Artık en yakın arkadaşımla yapamıyorum. Yardım eder misiniz?

öncelikle merhaba. 10 yıldır birlikte olduğum bir arkadaşım var içimizi dışımızı biliriz. Ancak son 2 yıldır işler değişmeye başladı. ben artık onunla yapamıyorum. Sürekli kavgalar, tartışmalar yaşanıyor. Buna rağmen hala en iyi arkadaşmışız gibi devam ediyoruz. Ağzından küfür düşmüyor. Zamanında sen bana bunu yapmıştın diyerek süreki intikam peşinde. Benimde hatalarım oldu tabi ki ancak artık yapamıyorum. Ortamlarda beni küçük düşürme çabalarına giriyor. Her söylediğim şeyi kurcalıyor bir kusur buluyor. Tartıştığımızda hep haklı olduğunu iddia ediyor. Benim tartışmaları başlattığımı söylüyor. Okulumdan nefret etmeme sebep oluyor artık onunlayken negatif bir enerjim var. Ne yapmalıyım, cidden bıkmış durumdayım. Ona konuyı bu kadar açık konuşamam çünkü yeri geldiğinde kankalığını, dostluğunu biliyo yapıyo. 10 iyiliğimin 1 hatasını görüyor. Sadece kendi düşüncelerinin doğruluğuna inandığı için farklılıklara yer vermiyor. Tartışma çıkıyor tekrar. Geceleri o günün stresi ve bıkkınlığıyla yatıp öyle kalkıyorum. Birde şimdi ortak bir arkadaşımız oldu onun rekabetine girdi farkında olmasa da. Neyse şimdiden teşekkür ederim şimdiden okuduğunuz ve çözüm bulmaya çalıştığınız için. İyi günler diliyorum.

(Biraz dağınık anlattım kusura bakmayın)

0|0
3|1

En İyi Erkek Görüşü

• Benimde benzer durumları yaşadığım bir arkadaşım vardı. 12 sene kadar her gün görüştüğüm, benim aynam olan, her düşümcemi bilen ve benim onun düşüncesini bildiğim, birbirize çok şey kattığımız arkadaşım vardı. Halen bugün bile bana büyük çıkar sağlatacak kapasitede biriydi. Ancak artı ve eksileri yan yana konulduğunda, eksilerin boyu geçtiğini gördüğümde, irtibatımı kopardım. Çocuk değiliz, duygularla hareket edecek değiliz. Bir insan sana zarar veriyorsa, hoşlanmıyorsan ondan, yakınında tutmanın kesinlikle tutar bir yanı yoktur. Uzaklaştıracaksın yanından, düşman olmadan yaşayacaksınız. Yine arada bir görüşürür, konuşursunuz, birbirinize kin tutmadan hayatlarınızı idame ettirirsiniz. Bitmesi gerekiyorsa eğer senin nezdinde, bitireceksin dostluğunu, vakit kaybına hacet yok...

0|1
    0|0
    • Öncelikle zahmet edip okuduğunuz için teşekkür ediyorum. Görüşünüze katılıyorum ancak arkadaşım dediğim gibi kin tutan birisi. Ona ne şekilde söyleyip dediğinizi yapabilirim bilmiyorum.

• Serseri ve kaba değil. Dediklerinizi düşünücem teşekkür ederim

• Rica ederim, bol şans..

Kızlar Ne Diyor 3

• yıpranmışsınız iyice bir müddet kendinize zaman ayırın dilerseniz kafanızı toparlayın rağmen sevme konusunu düşünün. en doğrusu bu olur sanırım

0|1
    0|0
    • Haklısın biraz kendimizd zaman ayırmalıyız ama kötü olansa aynı sınıfta olmamız. Sımıfta yaptığı her hareketin ucu bana dokunuyor artık. Konuyu nasıl açsam ne desem diye düşünüyorum?

• umarım aranız düzelir 10 yıl göz ardı edilemeyecek bir zaman dilimi :)

• Teşekkür ederim. Bakıcaz artık

• Okumadim ama bence gibtiri cek kanka

0|0
    0|0
  • hayırlısı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...