaşamayı çok isterdim gayet tabii.

0|0
    0|0
  • Bir İtalyana Roma İmp. zamanında yaşamak istermisin diye sorsan d.. tüyle güler sana..
    Türk kafası işte :)

1|0
    0|0
  • Elbette keşke.

0|0
    0|0
  • ben isterdim

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • osmanlı zamanında osmanlı sarayında yaşamayı isterdim :D

0|0
    0|0
  • Oğuz kağan zamanına gönder beni kanks

0|0
    0|0
  • İsterdim tabii ki.. Sadece osmanlı değil geçmişte olsun da taş devrine de razıyım ben...

0|0
    0|0
  • Tabiki isterdim ama şehzade olacağım zaten osmanlıcam'da var :)

0|0
    0|0
  • isterdim

0|0
    0|0
  • 16. yy da yaşamak isterdim cellat olmak isterdim

0|0
    0|0
  • Evet Sultan Abdulaziz e yapılan darbeyi önler Mesrutiyet yanlılarını gebertirdim

0|0
    0|0
Yükleniyor...